• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • RISTAD RISTAD Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA RISTAD IR KAM JIS VARTOJAMAS RISTAD priklauso netipinių antipsichozinių vaistų grupei. Antipsichoziniams vaistams priklauso veikliosios medžiagos, kurios veikia raminančiai ir neleidžia pasireikšti manijoms ir haliucinacijoms.

  RISTAD vartojamas: šizofrenijos gydymui (sunki psichinė liga pasireiškianti tokiais simptomais kaip maniakinės idėjos, nesamų dalykų jutimas (haliucinacijos) ir laipsniškas asmenybės keitimasis); šizofrenijos kontrolei, pablogėjus ankstesniems simptomams, norint išvengti pilno ligos suintensyvėjimo; vidutinės ir sunkios manijos simptomų kontrolei.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RISTAD

  RISTAD vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) risperidonui arba bet kuriai pagalbinei RISTAD medžiagai; Ar Jūs esate alergiškas galite suprasti iš tokių požymių, kaip odos išbėrimas, niežėjimas, dusulys ir/ar veido patinimo. Jei Jums atsirado nors vienas iš šių simptomų, nustokite vartoti RISTAD ir kreipkitės į gydytoją. Jei Jūs nesate tikras, visada pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant RISTAD Pasakykite gydytojui jei Jums yra šie negalavimai: jeigu Jūs sergate demensija ir yra kada nors buvę smegenų kraujavimas (insultas/ išeminė ataka) ar praeinantis smegenų išemijos priepuolis (PSIP), nenormaliai žemas kraujo spaudimas ar diabetas. Šiais atvejais risperidoną vartoti nerekomenduojama. Jūs arba Jūsų globėjas / šeima nedelsiant turi pasikonsultuoti su gydytoju, jeigu jums pasireiškė sekantys simptomai gydantis risperidonu: skruostų vangumas arba sustingimas silpnumas rankose ar kojose, kalbos ar regėjimo sunkumas. Šiais atvejais gydymą risperidonu reikia nutraukti; jeigu Jūs sergate Lewy kūnelių demencija (tam tikra liga, pažeidžianti nervų ląsteles smegenyse); jeigu Jūs sergate Parkinsono liga, kadangi Parkinsono ligos simptomai gali pablogėti; jeigu Jums yra širdies ligos (pvz., nepakankamas širdies gebėjimas pumpuoti kraują, širdies priepuolis, širdies ritmo sutrikimai, nepakankamas skysčio kiekis audiniuose (dehidratacija), kraujo tūrio sumažėjimas (hipovolemija) arba smegenų kraujagyslių sutrikimai). Risperidoną reikia vartoti atsargiai, nes (ypač gydymo pradžioje) tai gali sukelti kraujospūdžio kritimą, lydimą galvos sukimosi (pvz., atsistojant iš sėdimos ar gulimos padėties). Turi būti atidžiai parenkama pradinė dozė; jeigu Jūsų kraujospūdis žemas (hipotenzija). Jums gali būti sumažinta dozė; jeigu Jums yra kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumas. Patartina sumažinti perpus pradinę dozę ir dozės nedidinti. Tai taikytina dozuojant ir senyviems žmonėms. jeigu Jūs sergate smegenų funkcijos sutrikimais (organiniai smegenų sutrikimai). Yra didesnė šalutinio poveikio galimybė; jeigu Jums yra epilepsija. Risperidonas turi būti vartojama atsargiai, nes gali sukelti priepuolį. jeigu Jūs sergate diabetu. Gydant risperidonu gali padidėti cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija) arba pablogėti diabeto eiga; jeigu Jūs vartojate vaistus, kurie gali pailginti QT intervalą (pasiklauskite gydytojo arba vaistininko apie tai) arba jeigu Jums yra širdies liga, širdie ritmo sutrikimas ar nenormaliai žemas kalio kiekis kraujyje. Risperidonas turi būti vartojamas atsargiai; jei Jums yra auglys. Risperidonas turi būti vartojamas ypač atsargiai, jeigu Jums yra taip vadinamas prolaktino gamybą skatinantis auglys (pavyzdžiui, kai kurie krūtų vėžiniai augliai).

  Senyvi žmonėms Yra mažai patirties vartojant risperidoną senyviems žmonėms. Senyvi žmonės vartojantys RISTAD gali būti labiau linkę į galvos svaigimą, nenormaliai žemą kraujospūdį ir sulėtėjusį širdies plakimą. Todėl jiems yra didesnė rizika susižaloti , dėl padidėjusio polinkio kristi.

  Vaikai ir paaugliai Kadangi nėra patirties, gydant risperidonu vaikus ir paauglius jaunesnius negu 15 metų, gydyti risperidonu nerekomenduojama. Nėra patirties gydant vaikus ir paauglius iki 18 metų, kuriems pasireiškia manijos epizodai.

