• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Sartens plus Sartens plus Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LOSARTAN HCT LANNACHER IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Losartanas yra angiotenzino II receptorių antagonistų grupės vaistas. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri prisijungusi prie kraujagyslėse esančių receptorių, jas susiaurina. Dėl to padidėja kraujospūdis. Losartanas apsaugo nuo angiotenzino II prisijungimo prie receptorių, todėl plečiamos kraujagyslės, mažinamas kraujospūdis.

  Hidrochlorotiazidas priklauso šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) grupei.

  Losartan HCT Lannacher 50 mg/12,5 mg tabletės vartojamos didelio kraujospūdžio ligai gydyti. Losartano HCT Lannacher tabletės tinka kaip kitas gydymo būdas tiems pacientams, kurie vartoja atskiras losartano ir hidrochlorotiazido tabletes.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ LOSARTAN HCT LANNACHER

  Losartan HCT Lannacher vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) losartanui, hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai; jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sulfamidų dariniams (pvz., kitiems tiazidams, tokiems antibakteriniams vaistams kaip kotrimoksazolas; jei nežinote, kokie tai vaistai, klauskite gydytojo); jeigu esate nėščia, manote, kad esate nėščia arba planuojate pastoti (žr. taip past skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis); - jeigu žindote kūdikį; jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas; jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas arba jei inkstai negamina šlapimo.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Losartan HCT Lannacher tablečių paprastai nerekomenduojama vartoti šiais atvejais: jeigu sergate pirminiu aldosteronizmu (Kono sindromu), tai yra antinksčių auglys, sukeliantis raumenų silpnumą, didelį troškulį ir dažną šlapinimąsi; jeigu yra inkstų ar kepenų veiklos sutrikimas arba Jums atliekama hemodializė (žr. skyrių „Losartan HCT Lannacher vartoti negalima“); jei vartojate litį – preparatą psichikos sutrikimams gydyti (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“).

  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui: jei Jums anksčiau pasitaikė veido, lūpų, gerklės ar liežuvio patinimas, jei vartojate diuretikus (šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus), jei maiste ribojate druskos kiekį, jei yra ar anksčiau buvo sunkus vėmimas ir/arba viduriavimas, jei yra širdies nepakankamumas, jei yra inkstų arterijų susiaurėjimas (inkstų arterijos stenozė), funkcionuoja tik vienas inkstas arba nesenai atliktas inkstų persodinimas, jei Jums nustatytas kraujagyslių susiaurėjimas (aterosklerozė), krūtinės angina (krūtinės skausmas dėl silnos širdies veiklos), jie yra aortos ar mitralinio vožtuvo stenozė (širdies vožtuvų ir angų susiaurėjimas) arba hipertrofinė kardiomiopatija (liga, sukelianti širdies raumens sustorėjimą), jei sergate cukriniu diabetu, jei sirgote ar sergate podagra, jei sergate arba sirgote alerginėmis ligomis, bronchine astma arba ligomis, sukeliančiomis sąnarių skausmą, odos išbėrimą ir karščiavimą (pvz., sistemine raudonąja vilklige), jei kraujyje padidėjusi kalcio arba kalio koncentracija arba jei laikotės dietos, kurioje per mažas kalio kiekis, - jeigu bus atliekama anestezija (netgi dantų), chirurginė operacija ar prieskydinių liaukų funkcijos tyrimas, būtina pasakyti gydytojui ar kitam medicinos personalui, kad vartojate losartano kalio druskos ir hidrochlorotiazido tabletes, .

  Pasakykite gydytojui, jei sportuojate ir Jums bus atliekamas antidopingo mėginys, nes Losartan HCT Lannacher tabletėse yra veikliosios medžiagos, kuri gali lemti teigiamą mėginio rezultatą.

