• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Sertral Sertral Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Sertral IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Sertral yra centrinę nervų sistemą veikiantis vaistas nuo depresijos. Šis medikamentas vartojamas nuo: depresijos; įkyrių minčių ir įkyrių veiksmų (tinka tik vyresniems negu 6 metų pacientams); panikos ir nerimo priepuolių; potrauminio streso sukelto sutrikimo (vėluojančios reakcijos bei nemalonių išgyvenimų).

    2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SERTRAL

    Sertral vartoti negalima: , jei padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai preparato sudėtyje. vaisto draudžiama vartoti ligoniams, kurie gydomi monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais medikamento draudžiama vartoti pacientams, kurie gydomi pimozidu .

    Specialių atsargumo prieminių reikia jei: Epilepsija sergantiems ligoniams sertralio tabletės gali mažinti spazmų ar traukulių atsiradimo slenkstį. Jei prasideda spazmai ar traukuliai, vaisto vartojimą būtina nutraukti. Pacientas serga kepenų liga. Jei ligonis serga manija, būtina informuoti gydytoją. Žmonėms, kurie mėgino nusižudyti ar kuriems kilo minčių apie savižudybę, patariama gydymo pradžioje palaikyti glaudų ryšį su gydytoju. Reikėtų negerti alkoholio. Depresija yra susijusi su didesne minčių apie savižudybę atsiradimo, savęs žalojimo ir savižudybės (su savižudybe susijusių reiškinių) rizika. Ji gali laikytis tol, paciento sveikata reikšmingai pagerėja. Kadangi per pirmąsias gydymo savaites ar net ilgau būklė gali nepagerėti, pacientui būtina mediko priežiūra. Su savižudybe susijusių reiškinių pasireiškimo rizika gali padidėti ir kitų psichinių būklių, kurios gydomos sertralinu, metu. Be to, jos gali būti susijusios su didžiosios depresijos sutrikimu. Vadinasi, sertralinu gydant kitokį psichikos sutrikimą, reikia laikytis tokių pat atsargumo priemonių kaip gydant didžiosios depresijos sutrikimą. Pacientams, kuriems anksčiau buvo su savižudybe susijusių reiškinių arba kuriems prieš gydymą yra reikšmingo laipsnio savižudybės ideacija, ir jauniems suaugusiems žmonėms yra didesnė minčių apie savižudybę ir bandymo žudytis rizika, todėl gydymo metu tokiems pacientams būtina mediko priežiūra. Pacientą (ir jo slaugytoją) gydytojas turi įspėti, kad sektų, ar neatsiranda minčių apie savižudybę, ir kad tokių simptomų atsiradus nedelsdami kreiptųsi į gydytoją.

    Vaikams ir paaugliams. jaunesniems nei 18 metu Sertral paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu – kompulsiniu sutrikimu.Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Sertral jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Sertral jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Sertral pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Sertral poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

    Vartojant su Sertral kitokių vaistų, gali pasireikšti jų sąveika. Tokiems preparatams priklauso vaistai nuo depresijos (pvz., ličio preparatai), fenitoinas, sumatriptanas, varfarinas, diazepamas, tolbutamidas ir cimetidinas.

    Sertral vartojimas su maistu ir gėrimais Sertral tablečių galima gerti kartą per dieną, iš ryto ar vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei moteris nėščia, Sertral galima vartoti tik gydytojo nurodymu. Moterų, sertralino vartojusių vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu, ypač paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais, naujagimius turi stebėti medikas. Moterų, kurios paroksetino vartojo vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu, naujagimiui gali pasireikšti kvėpavimo distresas, cianozė, kvėpavimo sustojimas, traukuliai, kūno temperatūros nestabilumas, maitinimosi sunkumai, vėmimas, hipoglikemija, hipotonija, hipertonija, hiperrefleksija, drebėjimas, nervingumas, irzlumas, apatija, nuolatinis verkimas, mieguistumas ir užmigimo pasunkėjimas. Šių simptomų gali atsirasti dėl serotoninerginio poveikio arba dėl preparato vartojimo nutraukimo. Daugumoje atvejų minėtų komplikacijų atsirasdavo iš karto arba greitai (per 24 val.) po gimimo.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kadangi nepakanka patirties, žindyvėms sertralio tablečių vartoti nerekomenduojama. Patarimo reikia kreiptis į gydytoją.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kiekvienas psichiką veikiantis medikamentas gali mažinti gebėjimą suvokti bei reaguoti. Pacientus, kurių darbas susijęs su nuolatine psichine įtampa ar visiška kojų ir rankų judesių kontrole, būtina įspėti, kad gebėjimas dirbti minėtą darbą gali kisti.

    3. KAIP VARTOTI SERTRAL

    Preparato dozę, atsižvelgdamas į paciento būklę, nustato gydytojas. Dažniausiai rekomenduojamas toliau nurodytas dozavimas.

    Suaugę žmonės Depresija, įkyrios mintys ir įkyrūs veiksmai. Iš pradžių reikia gerti kartą per dieną 50 mg. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę, dozę koreguoja ir prireikus ją kas kelios savaitės gali didinti iki didžiausios, t. y. 200 mg. Gydomasis poveikis turėtų tapti pastebimas per 7 dienas, tačiau kad jis taptų pakankamas, paprastai reikia ilgesnio laiko, t. y. 3 – 4 savaičių.

    Panikos ir potrauminio streso sukeltas sutrikimas Iš pradžių reikia gerti kartą per dieną 25 mg. Po savaitės dienos dozę galima didinti, t. y. gerti kartą per dieną 50 mg. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę, dozę koreguoja ir prireikus ją kas kelios savaitės gali didinti iki didžiausios, t. y. 200 mg.