  Demencija Pacientams su demencija, vartojantiems risperidoną, yra didesnė (praeinančio) insulto (infarkto, staigaus silpnumo ar veido, rankų ir kojų paralyžius, ypač vienos kojos, arba kalbos sutrikimas) rizika. Pasikonsultuokite su gydytoju jeigu Jūs sergate demencija arba kada nors buvo (praeinantis) insultas, aukštas kraujospūdis arba diabetas. Tyrimai pacientų su demencija parodė, kad gydymas antipsichoziniais vaistais tokiais kaip risperidonas (dar vadinamais netipiniais antipsichoziniais vaistais) gali sutrikdyti Jūsų sveikatą. Jei Jūs norėtumėte apie tai sužinoti pasikalbėkite su gydytoju. Risperidonas gali būti labiau veikti senyvus žmones su demencija, jei jis vartojamas kartu su furosemidu. Furosemidas yra vaistas vartojamas gydymui esant aukštam kraujospūdžiui arba audinių pabrinkimams (edema), dėl kūne susilaikiusių skysčių. Jūsų gydytojas turi žinoti, jeigu jūs vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra furosemido

  Pasakykite gydytojui jei nors viena iš atsargumo priemonių Jums yra taikoma arba buvo taikyta praeityje.

  Kitų vaistų vartojimas Pastaba: ši informacija taip pat taikoma neseniai vartotiems vaistams ir vaistams, kuriuos ruošiatės vartoti.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kiti vaistai veikiantys centrinę nervų sistemą, tokie kaip alkoholis, narkotiniai analgetikai (stiprūs vaistai nuo skausmo), antihistamininiai (vaistai vartojami gydymui alerginių reakcijų) ir benzodiazepinai (raminančiai, migdančiai ir raumenis atpalaiduojančiai veikiantys vaistai). Šių vaistų poveikis gali sustiprėti. Kiti antipsichoziniai vaistai, litis (vaistas vartojamas maniakinei depresijai gydyti), vaistai vartojami sunkioms depresijoms gydyti (antidepresantai) ir antiparkinsoniniai vaistai. Yra didesnė rizika pasireikšti nepageidaujamam poveikiui, pvz., judesių sutrikimams. Levodopa ir kiti vaistai, kurie didina dopamino kiekį (tam tikrą medžiagą smegenyse), tokios kaip vartojamos Parkinsono ligos gydymui. Risperidonas gali susilpninti tokių vaistų poveikį. Vaistai stimuliuojantys kepenų veiklą, tokie kaip karbamazepinas (vartojamas epilepsijai gydyti), barbitūratai (vartojami epilepsijai ir nemigai gydyti), fenitoinas (varojamas epilepsijai gydyti). Šie vaistai susilpnina risperidono poveikį. Jei Jūs nustojote vartoti kurį nors iš šių vaistų, risperidono dozė Jums turi būti pakoreguota. Tam tikri kraujo spaudimą mažinantys vaistai, tokie kaip fenoksibenzaminas, labetololis, metildopa ir rezerpinas. Risperidonas gali sustiprinti hipotenzinį (kraujospūdį mažinantį) šių vaistų poveikį. Guanetidinas (vartojamas aukšto kraujo spaudimo gydymui). Risperidonas gali silpninti guanetidino hipotenzinį (kraujospūdį mažinantį) poveikį. Tam tikrų diuretikų (skysčius varančios tabletės), tokios kaip furosemidas ir chlortiazidai. Gali padidėti vandens, mineralų (tokių kaip natris) ir kartais chloridų išsiskyrimas. Antacidai (vaistai neutralizuojantys skrandžio rūgštį). Antacidai susilpnina antipsichozinių vaistų, tokių kaip risperidonas, poveikį. Vaistai, kurie taip pat ilgina QT intervalą, tokie kaip antiaritiminiai vaistai (vartojami koreguoti širdies ritmo sutikimams), makrolidų grupėsiniai antibiotikai (vartojami infekcinėms ligoms gydyti), antimaliariniai vaistai, antihistaminai (vartojami alerginės reakcijoms gydyti), antidepresantai (vartojami sunkių depresijų atvejais) ir vaistai, kurie mažina kalio kiekį kraujyje (pvz., tam tikri diuretikai). Su šiais vaistais reikia vengti vartoti risperidoną., kadangi gali sukelti hipokalemiją (kalio kiekio sumažėjimą kraujyje).

  Bet kuriuo atveju, jeigu Jūs vartojate RISTAD ir tuo pačiu metu bet kurį iš aukščiau paminėtų vaistų, pasakyti gydytojui ar vaistininkui.

