• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • SOMNOLS SOMNOLS Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA SOMNOLS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Somnols veiklioji medžiaga - zopiklonas, kuris veikia migdomai. Išgėrę SOMNOLS, pajusite nuovargį ir greičiau užmigsite. Vaisto veikimo būdas galutinai neištirtas. Manoma, kad zopiklonas stiprina γ amino sviesto rūgšties, perduodančios nervinius impulsus smegenyse, veikimą.

    Vaistas trumpai vartojamas nemigai gydyti, dažniausiai keletą dienų, bet ne ilgiau kaip 4 savaites. Gydytojas gali skirti šį vaistą, jei pacientą kankina nemiga, jis sunkiai užmiega ar sutrinka jo miegas, ir dėl to atsiranda stresinė būsena, sumažėja darbingumas.

    Pakuotėje yra 10 plėvele dengtų tablečių lizdinėje plokštelėje, po 1 arba 2 lizdines plokšteles kartoninėje dėžutėje.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SOMNOLS

    SOMNOLS vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) zopiklonui arba bet kuriai pagalbinei SOMNOLS medžiagai. jeigu jums yra Myasthenia gravis – raumenų silpnumas. jeigu jums yra sunkus inkstų nepakankamumas. jeigu jums yra kvėpavimo nepakankamumas ar sergate sunkia plaučių liga. jeigu pasitaiko trumpalaikių kvėpavimo sutrikimų naktį.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti; jei žindote kūdikį krūtimi; jeigu Jūs sergate kepenų ar inkstų ligomis; jeigu kenčiate dėl potraukio ar priklausomybės vaistams arba alkoholiui; jeigu anksčiau vartotas zopiklonas sukėlė nemalonių šalutinių reiškinių ar alergiją; jeigu gydotės nuo kokios nors psichinės ligos; jei vartojate šių vaistų: antihistamininių preparatų, pasižyminčių raminamuoju poveikiu; antidepresantų, stiprių nuskausminamųjų vaistų, antipsichotikų (pvz., chlorpromazino, flupentiksolio); vaistų nuo epilepsijos, tokių kaip fenitoinas, karbamazepinas; kitų migdomųjų ar anksiolitikų (pvz., diazepamo ar nitrozepamo); jeigu Jums reikia atlikti operaciją su bendrąja nejautra.

    SOMNOLS, kaip ir kiti benzodiazepinų dariniai ar panašūs vaistai, gali sukelti fizinę ir psichologinę priklausomybę. Priklausomybės rizika didėja vartojant didesnes dozes ir ilgesnį laiką, bet jei gydymas trunka mažiau nei 4 savaitės, rizika yra nedidelė. Priklausomybės išsivystymo rizika yra didesnė tiems asmenims, kurie buvo priklausomi nuo alkoholio ar kitų vaistų ar turintys ryškių asmenybės sutrikimų. Jei išsivysto fizinė priklausomybė, staigus gydymo šiuo vaistu nutraukimas gali sukelti nemalonių pojūčių (nutraukimo sindromas): neramumą, galvos skausmą, raumenų skausmą, suglumimą ir nerimą, nuotaikos pokyčius. Sunkiais atvejais gali pasireikšti galūnių tirpimas, padidėjęs jautrumas šviesai, kvapams ir lytėjimui, raumenų spazmai. Be to, staigus gydymo šiuo vaistu nutraukimas gali sukelti laikiną, dažnai sunkią nemigą kartu su nutraukimo simptomais. Todėl dozė turi būti mažinama palaipsniui. Somnols negalima skirti pacientams, sergantiems depresija.

    SOMNOLS vartojimas su maistu ir gėrimais Jei gydotės SOMNOLS, negerkite svaigiųjų gėrimų.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims SOMNOLS vartoti nerekomenduojama.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žinoma, kad SOMNOLS patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms reikėtų vengti jo vartoti.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jei vartojant SOMNOLS svaigsta galva ar ima miegas, nevairuokite automobilio ir nedirbkite darbo, kai reikia valdyti techninius įrengimus ir mechanizmus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines SOMNOLS medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    Kitų vaistų vartojimas Kiti vaistiniai preparatai, kurie slopina CNS, gali sustiprinti Somnols poveikį.

    Kartu vartojant stiprių skausmo malšinamųjų vaistų (narkotinių analgetikų) gali sustiprėti jų euforiją sukeliantis poveikis bei padidėti fizinė priklausomybė.

    Medžiagos, kurios slopina kepenų fermentus (pvz., eritromicinas, kvinupristinas, dalfopristinas, itrakonazolis, ketokonazolis) gali sustiprinti preparatų, panašių į benzodiazepinus, poveikį. Medžiagos, kurios stimuliuoja kepenų fermentus (pvz., karbamazepinas, fenitoinas, rifampicinas) silpnina Somnols gydomąjį poveikį.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    3. KAIP VARTOTI SOMNOLS

    SOMNOLS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    SOMNOLS, kaip ir kiti migdomieji vaistai, gali sukelti pripratimą, t.y. vaistas nustoja veikti. Dėl to gydytojas paprastai pataria vartoti Somnols ne ilgiau kaip 4 savaites. Nevartokite vaisto dažniau ir ilgiau negu patarė gydytojas!

    Suaugusiems dažniausiai skiriama po 1 tabletę (7,5 mg), kuri išgeriama prieš einant gulti.

    Vaikams vaisto neskiriama.

    Vyresniems pacientams, taip pat sergantiems kepenų ir inkstų ligomis reikia vartoti mažesnes vaisto dozes.

    Prieš nutraukdami vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju, ar prieš nutraukiant vaisto vartojimą nereikėtų iš pradžių sumažinti jo dozės.

    Pavartojus per didelę SOMNOLS dozę Jeigu pavartojote per didelę SOMNOLS dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    SOMNOLS, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Šalutinių reiškinių pastebima retai. Dažniau pasitaiko šie simptomai: kartus ar metalo skonis burnoje, prasta savijauta, svaigulys, galvos skausmas, mieguistumas, burnos džiūvimas. Rečiau gali pasitaikyti ir kitų simptomų, tarp jų padidėjęs dirglumas, agresyvumas, sutrikusi sąmonė, depresija, pablogėjusi atmintis, haliucinacijos, naktiniai košmarai, lytinio potraukio sutrikimai, bėrimas, rečiau kliedesiai, sutrikusi judesių koordinacija.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. SOMNOLS laikymo SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

    Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!