• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Setronon Setronon Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SETRONON IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Setronon priklauso antiemetikų, kitaip vaistų nuo pykinimo, grupei. Jie slopina šleikštulio pojūtį (pykinimą) ir vėmimą, kurie gali pasireikšti po tam tikro medikamentinio ir chirurginio gydymo.

  Gydytojas ar medicinos sesuo Jums šio tirpalo pykinimo ar vėmimo profilaktikai ar gydymui kai: • taikoma chemoterapija ir (arba) spindulinis gydymas nuo vėžio, galintys sukelti pykinimą ir vėmimą. • taikomas chirurginis gydymas (Jums daroma operacija).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SETRONON

  Atidžiai perskaitykite šią informaciją, nes, ją sužinojus, gali tekti susilaikyti nuo Setronon vartojimo.

  Setronon vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ondansetronui arba bet kuriai pagalbinei Setronon medžiagai

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Setronon, pasakykite savo gydytojui, jeigu: - esate alergiškas (padidėjęs jautrumas) panašiems vaistams, vadinamiems 5HT3 (serotonino) receptorių antagonistais. - sergate kepenų liga. - Jus vargina sunkus vidurių užkietėjimas arba yra žarnų praeinamumo sutrikimas. - Jums operuotas žarnynas. - Jums operuoti adenoidai ar tonsilės.

  Jei jums tinka vienas iš šių atvejų, pasakykite gydytojui ir jis nuspręs ką daryti.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite gydytojui jei vartojate ar vartojote šiuos vaistus, kurie gali tarpusavyje sąveikauti su Setronon: Tramadolis. Vartojant Setronon tramadolio skausmą mažinantis poveikis yra mažesnis. Fenitoinas ir karbamazepinas (dažniausiai vartojami epilepsijos gydymui). Rifampicinas (antibiotikas, vartojamas tuberkuliozės gydymui).

  Pasakykite gydytojui ar vaistininkui jei vartojate ar neseniai vartojote kokius nors vaistus, netgi įsigytus be recepto.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate ar manote esanti nėščia, Setronon vartoti negalima.. Ondansetronas patenka į motinos pieną, todėl moterims vartojančioms Setronon žindyti kūdikio negalima.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Setronon vartojimas neturi įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Setronon medžiagas Setronon sudėtyje yra mažiau nei 1 mmol natrio (23 mg) dozėje, t.y. tirpalą galima laikyti neturinčiu natrio.

  3. KAIP VARTOTI SETRONON

  Setronon visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Dažniausiai injekcinį tirpalą suleidžia gydytojas arba slaugytoja. Jeigu turite klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Sušvirkštas ondansetronas pradeda veikti iškart. Jeigu tęsiasi pykinimas arba vėmimas, pasakykite gydytojui arba slaugytojai.

  Pacientams, kuriems taikoma chemoterapija ir (arba) spindulinis gydymas nuo vėžio, galintys sukelti pykinimą ir vėmimą Įprastinė ondansetrono dozė yra 8‑32 mg per parą. Rekomenduojama 8 mg ondansetrono dozė lėtai švirkščiama į veną arba į raumenis prieš pat chemoterapijos arba spindulinio gydymo nuo vėžio seansą, o po 12 valandų duodama 8 mg tabletė. Jeigu chemoterapijos arba spindulinis gydymas Jums sukelia sunkų pykinimą ir vėmimą, Jums gali būti skiriamas gydymas toliau nurodytomis dozėmis ir grafiku. 8 mg ondansetrono lėtai švirkščiama į veną arba į raumenis prieš pat gydymo nuo vėžio seansą. 8 mg ondansetrono lėtai švirkščiama į veną arba į raumenis prieš pat gydymo nuo vėžio seansą, po to kas 2—4 valandas į veną arba į raumenis sušvirkščiamos dvi 8 mg dozės, arba preparato skiriama pastovia infuzija (pvz., lašinama į veną) 1 mg/val., trukmė – iki 24 valandų. 32 mg ondansetrono infuzuojama (pvz., lašinama į veną) ne greičiau kaip per 15 minučių prieš pat chemoterapijos seansą.

  Norint išvengti vėliau galinčio prasidėti vėmimo, baigus gydymo nuo vėžio kursą, ondansetrono tabletes galima gerti iki 5 dienų.

