• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Serlift Serlift Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SERLIFT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Serlift tabletės vartojamos depresijai gydyti. Taip pat įkyrių minčių ir kompulsinių veiksmų gydymas pacientams, sergantiems obsesiniu – kompulsiniu sutrikimu (OKS). Jeigu Jūsų gydytojas nuspręs, Serlift gali būti vartojamas kitoms būklėms, tokioms kaip panikos sutrikimui arba potrauminiams streso sutrikimui gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SERLIFT

  Serlift vartoti negalima: Jeigu Jums kada nors sertralinas arba kitos šio vaisto sudedamosios medžiagos sukėlė alerginių reakcijų (alerginės reakcijos: išbėrimas, niežėjimas, veido, lūpų, rankų ir (arba) kojų patinimas, dusulys);

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu Jūs vartojate arba neseniai nustojote vartoti bet kokius vaistus, žinomus kaip monoamino oksidazės inhibitoriai (MAOI, vartojami depresijai gydyti). MAO inhibitorių pavyzdžiai: fenelzinas, tranilciprominas, moklobemidas ir izokarboniazidas (Jūs negalite vartoti Serlift kartu arba jeigu dar nepraėjo mažiau kaip dvi savaitės baigus vartoti MAO inhibitorius; taip pat, baigę vartoti Serlift, ne mažiau kaip dvi savaites nevartokite MAO inhibitorių); Jeigu Jūs sergate arba esate sirgę epilepsija (traukulių liga); Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu (gali būti reikalingas insulino ir (arba) geriamųjų vaistų nuo cukrinio diabeto dozės koregavimas); Jeigu Jūs buvote gydytas elektra sukeltų traukulių terapija (psichikos ligų gydymas elektros šoku). Jeigu anksčiau yra buvę kraujavimo epizodų; Jeigu Jūs sergate inkstų ir (arba) kepenų liga. Jūsų gydytojas gali sumažinti dozę, jeigu Jūsų inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi; Jūs vartojate arba neseniai vartojote triptofaną (maisto papildas vartojamas psichikos ligoms gydyti); 6-17 metų vaikams ir paaugliams obsesiniam – kompulsiniam sutrikimui gydyti įrodytas šio vaisto saugumas ir veiksmingumas. Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų Serlift paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metu paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius depresija. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metu pacientams, vartojantiems šios klases medikamentus,padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybės ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybe. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Serlift jaunesniems nei 18 metu pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Serlift jaunesniam nei 18 metu pacientui ir Jus pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metu pacientams, vartojantiems Serlift, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytu simptomu.Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Serlift poveiki šios amžiaus grupes pacientu augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui>arba vaistininkui. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, ypač bent vieną iš čia minimų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui: litį (vartojamas tam tikroms psichikos ligoms gydyti); serotonerginius vaistus, tokius kaip tramadolis (malšinantis skausmą), sumatriptinas (malšinantis migreną arba stiprų galvos skausmą); augalinį vaistą, vadinamą jonažole (Hypericum perforatum); Jūs vartojate kitus vaistus, kurie veikia trombocitų funkciją, tokius kaip aspirinas arba nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), netipiniai vaistai nuo psichozės (pvz., klozapinas, risperidonas, olanzepinas, kvuetiapinas) ir fenotiazinai (pvz., chlorpromazinas, trifluperazinas) vartojami psichikos ligoms gydyti arba daugelis triciklių vaistų nuo depresijos (pvz., imipraminas, amitriptilinas, klomipraminas, desipraminas); antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus); raminamuosius (pvz., diazepamas); tolbutamidą (geriamą vaistą nuo cukrinio diabeto); cimetidiną (vartojamas virškinimo sutrikimams gydyti).

  Serlift vartojimas su maistu ir gėrimais Vartodami šį vaistą, kol su gydytoju neaptarėte alkoholinių gėrimų vartojimo galimybės, stenkitės jų nevartoti.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Tyrimų su gyvūnais duomenimis nepastebėta jokių teratogeniškumo požymių, tačiau sertralino vartojimo saugumas nėštumo laikotarpiu neištirtas. Kaip ir visi vaistai sertralinas nėštumo laikotarpiu turėtų būti vartojimas tik tada, kuomet laukiama nauda motinai yra didesnė negu galimas pavojus vaisiui.

