• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Salmeterol GSK Salmeterol GSK Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SALMETEROL GSK IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Salmeterol GSK yra vaistinio preparato salmeterolio. Tai „ilgai veikiantis bronchų plečiamasis vaistas“. Jis padeda išlaikyti atvirus plaučiuose esančius kvėpavimo takus, dėl to oras lengviau patenka į plaučius ir išeina iš jų. Šis poveikis įprastai pajuntamas po 10-20 minučių ir trunka 12 valandų ar ilgiau.

  Gydytojas Jums paskyrė šį vaistinį preparatą, kad išvengtumėte kvėpavimo sutrikimų. Šiuos sutrikimus gali sukelti astma. Reguliariai vartodami Salmeterol GSK galite apsisaugoti nuo astmos priepuolių. Taip pat šis vaistinis preparatas padeda išvengti fizinio krūvio astmos arba astmos, kurios priepuoliai pasireiškia tik naktimis.

  Reguliariai vartodami Salmeterol GSK taip pat išvengsite kvėpavimo sutrikimų, kuriuos sukelia kitos krūtinės ląstos ligos, pavyzdžiui, lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL).

  Salmeterol GSK padeda sustabdyti prasidedantį dusulį ir švokštimą. Jis neveiksmingas, jei Jūs jau dūstate ar švokščiate. Jei taip atsitinka, Jums reikia pavartoti greitai veikiančio „kvėpavimą lengvinančio“ vaistinio preparato, pavyzdžiui, salbutamolio.

  Salmeterol GSK Jums pateikiamas inhaliatoriuje. Jūs įkvepiate vaistinį preparatą tiesiogiai į plaučius.

  Salmeterol GSK yra norflurano. Jis ne toks žalingas aplinkai, kaip senesni inhaliatoriai. Senesni inhaliatoriai gali būti kitokio skonio, nei Salmeterol GSK. Tai neturi įtakos Jūsų vaistinio preparato poveikiui.

  Jeigu Jūs gydotės nuo astmos, Jūs visada turėtumėte turėti ir Salmeterol GSK inhaliatorių, ir steroidų inhaliatorių, kad juos vartotumėte kartu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SALMETEROL GSK

  Salmeterol GSK vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) salmeterolio ksinafoatui arba kitai pagalbinei medžiagai – norfluranui (HFA 134a).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Jeigu pasunkėja astma arba kvėpavimas, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Gali būti, kad pradėsite labiau švokšti, dažniau jausite krūtinės ląstos veržimo pojūtį arba Jums prireiks pavartoti daugiau greitai veikiančių „kvėpavimą lengvinančių“ vaistinių preparatų. Jeigu taip atsitinka, nedidinkite Salmeterol GSK įpurškimų skaičiaus. Jūsų krūtinės ląstos būklė gali blogėti ir Jūs galite sunkiai susirgti. Kreipkitės į savo gydytoją, kadangi Jums gali prireikti pakeisti astmos gydymą.

  Jeigu Jums paskyrė Salmeterol GSK astmos gydymui, toliau vartokite visus kitus vaistinius preparatus nuo astmos, kuriuos vartojote iki šiol. Tai gali būti steroidų inhaliatoriai ar steroidų tabletės. Tęskite šių vaistinių preparatų vartojimą tokiomis pat dozėmis, kaip anksčiau, nebent Jūsų gydytojas Jums nurodo kitaip. Darykite tai, net jei ir jaučiatės daug geriau. Pradėję vartoti Salmeterol GSK, nenutraukite steroidų inhaliatoriaus (ar steroidų tablečių) vartojimo.

  Jeigu Jūsų skydliaukė pernelyg aktyvi, sergate cukriniu diabetu (Salmeterol GSK gali didinti cukraus koncentraciją Jūsų kraujyje) ar širdies liga, įskaitant neritmišką ar greitą širdies susitraukimų dažnį, Jūsų gydytojas gali norėti reguliariai tikrinti Jūsų sveikatą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai gali būti vaistiniai preparatai nuo astmos arba kiti vaistiniai preparatai, kuriuos įsigijote be recepto. Salmeterol GSK gali netikti vartoti kartu su kitais vaistiniais preparatais.