  RISTAD vartojimas su maistu ir gėrimais Poveikis alkoholinių gėrimų yra padidėjęs. Nerekomenduojama vartoti alkoholinius gėrimus gydymo risperidonu metu. Jei Jūs norite vartoti alkoholį , turite atkreipti į tai dėmesį ir galbūt paklausti savo gydytojo ar vaistininko patarimo. Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas Nėra pakankamai žinoma ar RISTAD yra saugu vartoti nėščioms moterims. Atliekant tyrimus su gyvūnais buvo nustatytas poveikis gimdymui, taip pat ir kūdikio vystymuisi po gimimo. Žinoma, kad antipsichozinių vaistų vartojimas nėštumo metu gali sukelti nutraukimo simptomus ir judesių sutrikimus (ypač veido ir liežuvio), drebėjimą ir raumenų sustingimą ką tik gimusiems kūdikiams. Jeigu Jūs esate nėščia arba ruošiatės pastoti, pasitarkite su savo gydytoju ar Jums galima vartoti RISTAD.

  Žindymo laikotarpis Labai mažas kiekis RISTAD veikliosios medžiagos išsiskiria į motinos pieną. Turimais duomenimis žalingo poveikio žindomiems kūdikiams nenustatyta. Risperidonas gali padidinti išsiskiriančio pieno kiekį. Jums reikia pasitarti su gydytoju jei ruošiatės žindyti kūdikį. Jūsų gydytojas įvertins ar jūsų kūdikiui maitinimo krūtimi nauda bus didesnė už galimą riziką.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuoti arba valdyti mechanizmų negalima, nes antipsichoziniai vaistai tokie kaip risperidonas gali susilpninti jūsų gebėjimą reaguoti. Jei Jūs visgi norite vairuoti arba valdyti mechanizmus pasikonsultuokite su gydytoju tam, kad jis galėtų įvertinti kokiu laipsniu Jums reiškiasi šis šalutinis poveikis. Jūsų gydytojas nuspręs ar Jums saugu vairuoti arba valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines RISTAD medžiagas RISTAD plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. 2 ir 3 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo dažiklio, kuris gali sukelti alergiją.

  3. KAIP VARTOTI RISTAD

  RISTAD plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartokite RISTAD su maistu arba tarp valgymų. Tabletes reikia užgerti keletu gurkšnelių vandens arba kitu skysčiu (tik ne su gėrimais, kuriuose yra alkoholio).

  Dienos dozė gali būti vartojama kaip vienkartinė dozė (visa iš karto) arba padalinta į dvi atskiras dozes: viena dalis – ryte ir kita dalis – vakare. Jūsų daktaras arba vaistininkas pasakys kaip Jums vartoti.

  Šizofrenija Perėjimas nuo antipsichozinių vaistinių preparatų prie risperidono. Gydymas kitais antipsichoziniais vaistais turi būti nutraukiamas laipsniškai. Pereinant nuo gydymo injekcijomis, gydymą risperidonu reikia pradėti numatytu vartojimo laiku vietoj sekančios injekcijos.

  Suaugusieji ir paaugliai vyresni nei 15 metų Įprastinė dozė yra 2 mg per pirmą dieną, 4 mg per antrą dieną ir 6 mg per trečią dieną. Toliau dozė gali likti nekeičiama, arba, jei reikia, jūsų daktaras gali pakoreguoti. Įprastinė optimali paros dozė – 4-6 mg. Kai kuriems ligoniams pakanka mažesnės dozės.

  Senyvi žmonės Rekomenduojama pradėti gydymą nuo 0,5 mg du kartus per dieną. Ši dozė gali būti taikoma individualiai nuo 0,5 mg iki 1-2 mg du kartus per dieną. Kadangi trūksta patirties gydant šiuo preparatu, pacientus reikia atidžiai stebėti.

  Vaikai ir paaugliai iki 15 metų Trūksta patirties gydant RISTAD vaikus ir paauglius iki 15 metų, todėl šios amžiaus grupės pacientus nerekomenduojama gydyti risperidonu.

  Ligoniams su susilpnėjusia inkstų ar kepenų funkcija Rekomenduojama pradinė dozė yra 0,5 mg du kartus per dieną. Dozė gali būti koreguojama laipsniškai pereinant nuo dozės 0,5 mg du kartus per dieną iki dozės 1-2 mg du kartus per dieną. Kadangi patirties gydant pacientus su kepenų ir inkstų nepakankamumu yra mažai, skirti reikia atsargiai.

  Sunki agresija su demencija Rekomenduojama pradinė dozė yra 0,25 mg du kartus per dieną. Dozė gali būti didinama palaipsniui nuo 0,25 mg du kartus per dieną. Prireikus preparatą galima vartoti kas antrą dieną. Optimali vartojimo dozė daugeliui pacientų yra 0,5 mg du kartus per dieną. Kai kuriems pacientams pakanka iki 1 mg du kartus per dieną. Ilgai gydant risperidonu, pacientai, sergantys agresija su demencija, turi būti reguliariai stebimi gydytojo.