  Žinoma, kad sertralinas išsiskiria į motinos pieną. Jo poveikis maitinamam kūdikiui neištirtas. Jeigu gydymas sertralinu yra gyvybiškai svarbus, reikėtų nutraukti maitinimą krūtimi.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pagal rekomendacijas vartojamos Sertraline tabletės pavieniais atvejais gali taip pakeisti reagavimą, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus bei gebėjimas dirbti pavojingomis sąlygomis.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Serlift medžiagas Serlift 50 mg tablečių sudėtyje yra dažiklio saulėlydžio geltonojo (E110). Gali sukelti alerginių reakcijų.

  3. KAIP VARTOTI SERLIFT

  Vaistą vartokite taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį, kokiomis dozėmis ir kiek kartų per dieną reikia vartoti vaistą. Tabletę nurykite nekramtę, užgerkite pilna stikline vandens. Serlift turėtų būti vartojamas vieną kartą per dieną, rytą arba vakare.

  Vaisto dozavimas Suaugusiems Depresija ir įkyrių minčių bei kompulsinių veiksmų sutrikimas – pradinė dozė 50 mg vieną kartą per dieną. Panikos sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas – pradinė dozė 25 mg vieną kartą per dieną. Praėjus vienai savaitei, dozė turėtų būti padidinta ir vartojama po 50 mg vieną kartą per dieną. Jeigu reikės, priklausomai nuo Jūsų organizmo atsako į gydymą, gydytojas gali laipsniškai didinti paros dozę. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

  Vaikams ir paaugliams Įkyrių minčių bei kompulsinių veiksmų sutrikimas – pradinė dozė 25 mg vieną kartą per dieną vaikams (6 – 12 metų) ir 50 mg dozė vieną kartą per dieną paaugliams (13 – 17 metų). Jeigu reikės, priklausomai nuo Jūsų organizmo atsako į gydymą, gydytojas gali laipsniškai didinti paros dozę. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg. Jeigu sergate inkstų arba kepenų ligomis, gydytojas gali skirti mažesnę dozę. Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko reikia vartoti tabletes. Tai priklausys nuo Jūsų ligos ir jos sunkumo. Vaistą turite vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nenutraukite vaisto vartojimo, netgi pagerėjus savijautai, nes simptomai gali atsinaujinti.

  Pavartojus per didelę Serlift dozę Išgerkite ją kaip galima greičiau. Tačiau jeigu prisiminėte praleistą vaisto dozę tada, kuomet jau beveik laikas gerti kitą, tada praleiskite užmirštą dozę ir toliau gerkite vaistą įprastu režimu. Niekada nevartokite dviejų tablečių tą pačią dieną.

  Pamiršus pavartoti Serlift kreipkitės į arčiausiai esančią ligoninę arba nedelsdami informuokite savo gydytoją. Pasiimkite šį pakuotės lapelį arba keletą tablečių, kad Jūsų gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

  Nustojus vartoti Serlift Kai gydymas Serlift nutraukiamas staiga, gali atsirasti simptomų, tokių kaip galvos svaigimas, sustingimas, dilgčiojimas, galvos skausmas, nerimas ir pykinimas. Šie simptomai dažniausiai nepavojingi ir praeina per keletą dienų. Kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums, nutraukus gydymą, pasireiškia tokių simptomų.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Serlift, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kol pasijusite geriau, gali praeiti keletas savaičių. Jūsų gydytojas šiuo laikotarpiu turėtų reguliariai Jus lankyti. Retkarčiais, per pirmąsias gydymo savaites, gali atsirasti arba sustiprėti mintys apie savižudybę ir savęs žalojimą, iki tol, kol pasireikš akivaizdus klinikinis vaisto poveikis. Jeigu atsiras kankinančių minčių arba pojūčių, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją. Kai kuriems žmonėms šis vaistas gali sukelti mieguistumą. Prieš vairuodami, dirbdami su technika arba darydami kažką, kas gali kelti pavojų, jeigu nebūsite budrūs, įsitikinkite, ar Jūs žinote, kaip Jūsų organizmas reaguoja į Serlift.

