• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Spasmed Spasmed Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA SPASMED IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Spasmed yra antispazminis vaistas (atpalaiduojantis vidaus organų lygiųjų raumenų spazmus).

  Jis vartojamas žemiau išvardintoms ligoms, kuomet yra reikalingas padidėjusio šlapimo pūslės raumenų aktyvumo sumažinimas, gydyti: Vegetacinė šlapimo pūslės disfunkcija su poreikio šlapintis simptomais (poliakiurija, nikturija, dirgli šlapimo pūslė). Šlapimo nesulaikymas, esant norui šlapintis. Refleksinis šlapimo nelaikymas arba kitos spazminės šlapimo pūslės būklės, sukeltos įgimtos arba įgytos nugaros smegenų ligos (detruzoriaus hiperrefleksija); taip pat detruzoriaus sfinkterio sinergijos sutrikimas kartu su protarpine kateterizacija. (Dažnas noras šlapintis, dažnas šlapinimasis nakties metu, šlapimo nesulaikymas, esant stipriam norui šlapintis, taip pat šlapimo nesulaikymas ir kitos būklės, susijusios su tam tikro nervo funkcijos sutrikimais).

  Pastaba: prieš pradedant spazmus atpalaiduojamąjį gydymą, reikia įsitikinti, kad šlapimo takų obstrukcijos žemiau šlapimo pūslės, uždegimų ir navikų išsivystymo priežastys nėra hormoninės ir organinės kilmės. Tokiais atvejais yra reikalingas priežastinis sutrikimo gydymas.

  Jeigu reikia, būtinai atkreipkite dėmesį į liekamojo šlapimo kiekio padidėjimą gydymo metu ir, jei įmanoma, ištuštinkite šlapimo pūslę, kad neliktų liekamojo šlapimo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SPASMED

  Spasmed vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) trospio chloridui arba bet kuriai pagalbinei Spasmed medžiagai. jei Jums yra mechaninis virškinimo trakto susiaurėjimas. jei jums susilaiko šlapimas dėl prostatos adenomos (paplitęs nepiktybinis prostatos audinio išvešėjimas). jei Jums yra uždarojo kampo glaukomai (kai dėl kanalo užakimo yra padidėjęs akispūdis), tachikardiniai širdies ritmo sutrikimai (dažnas, kartais nereguliarus širdies plakimas) ir myastenia gravis (liga, kuomet raumenys tampa silpni ir greitai nuvargsta).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vaisto nėštumo metu galima vartoti tik po tikslių gydytojo nurodymų, kadangi patyrimo apie vaisto vartojimą žmonėms nėra. Tyrimuose su gyvūnais vaisiaus išsigimimų nestebėta. Trospio chloridas praeina placentos barjerą ir yra išskiriamas į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl akomodacijos sutrikimo gali pablogėti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti pavojingomis sąlygomis. Toks poveikis ypač gali pasireikšti gydymo pradžioje, didinant vaisto dozę, keičiant vaistą arba vartojant kartu su alkoholiu.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Spasmed medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Gali būti stebima tokių vaistų tarpusavio sąveika: Vartojant kartu su Spasmed gali sustiprėti anticholinerginis amantadino (vaistas, vartojamas Parkinsono ligai gydyti), triciklinių antidepresantų, chinidino, dizopiramido (vaistas sutikusiam širdies ritmui gydyti), antihistamininių vaistų (vaistų grupė, vartojama alergijoms gydyti) poveikis, taip pat sustiprėti tachikardinis (padažnėjęs širdies susitraukimų dažnis) beta-simpatomimetinių vaistų poveikis.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI SPASMED

  Spazmed visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, reikia laikytis toliau išvardintų vartojimo nurodymų. Nesilaikant nurodymų, nepasireikš visas Spasmed gydomasis poveikis.

  Vegetaciniai šlapimo pūslės funkcijos sutrikimai ir šlapimo nelaikymas, esant poreikiui šlapintis

  Dozavimas priklauso nuo ligos sunkumo ir poveikio pacientui. Rekomenduojama pradinė dozė suaugusiesiems yra po 2 ‑ 3 tabletes Spasmed 5 mg (10 ‑ 15 mg trospio chlorido) 2 ‑ 3 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė yra 9 tabletės (45 mg trospio chlorido).

  Refleksinis šlapimo nelaikymas ir kitos būklės, sukeltos nugaros smegenų ligos

  Rekomenduojama dozė suaugusiesiems yra 4 tabletės Spasmed (20 mg trospio chlorido) ryte ir 4 tabletės vakare. Tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant pakankamu kiekiu vandens.

  Gydymo trukmę nustato gydytojas.

  Pavartojus per didelę Spasmed dozę Iki šiol intoksikacijos simptomų žmonėms stebėta nebuvo. Perdozavimas paprastai pasireiškia anticholinerginiais simptomais- regėjimo sutrikimų, tachikardija, burnos džiūvimu ir odos paraudimu. Tai gali būti gydoma neostigminu. Pacientams, sergantiems glaukoma, gydytojas gali vietiškai skirti pilokarpino. Pavartojus per didelę vaisto dozę nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar į gydymo įstaigą.

  Pamiršus pavartoti Spasmed Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vartokite vaisto taip, kaip paskirta.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Spasmed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dėl anticholinerginių Spasmed savybių gali pasireikšti šalutinis poveikis: sumažėti prakaito ir seilių sekrecija (pradėti džiūti burna), sutrikti virškinimo traktas, susilaikyti šlapimas ir sutrikti širdies susitraukimo dažnis. Kiti galimi šalutiniai efektai yra akių akomodacijos sutrikimas, ypač toliaregiams pacientams, kurių regėjimas nėra pakankamai koreguotas. Aprašytas vienas alerginės reakcijos (anafilaksijos) veikliajai medžiagai atvejis.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. SPASMED laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!