  Vaikai (nuo 2 iki 18 metų) Leidžiamą į veną dozę nustato gydytojas (priklausomai nuo vaiko ūgio ir svorio). Pradinė dozė sušvirkščiama prieš pat chemoterapijos seansą, o po 12 valandų duodama išgerti 4 mg Setronon tabletę. Po chemoterapijos, atsižvelgiant į paciento ūgį ir svorį, galima toliau (iki 5 dienų) tęsti gydymą Setronon tabletėmis. Dozę paskiria gydytojas. Pykinimo ir vėmimo slopinimas po operacijos

  Suaugusieji Profilaktika (prieš operaciją): 4 mg ondansetrono dozę prieš operaciją galima švirkšti į raumenis arba lėtai į veną. Gydymas (po operacijos): 4 mg ondansetrono dozę prieš operaciją galima švirkšti į raumenis arba lėtai į veną.

  Vaikai (vyresni nei 2 metų) Profilaktika (prieš operaciją): prieš operaciją galima lėtai suleisti į veną 0,1 mg/kg (bet ne daugiau kaip 4 mg) ondansetrono. Gydymas (po operacijos): galima lėtai suleisti į veną 0,1 mg/kg (bet ne daugiau kaip 4 mg) ondansetrono.

  Pacientai, sergantys kepenų ligomis Pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas, negalima viršyti 8 mg dozės per parą.

  Pavartojus per didelę Setronon injekcinio tirpalo dozę Setronon injekcinį tirpalą suleidžia gydytojas arba slaugytoja. Jeigu Jūs manote, kad suleista per didelė dozė, apie tai nedelsdami jiems pasakykite.

  Pamiršus pavartoti Setronon injekcinio tirpalo Setronon injekcinį tirpalą suleidžia gydytojas arba slaugytoja. Jeigu Jūs manote, kad dozė praleista, apie tai nedelsdami jiems pasakykite.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Setronon, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Žemiau esantys šalutiniai poveikiai yra reti. Tai reiškia, kad jie pasitaiko daugiau nei 1 iš 10000, bet mažiau nei 1 iš 1000 žmonių. Jei Jums atsirado vienas iš šių šalutinių reiškinių, nedelsiant praneškite savo gydytojui: vertikalūs akių judesiai (akių trūkčiojimas aukštyn), nenormalus raumenų sustingimas, nevalingi judesiai arba drebulys, traukulių priepuoliai, regėjimo sutrikimai (pvz., miglotas matymas). skausmas krūtinėje, nereguliarus ar lėtas širdies plakimas žemas kraujo spaudimas

  Jei žemiau išvardinti šalutiniai reiškiniai atsiranda neilgai trukus po injekcinio tirpalo suleidimo, gali būti kad Jūs alergiškas šiam injekciniam tirpalui. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei Jums atsirado: spaudimas krūtinėje arba dusulys; vokų, veido, lūpų sutinimas; odos išbėrimas raudonomis dėmėmis ar dilgėlinė (odos papulės); kolapsas.

  Šie išvardinti reiškiniai yra dažni. Tai reiškia, kad jie pasitaiko daugiau nei 1 iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 žmonių. - galvos skausmas; karščio pojūtis galvoje ir skrandyje; veido paraudimas; žagsėjimas; vidurių užkietėjimas.

  Gali atsirasti sudirginimas ar paraudimas injekcijos vietoje.

  Setronon vartojimas gali pakeisti tyrimų rezultatus, atspindinčius kepenų veiklą. Šie tyrimai yra kraujo tyrimai, kuriuos skiria gydytojas norėdamas patikrinti kaip veikia Jūsų kepenys.

  Jeigu bet kuris šalutinis reiškinys tampa sunkus arba Jūs pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI SETRONON

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Setronon injekcinio tirpalo vartoti negalima. Vaistas galioja iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje. Ampules laikyti kartono dėžutėje, kad būtų apsaugotos nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA Setronon injekcinio tirpalo sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ondansetronas (hidrochlorido dihidrato pavidalu). Vienoje 2 ml ampulėje yra 2 ml vandeninio tirpalo, kuriame yra 4 mg ondansetrono. Vienoje 5 ml ampulėje yra 4 ml vandeninio tirpalo, kuriame yra 8 mg ondansetrono (hidrochlorido dihidrato pavidalu).

  - Pagalbinės medžiagos yra citrinų rūgšties monohidratas, natrio citratas, vandenilio chlorido rūgštis, natrio chloridas, injekcinis vanduo.

  Setronon injekcinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje Setronon injekcinis tirpalas yra skaidrus ir bespalvis. Jis tiekiamas ampulėmis, kuriose yra 2 ml arba 4 ml tirpalo. Kartono dėžutėje yra 1 arba 5 ampulės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!