  Kaip ir visi vaistai Serlift taip pat gali sukelti šalutinių poveikių. Gali atsirasti ne visi minėti šalutiniai poveikiai, tačiau jeigu jų atsiranda, juos nedelsiant reikia gydyti. Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš minėtų šalutinių poveikių, nustokite vartoti Serlift ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją: • Išbėrimai arba niežėjimas; odos išbėrimas susijęs su labai stipriu niežėjimu, veido, lūpų, rankų arba kojų patinimas, dusulys, spaudimas krūtinės plote. • Žymūs elgesio pokyčiai, tokie kaip stiprus susijaudinimas, kūno sustingimas (negalėjimas judėti arba kalbėti), karščiavimas ir gausus prakaitavimas. • Traukuliai. • Ūminio stipraus nerimo priepuolius su šiais simptomais: oro trūkumu, prakaitavimu, galvos svaigimu, skausmu krūtinėje, pagreitėjusiu širdies plakimu, pykinimu, sutrikusia rega, baime, kad greitai išprotėsite, artėjančios mirties baime. • Elgesio ir nuotaikos pokyčiai. • Staiga prasidėję stiprūs pilvo skausmai ir vėmimas.

  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu: Negalėsite nusišlapinti, atsiras mėlynai juodų dėmių odoje, neaiškios kilmės kraujavimas arba sustiprės polinkis kraujuoti, nenormali pieno gamyba arba krūtų padidėjimas, atsistojus jaučiamas silpnumas arba galvos svaigimas, padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams, gelta, sumažėjęs apetitas, pilvo skausmas ir kiti, dėl kurių reikėtų įtarti kepenų ligas. Simptomai: susijaudinimas, pablogėjusi nuotaika, atminties praradimas, judėjimo sutrikimai, dilgčiojimas ir sustingimas, haliucinacijos ir agresyvus elgesys. Kiti šalutiniai poveikiai, kurių dar gali atsirasti, bet dėl jų dažniausiai nereikia medicinos pagalbos, nebent užsitęstų arba vargintų, yra: nerimas ir nervingumas, mieguistumas, nemiga, galvos skausmas, galvos svaigimas, bendras silpnumas, pykinimas (šleikštulys), pilvo skausmas, viduriavimas, burnos džiūvimas, apetito praradimas, dispepsija, vėmimas, drebulys, sutrikusi rega, sumažėjęs lytinis pajėgumas arba lytinis potraukis, pagausėjęs prakaitavimas, sąnarių ir raumenų skausmas. Gali būti laboratorinių tyrimų rodiklių pokyčių: • nenormalūs kepenų funkcijos rodikliai, • sumažėjęs natrio kiekis kraujyje. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti čia nepaminėtų nepageidaujamų poveikių. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI SERLIFT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima

  6. KITA INFORMACIJA

  Serlift sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra sertralino hidrochloridas. Kiekvienoje 50 mg Serlift tabletėje yra sertralino hidrochlorido, lygiaverčio 50 mg sertralino ir kiekvienoje 100 mg Serlift tabletėje yra sertralino hidrochlorido, lygiaverčio 100 mg sertralino. Pagalbinės medžiagos: kalcio vandenilio fosfatas (dihidratas), mikrokristalinė celiuliozė, polisorbatas 80, hidroksipropilceliuliozė, natrio karboksimetilkrakmolas ir magnio stearatas. 50 ir 100 mg tabletėse atitinkama tvarka yra dažų Opadry OY-50922 blue ir Opadry OY-52939 yellow kaip tabletės plėvelės medžiagos. Opadry OY-50922 sudėtyje yra hipromeliozės, titano dioksido, polietilenglikolio 400, Indigo carmine lake (E132) ir Sunset yellow lake (E110). Opadry OY-52939 sudėtyje yra hipromeliozės, titano dioksido, Makrogolio 400 ir geltonojo geležies oksido (E172).

  Serlift išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tabletės supakuotos į PVC/aliuminio folijos lakštus. Lakšte yra 10 tablečių. Originalioje pakuotėje yra trys lakštai.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!