    Vaikai Depresija, įkyrios mintys ir įkyrūs veiksmai. 6 – 12 metų vaikams iš pradžių reikia gerti kartą per dieną 25 mg. Po savaitės dozę galima didinti, t. y. gerti kartą per dieną 50 mg. 13 – 17 metų paaugliams iš pradžių rekomenduojama gerti kartą per dieną 50 mg. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę, dozę koreguoja ir prireikus ją kas kelios savaitės gali didinti iki didžiausios, t. y. 200 mg.

    Pagyvenę pacientai Dozavimas toks pats kaip jaunesniems žmonėms.

    Sertral tablečių vartojama kartą per dieną, iš ryto arba vakare. Jų galima gerti valgant arba ne valgio metu.

    Keisti arba nutraukti gydymą reikėtų tik pasitarus su gydytoju. Iš karto sertralino vartojimą nutraukti reikia vengti. Nutraukiant gydymą sertralinu, nepageidaujamų reakcijų atsiradimo rizikos sumažinimui dozę gydytojo nurodymu reikia mažinti palaipsniui, ne trumpiau kaip per dvi savaites. Jeigu sumažinus dozę arba nutraukus gydymą atsiranda netoleruojamų simptomų, gydytojas gali nurodyti gerti ankstesnę dozę ir vėliau ją palaipsniui, tačiau daug lėčiau, mažinti.

    Pavartojus per didelę Sertral dozę Išgėrus per didelę dozę, reikia kreiptis į gydytoją arba vykti į ligoninę.

    Pamiršus pavartoti Sertral Pamiršus išgerti Sertral tablečių, toliau jų reikia vartoti taip, kai įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

    Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Sertralin Sandoz vartojimą Staiga nutraukus Sertralin Sandoz vartojimą, gali pasireikšti nutraukimo simptomų, pavyzdžiui, susijaudinimas, galvos svaigimas, spengimas ausyse, pykinimas, galvos skausmas, nemiga, įtampa, prakaitavimas ir nerimas. Daugelis nutraukimo simptomų yra nesunkūs ir savaime praeina.

    Nutraukimo simptomų atsiradimo rizika gali priklausyti nuo įvairių veiksnių, įskaitant gydymo trukmę ir dozę bei jos mažinimo greitį. Nutraukus Sertralin Sandoz vartojimą, gali pasireikšti nutraukimo simptomų, pavyzdžiui, galvos svaigimas, jutimų sutrikimas (įskaitant paresteziją ir elektros šoko pojūtį), miego sutrikimas (įskaitant nemigą ir intensyvius sapnus), agitacija ar nerimas, pykinimas ir /ar vėmimas, drebulys, sumišimas, prakaitavimas, galvos skausmas, viduriavimas, palpitacija, emocinis nestabilumas, dirglumas bei regos sutrikimas. Paprastai išvardyti simptomai būna lengvi arba vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs. Paprastai jų atsiranda per pirmąsias kelias paras po preparato vartojimo nutraukimo, tačiau labai retai jų pastebėta ir ligoniams, kurie netyčia praleido dozę. Dažniausiai nutraukimo simptomai yra save apribojantys ir paprastai per 2 savaites išnyksta savaime, tačiau kai kuriems pacientams jie gali trukti 2 – 3 mėn. arba dar ilgiau. Dėl to sertralino vartojimą gydytojo nurodymu rekomenduojama nutraukti palaipsniui, t. y. mažinant dozę per kelias savaites ar mėnesius

     

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Sertral , kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Dažnai Blogas apetitas. Nemiga, miego norėjimas, lytinės funkcijos sutrikimas. Svaigulys, drebulys. Burnos džiūvimas, pykinimas, išmatų suminkštėjimas.

    Nedažnai Vidurių skausmas, vėmimas ir kitokie virškinimo negalavimai. Dažnesnis prakaitavimas, odos išbėrimas. Jaudulys, neramumas, baimė. Galvos skausmas, motorikos sutrikimas, galūnių peršėjimas ir dilgčiojimas. Širdies tvinkčiojimas. Karščio pylimas. Mėnesinių ciklo sutrikimas. Krūtinės skausmas, silpnumas, nuovargis.

    Retai Depresijos simptomai, haliucinacijos. Kasos uždegimas. Sunkus nepageidaujamas poveikis kepenims. Akatizija. Šio sutrikimo simptomai yra subjektyviai nemalonus ar kankinantis neramumas ir poreikis judėti, dažnai lydimas negalėjimo ramiai sėdėti arba stovėti.

    Labai retai Agresija, psichikos sutrikimas. Koma, traukuliai, sumišimas, šalčio krėtimas, judesių koordinacijos sutrikimas. Veido, lūpų, liežuvio ir (arba) kaklo edema, sunkus odos pažeidimas. Retai arba labai retai gali pasireikšti ir kitoks nesunkus nepageidaujamas poveikis. Jei apie jį pageidaujama išsamesnės informacijos, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką. Nutraukus Sertral tablečių vartojimą, kai kuriems pacientams atsirado jaudulys, neramumas, baimė, svaigulys, pykinimas, galūnių peršėjimas bei dilgčiojimas. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

    5. KAIP LAIKYTI SERTRAL

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Sertral sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra sertralinas. Jo vienoje tabletėje yra 50 mg arba 100 mg sertralino hidrochlorido forma. Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, kalcio vandenilio fosfato dihidratas, hidroksipropilceliuliozė (EF tipo), kopovidonas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas, hipromeliozė, talkas, titano dioksidas (E171).

    Sertral išvaizda ir kiekis pakuotėje

    PVC ir aliuminio lizdinė plokštelė Pakuotės dydis 28 tabletės

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!