• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Sodium chloride Fresenius Sodium chloride Fresenius Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SODIUM CHLORIDE FRESENIUS 0,9  INFUZINIS TIRPALAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Sodium chloride Fresenius 0,9 % yra skaidrus, bespalvis ir bekvapis tirpalas.

  Natrio jonai yra pagrindiniai neląstelinio skysčio katijonai, nuo kurių priklauso vandens pasiskirstymas organizme, skysčių ir elektrolitų pusiausvyra, organizmo skysčių osmosinis slėgis. Kartu su chloro ir rūgščiojo karbonato jonais jie reguliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Chloro jonai - pagrindiniai neląstelinio skysčio anijonai, kurių kiekiui kintant, keičiasi rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Preparato vartojama toliau išvardytais atvejais. Skysčių netekimo šalinimas izotoninės (skystyje, kurio netenkama, Na+ koncentracija yra tokia pati kaip kraujyje) ir hipotoninės dehidracijos (neląsteliniame skystyje, kurio netenkama, Na+ netenkama daugiau nei vandens) atveju. Trumpalaikis cirkuliuojančio kraujo tūrio sunormalinimas hipovoleminio (sumažėjusio kraujo tūrio) šoko atveju. Suderinamų su natrio chlorido 0,9 % infuziniu tirpalu vaistų, švirkščiamų į veną, skiedimas ar jų tirpalų gaminimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SODIUM CHLORIDE FRESENIUS 0,9  INFUZINĮ TIRPALĄ

  Sodium chloride Fresenius 0,9 % infuzinio tirpalo vartoti negalima:  jei yra hipertoninė dehidracija (būklė, kai skystyje, kurio netenkama, Na+ koncentracija yra mažesnė, o kraujyje ji būna santykinai didesnė);.  jei yra hiperhidracija (vandens kiekio organizme padidėjimas);  jei yra hipernatremija, hiperchloremija (kraujyje padidėjęs natrio ir chloridų kiekis).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:  jei ligonio širdies arba inkstų funkcija yra sutrikusi, jei jis vartoja gliukokortikoidų ar kortikotropino bei yra senyvo amžiaus, gydytojas atidžiai seks tokio paciento būklę;  jei preparato perdozuojama, gali padidėti kraujo tūris, sutrikti elektrolitų ir šarmų bei rūgščių pusiausvyra;  jei nėštumo laikotarpiu pasireiškia hipertenzinės būklės (nėštumo sukeltas aukštas arterinis kraujospūdis, pabrinkimai, šlapime atsiranda baltymo, dėl aukšto kraujospūdžio pasireiškia traukuliai).

  Kitų vaistų vartojimas Tirpalų, kuriuose yra natrio, reikia atsargiai vartoti pacientams, kurių organizme susilaiko natris ir vanduo, bei žmonėms, vartojantiems kortikosteroidų arba kortikotropino, kadangi gali pasireikšti hipernatremija (kraujyje padidėja Na+ koncentracija), hipervolemija (padidėja kraujo tūris).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpiu preparato vartoti galima. Žindama moteris preparato vartoti gali.

  Kūdikiams tirpalo galima leisti tik ištyrus natrio kiekį kraujyje.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Preparatas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

  3. KAIP VARTOTI SODIUM CHLORIDE FRESENIUS 0,9  INFUZINĮ TIRPALĄ

  Natrio chlorido infuzinis tirpalas vartojamas į veną. Informacinio lapelio pabaigoje pateikta informacija, skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Galimi vandens ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimai: kraujyje padidėja natrio koncentracija (hipernatremija), todėl organizme kaupiasi skystis, padidėja kraujo tūris (hipervolemija). Pakitus chloridų koncentracijai, kinta rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Dėl chloridų jonų koncentracijos padidėjimo gali mažėti rūgščiojo karbonato koncentracija organizmo skysčiuose, todėl skysčių pH rūgštėja.

  Širdies sutrikimai Gali padidėti kraujo spaudimas, atsirasti stazinis širdies nepakankamumas, periferinių pabrinkimų.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai Gali atsirasti plaučių pabrinkimas (dirginantis kosulys, kvėpavimo pasunkėjimas).

  Nervų sistemos sutrikimai Dėl smegenų edemos pasireiškia neurologiniai simptomai (pykinimas, vėmimas, letargija, silpnumas, trūkčiojimai, traukuliai, koma).

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Jei intraveninių sistemų kokybė ar tirpalo švirkštimo technika yra prasta, gali prasidėti karščiavimas, uždegimas injekcijos vietoje, venų trombozė arba flebitas, besiplečiantis nuo injekcijos vietos, ir ekstravazacija (kraujo ar limfos išėjimas iš gyslų).

  Jeigu pasireiškia šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI SODIUM CHLORIDE FRESENIUS 0,9  INFUZINĮ TIRPALĄ

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Atplėšus pakuotę ir laikantis visų antiseptikos reikalavimų, tirpalo tinkamumo laikas yra 12 valandų.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Sodium chloride Fresenius 0,9 % infuzinio tirpalo sudėtis

  - 1000 ml tirpalo veiklioji medžiaga yra 9 g natrio chlorido.

  - Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo. Tirpalo pH yra 5,0 – 7,0 Tirpalo osmoliališkumas yra maždaug 290 mosmol/kg. Tirpalo elektrolitai: Na+ - 154 mmol/l; Cl- - 154 mmol/l.

  Sodium chloride Fresenius 0,9 % infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Sodium chloride Fresenius 0,9 % yra skaidrus, bespalvis ir bekvapis tirpalas.

  Pakuotė ir jos turinys

  Viename vienkartiniame stikliniame butelyje yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių stiklinių butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje yra 250 ml arba 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 22 vienkartiniai polietileno buteliai. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 40 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 10 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polipropileno maiše yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 10 vienkartinių polipropileno maišų.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!