  Vartojant Salmeterol GSK reikėtų vengti beta-blokatorių, nebent Jūsų gydytojas nurodo kitaip. Beta-blokatoriai, įskaitant atenololį, propranololį, sotalolį, dažniausiai taikomi aukšto kraujospūdžio ar kitų širdies ligų gydymui. Prašom pasakyti savo gydytojui, jei vartojate beta-blokatorius arba beta-blokatoriai neseniai Jums buvo paskirti, kadangi jie gali susilpninti arba panaikinti salmeterolio poveikį.

  Salmeterol GSK gali sumažinti kalio kiekį Jūsų kraujyje. Jeigu taip atsitinka, galite pastebėti netolygų širdies susitraukimų dažnį, raumenų silpnumą ar mėšlungį. Didesnė tikimybė tam atsitikti tada, kai vartojate Salmeterol GSK kartu su vaistais nuo aukšto kraujospūdžio (diuretikais) ir su kitais vaistais, kuriais gydomi kvėpavimo sutrikimai, tai yra, su teofilinu, arba steroidais. Jūsų gydytojas gali Jums nurodyti atlikti kraujo tyrimą, kuriuo būtų nustatytas kalio kiekis kraujyje. Jeigu dėl ko nors nerimaujate, aptarkite tai su savo gydytoju.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, planuojate pastoti ar maitinate krūtimi, prieš vartojant Salmeterol GSK, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jūsų gydytojas įvertins, ar šiuo laikotarpiu galite vartoti Salmeterol GSK.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Tikėtina, kad galimas šalutinis poveikis, susijęs su Salmeterol GSK, nepaveiks Jūsų gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  3. KAIP VARTOTI SALMETEROL GSK

  Jeigu Jūs gydotės nuo astmos, Jūs visada kartu turėtumėte vartoti ir Salmeterol GSK inhaliatorių, ir steroidų inhaliatorių.

  Salmeterol GSK vartokite kiekvieną dieną, kol Jūsų gydytojas patars nutraukti.

  Jau pirmąją vartojimo dieną pradėsite jausti, kaip veikia vaistinis preparatas.

  Salmeterol GSK skirtas inhaliuoti.

  Suaugę žmonės ir vaikai nuo 12 metų, sergantys astma

  Paprastai pradinė dozė – 2 kartus per parą inhaliuoti po 2 dozes. Žmonėms, sergantiems sunkesne astmos forma, gydytojas dozę gali padidinti – 2 kartus per parą inhaliuoti po 4 vaisto dozes.

  Vaikai, sergantys astma

  4-12 metų vaikams 2 kartus per parą inhaliuoti po 2 dozes.

  Salmeterol GSK nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 4 metų amžiaus vaikams.

  Suaugę žmonės, sergantys lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL, įskaitant bronchitą ir emfizemą)

  Paprastai pradinė dozė – 2 kartus per parą inhaliuoti po 2 dozes.

  Neskiriama vaikams ir paaugliams.

  Vartojimo nurodymai

  Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas turėtų Jums parodyti, kaip naudoti inhaliatorių. Jie kartais patikrins, kaip Jūs jį naudojate. Naudojant Salmeterol GSK inhaliatorių netinkamai ar ne taip, kaip paskirta, gali reikšti, kad šis vaistinis preparatas nepadės Jums gydyti astmos ar LOPL taip, kaip turėtų.

  Vaistinis preparatas esti suslėgtame balionėlyje plastikiniame gaubte su kandikliu.

  Inhaliatoriaus išbandymas

  1. Jei naudojate inhaliatorių pirmą kartą, nuimkite kandiklio dangtelį, laikydami inhaliatorių už šonų nykščiu ir smiliumi. Švelniai suspauskite dangtelio šonus ir nuimkite jį.