  Losartan HCT Lannacher tabletės gali būti mažiau veiksmingos juodaodžiams pacientams.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Galima Losartan HCT Lannacher tablečių sudėtyje esančio diuretiko hidrochlorotiazido sąveika su kitais vaistais. Be gydytojo priežiūros, ličio preparatų kartu su Losartan HTC Lannacher tabletėmis vartoti negalima. Ypatingų atsargumo priemonių (pvz., atlikti kraujo tyrimą) gali reikėti, jei Jūs vartojate kalio papildus, druskų pakaitalus, kurių sudėtyje yra kalio, ar kalį organizme sulaikančių vaistų, kitus diuretikus (šlapimo išsiskyrimą skatinančias medžiagas), kai kuriuos vidurius paleidžiančius vaistus, vaistus podagrai gydyti, vitamino D preparatus, vaistus širdies ritmui reguliuoti, vaistus nuo cukrinio diabeto (geriamuosius arba insulino preparatus). Gydytojui taip pat svarbu žinoti, jei Jūs vartojate kitus kraujospūdį mažinančius vaistus, steroidiniu preparatus, vaistus vėžiui gydyti, skausmą malšinančius bei vaistus nuo artrito.

  Losartan HCT Lannacher vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant šį vaistą, reikėtų atsisakyti alkoholio: alkoholis ir Losartan HCT Lannacher tabletės gali sustiprinti vienas kito poveikį.

  Pernelyg gausus druskos vartojimas maiste gali neutralizuoti Losartan HCT Lannacher tablečių poveikį.

  Losartan HCT Lannacher tabletes galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas Pirmąsias 12 nėštumo savaičių Losartan HCT Lannacher vartoti negalima. Nuo 13 nėštumo savaitės iki nėštumo pabaigos šio vaisto vartoti draudžiama, nes jis gali pažeisti vaisių. Jei Losartan HCT Lannacher tablečių vartojimo laikotarpiu pastojote, nedelsdama praneškite apie tai gydytojui. Planuojant nėštumą šį vaistą reikia iš anksto pakeisti kitu tinkamu vaistu.

  Žindymo laikotarpis Jei žindote kūdikį arba planuojate tai daryti, turite arba nustoti žindyti, arba nutraukti Losartan HCT Lannacher vartojimą. Hidrochlorotiazidas gali slopinti pieno gamybą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pacientams, vartojantiems Losartan HCT Lannacher kartais atsiranda galvos svaigimas. Jei toks poveikis pasireiškia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Losartan HCT Lannacher tablečių medžiagas Losartan HTC Lannacher tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LOSARTAN HCT LANNACHER

  Losartan HCT Lannacher tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems žmonėms

  Didelio kraujospūdžio liga Įprastinė dozė – 1 50 mg/12,5 mg tabletė vieną kartą per parą. Prireikus gydytojas gali padidinti dozę daugiausiai iki 2 tablečių vieną kartą per parą.

  Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Vaikų ir paauglių Losartan HCT Lannacher tabletėmis gydyti negalima.

  Pavartojus per didelę Losartan HCT Lannacher tablečių dozę Jei Jūs (arba kas nors kitas) nurijote daugiau tablečių, arba jei manote, kad tai galėjo padaryti vaikas, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių, savo gydytoją arba apsinuodijimų gydymo centrą. Vaisto perdozavimas gali sukelti širdies veiklos sutrikimus, skysčių trūkumą. Pasiimkite su savimi šį lapelį, likusias neišgertas tabletes ir pakuotę, kad galėtumėte parodyti gydytojui arba ligoninės personalui, kokias tabletes gėrėte.

  Pamiršus pavartoti Losartan HCT Lannacher tabletes Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Losartan HCT Lannacher tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jei atsiranda žemiau nurodytas poveikis, nustokite vartoti Losartan HCT Lannacher tabletes ir nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių: sunki alerginė reakcija (išbėrimas, niežulys, veido, lūpų, burnos ir gerklės patinimas, kurie gali apsunkinti rijimą arba kvėpavimą).

  Tai sunkus, bet retas šalutinis poveikis, kuris pasitaiko daugiau nei 1 iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1 000 pacientų. Tokiu atveju Jums gali prireikti skubios medicinos pagalbos arba netgi atsigulti į ligoninę. Pastebėtas šalutinis poveikis nurodytas toliau.

  Dažnas (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 pacientui iš 100) šalutinis poveikis:

  kosulys, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, nosies užgulimas, sinusitas, kitoks sinusų sutrikimas; viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas, nevirškinimas; raumenų skausmas arba mėšlungis, kojų, nugaros skausmas; nemiga, galvos skausmas, galvos svaigimas; silpnumas, nuovargis, krūtinės skausmas; kalio koncentracijos padidėjimas kraujyje (gali sukelti širdies ritmo sutrikimą), hemoglobino kiekio sumažėjimas.

