• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Septolete Chery Septolete Chery Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SEPTOLETE CHERRY IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Dėžutėje yra 18 kietųjų pastilių (2 lizdinės plokštelės po 9 pastiles). Septolete Cherry kietoji pastilė yra violetinė, apvali, abipus truputį išgaubta.

  Septolete Cherry pastilės vietiškai naikina mikrobus. Jų sudėtyje yra antiseptiko cetilpiridinio chlo­ri­do, kuris naikina daugelį bakterijų ir grybelių bei šiek tiek slopina virusų vystymąsi. Šios pastilės de­zin­fekuoja burną ir gerklę, todėl mažina jų uždegimą bei (svarbiausia) apsaugo nuo sunkesnio bak­te­rinio uždegimo. Dėl gerų drėkinamųjų savybių ir mažo paviršinio įtempimo cetilpiridinio chloridas patenka į sunkiai pasiekiamas burnos ir gerklės gleivinės vietas, kur slopina bakterijų augimą.

  Malonaus gaivinančio laukinių vyšnių skonio Septolete Cherry pastilių sudėtyje nėra cukraus, kurio reikia bakterijoms augti, todėl šios pastilės nekenkia dantims. Pastilėse sudėtyje nesant cukraus, anti­septikas veikia geriau.

  Šios kietosios pastilės vartojamos:

  papildomam lokaliam peršalimo ar gripo sukeltų lengvų burnos ir ryklės infekcinių ligų faringito, stomatito, gingivito, tonzilito gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SEPTOLETE CHERRY

  Septolete Cherry vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas cetilpiridinio chloridui arba bet kuriai pagalbinei Septolete Cherry medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu burnoje yra atvirų žaizdų, šių pastilių vartoti negalima, kadangi cetilpiridinio chloridas lėtina jų gijimą;

  - jeigu sergama sunkia infekcine liga, pasireiškiančia aukšta temperatūra, galvos skausmu, vėmimu, būtina gydy­to­jo konsultacija, ypač jei savijauta nepagerėja per 3 dienas.

  Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu: pastilės sudėtyje yra maždaug 1 g maltitolio. Vis dėlto cukraus koncentraciją kraujyje maltitolis veikia mažai, kadangi jo hidrolizė ir rezorbcija virškinimo trakte vyksta lėtai.

  Nerekomenduojama vartoti didesnės dozės negu nurodyta.

  Jaunesniems kaip 4 metų vaikams šių pastilių vartoti nerekomenduojama.

  Septolete Cherry vartojimas su maistu ir gėrimais Šių pastilių negalima vartoti prieš pat valgį, valgio metu ir su pienu.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Įrodymų, kad vartoti Septolete Cherry nėštumo metu yra saugu, nepakanka. Dėl to nėščioms moterims šis vaistas nerekomenduojamas.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Įrodymų, kad vartoti Septolete Cherry žindymo laikotarpiu metu yra saugu, nepakanka. Dėl to žindy­vėms šis vaistas nerekomenduojamas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Septolete Cherry pastilių poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Septolete Cherry medžiagas Šių pastilių sudėtyje yra natūralių dažiklių, todėl laikomos šviesoje ilgainiui jos gali išblukti.

  Šių pastilių sudėtyje yra poliolių (maltitolio, manitolio), kurių didelės dozės gali sukelti viduriavimą.

  Didelės glicerolio dozės gali sukelti galvos skausmą ir virškinimo sutrikimų.

  Šių pastilių sudėtyje yra maltitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  Septolete Cherry pastilių įtakos kitų vaistų veikimui nepastebėta.

  3. KAIP VARTOTI SEPTOLETE CHERRY

  Jeigu abejojate dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė suaugusių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų dozė yra 8 pastilės per parą. Ji vartojama sučiulpiant po 1 pastilę kas 2‑3 val.

  4‑10 metų vaikų paros dozė yra ne didesnė kaip 4 pastilės per parą, 10‑12 metų vaikų – ne didesnė kaip 6 pastilės per parą. Ji vartojama sučiulpiant po 1 pastilę kas 3‑4 val.

  Šių pastilių negalima vartoti prieš pat valgį ar valgio metu.

  Jeigu manote, kad Septolete Cherry veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Septolete Cherry dozę Veikliųjų medžiagų kiekis pastilėje yra mažas, todėl perdozavimas beveik neįmanomas. Per didelė do­zė gali sukelti virškinimo sutrikimų, pvz., pykinimą, vėmimą ir vi­du­­ria­vimą. Taip atsitikus, daugiau šio vaisto vartoti negalima, reikia gerti daug vandens arba pieno ir pasikonsultuoti su gydytoju ar vais­tininku.

  Pamiršus pavartoti Septolete Cherry Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Septolete Cherry, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Šį vaistą vartojant rekomenduojamomis dozėmis, šalutinis poveikis pasireiškia labai retai. Jautriems asmenims di­des­nės negu rekomenduojama dozės gali sukelti virškinimo sutrikimų dėl virškinimo trakto gleivinės sudirginimo. Labai retai gali pasireikšti padidėjusio jautrumo šiam vaistui požymių pvz., bėrimas. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. SEPTOLETE CHERRY LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!