• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS IR KAM JIE VARTOJAMI

  ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS vartojami kaip pagalbinė priemonė nerimo sukeltam vegetacinių funkcijų sutrikimui ir mažo laipsnio širdies raumens nepakankamumui šalinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ŠIRDIES LAŠUS VALENTIS

  ŠIRDIES LAŠŲ VALENTIS vartoti negalima: jeigu padidėjęs jautrumas bent vienai iš sudedamųjų preparato dalių. vaikams. Ar vaikams šio preparato vartoti saugu, netirta, be to, vaisto sudėtyje yra etanolio, todėl preparato vaikams vartoti nerekomenduojama.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu vartojant preparato širdies plote atsiranda duriantis skausmas arba labiau sutrinka širdies ritmas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, jeigu vartojant vaisto ilgiau kaip 6 savaites ligos simptomai nemažėja, reikia kreiptis į gydytoją, vaistas tinka tik lengvam širdies nepakankamumui šalinti.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS gali stiprinti kitokių vaistų, pvz., rusmenės preparatų, raminamųjų vaistų, poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu preparato vartoti nepatariama, kadangi jo sudėtyje yra ne mažiau kaip 61,5 tūrio % etanolio.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS, vartojami rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ŠIRDIES LAŠŲ VALENTIS medžiagas Šio vaistinio preparato sudėtyje yra ne mažiau kaip 61,5 tūrio % etanolio (alkoholio), t.y. iki 336 mg dozėje (atitinka 6,72 ml alaus ir 2,8 ml vyno). Kenksmingas sergantiems alkoholizmu. Būtina atsižvelgti nėščiosioms, žindyvėms, vaikams ir didelės rizikos grupės (pvz., sergantiems kepenų ligomis ar epilepsija) pacientams.

  3. KAIP VARTOTI ŠIRDIES LAŠUS VALENTIS

  Gerti. Preparatą prieš vartojimą reikia suplakti. Iš pradžių, tris arba keturias dienas, reikia gerti 3 - 4 kartus per dieną po 20 - 30 lašų, vėliau dozę sumažinti (gerti 2 - 3 kartus per dieną po 15 - 20 lašų). Lašus reikia įlašinti į nedidelį kiekį, pvz., 50 ml, vandens ir po to išgerti.

  Pavartojus per didelę ŠIRDIES LAŠŲ VALENTIS dozę Per didelė dozė gali sukelti pykinimą ir galvos skausmą. Apsinuodijus reikia gerti daug skysčio, skatinti diurezę, išplauti skrandį, vartoti įprastines palaikomąsias ir simptomines priemones.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  ŠIRDIES LAŠAI VALENTIS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Retai galima alerginė reakcija: odos paraudimas dilgėlinė, niežulys, išbėrimas, šioks toks raminamasis poveikis, tačiau jis yra laikinas ir praeina savaime.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ŠIRDIES LAŠUS VALENTIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 0C temperatūroje. Buteliuką laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Buteliuką laikyti sandarų.

  Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ŠIRDIES LAŠŲ VALENTIS vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Širdies lašŲ VALENTIS sudėtis

  Veikliosios medžiagos: 1 ml tirpalo yra: 0,34 ml valerijonų šaknų tinktūros 1:5 (ekstrahentas 70 % (V/V) etanolis), 0,33 ml sukatžolių žolės tinktūros 1:5 (ekstrahentas 70 % (V/V) etanolis), 0,33 ml gudobelių vaisių skystojo ekstrakto 1:1 (ekstrahentas 70 % (V/V) etanolis). Pagalbinių medžiagų nėra.

  Širdies lašŲ VALENTIS išvaizda ir kiekis pakuotėje:

  Rudos spalvos, skaidrus, valerijonų kvapo, saldžiai kartus skystis. Laikymo metu gali iškristi nuosėdų, tačiau jos preparato veiksmingumui įtakos nedaro. Vaistas tiekiamas į rinką pakuotėmis po 30, 40 ir 50 ml.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!