  Nedažnas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 100, tačiau daugiau negu 1 iš 1000) šalutinis poveikis:

  - mažakraujystė, raudonos ar rusvos odos dėmės (kartais labiau ant pėdų, kojų, rankų ir sėdmenų, kartu ir sąnarių skausmas, rankų ir pėdų patinimas, skrandžio skausmas), mėlynės, sumažėjęs leukocitų kiekis, krešumo sutrikimas ir kraujosruvos; - apetito stoka, šlapimo rųgšties kiekio padidėjimas kraujyje arba podagra, gliukozės kiekio padidėjimas kraujyje, nenormalus elektrolitų kiekis kraujyje; - nerimas, nervingumas, panikos sindromas (pasikartojantys panikos priepuoliai), sumišimas, depresija, nenormalūs sapnai, miego sutrikimas, nemiga, atminties sutrikimas; - dilgčiojimas, badymas ar kitokie panašūs pojūčiai, galūnių skausmas, virpėjimas, galvos svaigimas, migrena, alpulys; daiktų matymas lyg per miglą, akių deginimas arba dilgčiojimas, konjunktyvitas, pablogėjęs regos aštrumas, daiktų matymas su gelsvu atspalviu; - skambėjimas, zvimbimas, šniokštimas, spragsėjimas ausyse; - mažas kraujospūdis, kuris galimas dėl kūno padėties pakeitimo (silpnas galvos svaigimas ar silpnumas atsistojus), krūtinės angina (krūtinės skausmas), širdies ritmo sutrikimas, smegenų kraujotakos sutrikimas (praeinantysis smegenų išemijos priepuolis, t. y. mažas insultas), miokardo infarktas, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija); - kraujagyslių uždegimas, dažnai susijęs su odos išbėrimu arba mėlynėmis; - gerklės skausmas, dusulys, bronchitas, plaučių uždegimas, skysčio sankaupa plaučiuose (sukelia kvėpavimo pasunkėjimą), kraujavimas iš nosies, sloga, nosies užgulimas; - vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, virškinimo sutrikimas, skrandžio sutrikimas arba spazmai, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas, seilių liaukų uždegimas, dantų skausmas; - gelta (akių ir odos pageltimas), kasos uždegimas; dilgėlinė, niežtėjimas, odos uždegimas, išbėrimas, odos paraudimas, jautrumo šviesai padidėjimas, Lajelio sindromas (oda atrodo lyg nuplikyta ir pleiskanojanti), odos sausumas, paraudimas, prakaitavimas, plaukų slinkimas; rankų, pečių, klubo, kelių ir kitų sąnarių skausmas, patinimas, stingulys, raumenų skausmas, silpnumas, mėšlungis; padažnėjęs šlapinimasis, taip pat nakties metu, inkstų funkcijos sutrikimas, įskaitant inkstų uždegimą, šlapimo takų infekcija, cukrus šlapime; sumažėjęs lytinis potraukis, impotencija; veido patinimas, karščiavimas.

  Retas (pasireiškia daugiau negu 1 pacientui iš 10000, tačiau mažiau negu 1 iš 1000) šalutinis poveikis:

  - hepatitas (kepenų uždegimas), pakitę kepenų funkcijos tyrimų duomenys.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI LOSARTANO HCT LANNACHER

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Losartan HCT Lannacher tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Losartan HCT Lannacher tablečių sudėtis Veikliosios medžiagos yra losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidas. Vienoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos, atitinkančios 45,76 mg losartano ir 12,5 mg hidrochlorotiazido. Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolyje: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas; tabletės plėvelėje: hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), kvinolino geltonojo (E104) aliuminio lakas, geltonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172)

  Losartan HCT Lannacher tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje Losartan HCT Lannacher 50/12,5 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos, ovalios, abipus plokščios.

  Losartan HCT Lannacher 50/12,5 mg plėvele dengtos tabletės supakuotos plastikinėje (HDPE) tablečių talpyklėje arba aliuminio lizdinėje plokštelėje (aliuminio lizdinė plokštelė, dengta aliuminio folija).

  Lizdinė plokštelė Kartono dėžutėje yra 7, 10, 14, 28, 30, 50, 56, 98 arba 100 plėvele dengtų tablečių. Ligoninės pakuotė: 280 (10 × 28) tablečių.

  Tablečių talpyklėje yra 30, 50 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!