   

   

  2. Įsitikinkite, kad inhaliatorius veikia. Gerai papurtykite inhaliatorių ir paspauskite talpyklę, kad išpurkštumėte į orą. Jei inhaliatoriaus nenaudojote savaitę ar ilgiau, nuimkite kandiklio dangtelį, gerai papurtykite inhaliatorių ir išpurkškite vieną kartą į orą.

  Inhaliatoriaus naudojimas

  Svarbu, kad prieš pat naudodami inhaliatorių pradėtumėte kaip galima lėčiau įkvėpti.

  1.Naudodami inhaliatorių sėdėkite arba stovėkite.

  2.Numaukite apsauginį kandiklio gaubtuvėlį (kaip parodyta paveikslėlyje). Apžiūrėkite iš vidaus ir iš išorės, kad įsitikintumėte, jog kandiklis švarus ir nėra svetimkūnių.

   

  3.Inhaliatorių sukratykite 4-5 kartus, kad įsitikintumėte, jog pašalinti bet kokie svetimkūniai ir kad inhaliatoriaus turinys gerai susimaišė.

   

   

   

   

  4.Laikykite inhaliatorių vertikaliai, prilaikydami jo pagrindą nykščiu, žemiau kandiklio. Iškvėpkite kiek tik galite.

   

   

   

   

  5.Įkiškite kandiklį į burną tarp dantų ir sučiaupkite lūpas. Kandiklio negalima kandžioti.

   

   

   

  6.Įkvėpkite pro burną. Prieš pradėdami įkvėpimą paspauskite inhaliatoriaus viršų žemyn ir išpurkškite vaisto dozę. Tuo pat metu toliau nepertraukiamai ir giliai įkvėpkite.

   

   

   

  7.Sulaikę kvėpavimą ištraukite kandiklį iš burnos ir atitraukite pirštus nuo inhaliatoriaus viršaus. Dar keletą sekundžių arba tiek, kiek galite, sulaikykite kvėpavimą.

   

   

  8.Palaukite maždaug 30 sekundžių tarp atskirų vaistinio preparato išpurškimų ir tada pakartokite 3–7 veiksmus.

  9.Visada, panaudoję inhaliatorių, iškart uždėkite kandiklio dangtelį, kad apsaugotumėte nuo dulkių. Uždėkite dangtelį jį tvirtai paspausdami, kol jis, atsidūręs savo vietoje, spragtelės.

  Pirmuosius keletą kartų pasitreniruokite prieš veidrodį. Jei matote „rūką“, išeinantį iš inhaliatoriaus viršaus arba iš Jūsų burnos šonų, turėtumėte pradėti iš naujo.

  Jeigu Jums ar Jūsų vaikui sunku naudoti inhaliatorių, gydymą Salmeterol GSK gali palengvinti Volumatic tarpinė. Pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoja ar vaistininku.

  Inhaliatoriaus valymas

  Svarbu inhaliatorių valyti ne rečiau, kaip kartą per savaitę, kad apsaugotumėte inhaliatorių nuo užsikimšimo. Norėdami išvalyti inhaliatorių: nuimkite kandiklio dangtelį; neišiminėkite metalinės talpyklės iš plastikinio apvalkalo valydami ar bet kuriuo kitu metu; išvalykite kandiklį ir plastikinį apvalkalą sausu skudurėliu ar audeklo gabalėliu iš vidaus ir iš išorės; uždėkite kandiklio dangtelį.

  Metalinio balionėlio į vandenį nekiškite.

  Pavartojus per didelę Salmeterol GSK dozę Svarbu, kad naudotumėte inhaliatorių taip, kaip nurodyta. Jeigu atsitiktinai suvartojote didesnę, nei rekomenduojama, dozę, kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką. Galite pastebėti, kad Jūsų širdis plaka greičiau, nei įprastai ir kad netvirtai jaučiatės. Taip pat Jums gali skaudėti galvą, sąnarius, galite jausti raumenų silpnumą.

  Pamiršus pavartoti Salmeterol GSK Jeigu pamiršote panaudoti inhaliatorių, suvartokite kitą dozę atėjus laikui. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Salmeterol GSK, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Kad sumažėtų šalutinio poveikio rizika, Jūsų gydytojas gali paskirti mažiausią Salmeterol GSK dozę, kuri kontroliuoja Jūsų astmą ar LOPL. Čia išvardyti šalutinio poveikio reiškiniai, apie kuriuos pranešė Salmeterol GSK vartojantys žmonės.

  Alerginės reakcijos: galite pastebėti, kad pavartojus Salmeterol GSK staiga pasunkėjo kvėpavimas. Galite pradėti švokšti ir kosėti. Taip pat galite pastebėti niežėjimą ir paburkimą (paprastai veido, lūpų, liežuvio ar ryklės). Jeigu Jums pasireiškia šie požymiai arba jie atsiranda iškart po Salmeterol GSK pavartojimo, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Alerginės reakcijos Salmeterol GSK yra labai retos (jos pasitaiko mažiau kaip 1 žmogui iš 10000).

  Žemiau išvardyti kiti šalutinio poveikio reiškiniai:

  Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 10): raumenų mėšlungis, netvirtumo jausmas, greitas ar netolygus širdies plakimas, galvos skausmai. Rankų virpėjimas (tremoras). Rankų virpėjimas dažniau pasireiškia vartojant daugiau nei dvi inhaliacijas du kartus per parą. Šie šalutinio poveikio reiškiniai ilgai netrunka ir suretėja, tęsiant gydymą Salmeterol GSK.

  Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 100): išbėrimas, labai padidėjęs širdies susitraukimų dažnis (tachikardija). Dažniau pasireiškia vartojant daugiau nei dvi inhaliacijas du kartus per parą. Nervingumo pojūtis.

  Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 1000): apsvaigimo pojūtis, nesugebėjimas užmigti arba miego sutrikimai, kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas (gali pasireikšti netolygiu širdies plakimu, raumenų silpnumu, mėšlungiu).

  Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 10000): sunkumas kvėpuoti ar švokštimas, sustiprėjantis iškart po Salmeterol GSK pavartojimo. Jeigu taip atsitinka, nutraukite Salmeterol GSK inhaliatoriaus naudojimą. Pavartokite greitai veikiantį „kvėpavimą lengvinantį“ inhaliatorių, kad palengvintumėte kvėpavimą, ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

  Netolygus širdies plakimas arba papildomi širdies susitraukimai (aritmijos). Jei taip atsitinka, nenutraukite Salmeterol GSK vartojimo, tačiau pasakykite savo gydytojui. Skaudama burna ar ryklė. Pykinimas. Skausmingi, patinę sąnariai ar krūtinės ląstos skausmas.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI SALMETEROL GSK

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Iškart po vartojimo tvirtai uždėkite kandiklio dangtelį ir pastumkite jį į vietą, kad spragteltų. Nespauskite pernelyg stipriai.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Metaliniame balionėlyje yra suslėgtas skystis. Nepradurkite, nelaužykite ir nedeginkite balionėlio, net jeigu galvojate, kad jis tuščias.

  Ant etiketės ar dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Salmeterol GSK vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Salmeterol GSK sudėtyje yra

  Vienoje dozėje (išpurškime) yra 25 mikrogramai salmeterolio. Kiekvienoje slėginėje talpyklėje yra 120 dozių. Pagalbinė medžiaga yra norfluranas (HFA 134a).

  Kaip atrodo Salmeterol GSK ir jo pakuotės turinys Suslėgta inhaliacinė suspensija. Suslėgtame balionėlyje yra balta ar balkšva suspensija inhaliacijoms.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!