  Pacientai su manijos epizodai

  Suaugusieji ir paaugliai vyresni nei 18 metų Dozė turi būti pasiekta laipsniškai, pradedant nuo 2 mg risperidono kartą per dieną. Po to, risperidono dozė gali būti didinama kiekvieną dieną po 1 mg. Daugumoje atvejų risperidono paros dozė yra 2-6 mg. Jūsų gydytojas aptars su Jumis ir pasakys kokią dozę Jūs turite vartoti..

  Vaikai ir paaugliai Nėra patirties gydant vaikus ir paauglius iki 18 metų, kuriems pasireiškia manijos epizodai.

  Senyvi žmonės Rekomenduojama pradėti gydymą nuo 0,5 mg du kartus per parą. Dozė gali būti skiriama didinant nuo 0,5 mg iki 1-2 mg du kartus per dieną. Kadangi trūksta patirties gydant senyvus pacientus, risperidoną reikia skirti atsargiai.

  Svarbu: Negalima vartoti daugiau nei 16 mg risperidono per parą.

  Tabletes su vagele galima dalyti pusiau. Tabletė su vagele laužiama abiem smiliais ir nykščiais palei vagelę.

  Jeigu manote, kad RISTAD veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

  Pavartojus per didelę RISTAD dozę Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką jei Jūs pavartojote per didelę RISTAD dozę. Perdozavimo simptomai yra mieguistumas, padažnėjęs širdies ritmas, sumažėjęs kraujospūdis, stiprus drebėjimas, didelis raumenų sustingimas.

  Pamiršus pavartoti RISTAD Pamirštą RISTAD dozę būtina išgerti tuoj pat, kai tik prisimenama. Negalima vartoti pamirštos dozės, jei pastebėjote tai prieš pat sekančios dozės laiką. Toliau vartokite taip kaip nurodyta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti RISTAD Staigiai nutraukus gydymą didelėmis antipsichozinių vaistų dozėmis, tokių kaip risperidonas, pasireiškė šie (reti) simptomai: pykinimas, vėmimas, prakaitavimas ir nemiga. Gali atsinaujinti psichozės simptomai (tokie kaip manijos ir haliucinacijos) ir atsirasti judėjimo sutrikimai (nekontroliuojami mėšlungiški judesiai). Todėl patartina gydymą nutraukti laipsniškai. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  RISTAD, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Sekantys šalutiniai poveikiai gali pasireikšti:

  Labai dažni (>1/10) Dažni (>1/100, <1/10) Nedažni (>1/1 000, <1/100) Reti (>1/10 000, <1/1 000) Labai reti (<1/10 000), tarp jų pavieniai atvejai

  Infekcijos Nedažni: Nosies gleivinės uždegimas, pasireiškiantis nosies užsikimšimu, čiaudėjimu ir išskyromis (rinitas).

  Kraujo Labai reti: kraujo ląstelių sutrikimas (baltųjų kraujo ląstelių nepakankamumas) susijusi su padidėjusiu imlumu infekcijoms (neutropenija), kraujo anomalija (kraujo plokštelių nepakankamumas) susijusi su kraujosrūvomis ir polinkiu į kraujavimą (trombocitopenija).

  Endokrinė sistemos Nedažni: prolaktino (hormono) kiekio padidėjimas kraujyje.

  Metabolizmo Labai reti: padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija), esamo diabeto pablogėjimas.

  Psichikos sutrikimai Dažni: nemiga, nerimas, baimė. Nedažni: pablogėjęs gebėjimas sutelkti dėmesį.

  Nervų sistemos Dažni: galvos skausmas, mieguistumas ar slopinimas (sedacija). Nedažni: Galūnių drebulys, neįprastas mąstymo ir judesių sulėtėjimas, neramumas (pvz., negalėjimas išsėdėti ramiai vienoje vietoje), galvos svaigimas.

  Akies Nedažni: Matymas lyg pro miglą

  Pusiausvyros organų ir ausies Nedažni: galvos sukimasis.

  Širdies Nedažni: Sustiprėjęs širdies plakimas. Šis šalutinis poveikis atsiranda ypač gydymo pradžioje, kai vartojamos didelės dozės. Labai reti: Padidėjęs kraujospūdis, pailgėjęs QT intervalas, kuris gali baigtis širdies liga (torsade de pointes).

  Kraujagyslių Nedažni: Kraujospūdžio kritimas, pavyzdžiui staigiai stojantis iš sėdimos arba gulimos padėties, kartais susijęs su galvos svaigimu (ortostatinė hipotenzija). Reti: smegenų kraujotakos sutrikimai, įskaitant insultą/ smegenų infarktą, dar žinomą kaip smegenų išeminę ataką, praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP) su liekamaisiais reiškiniais arba be jų.

  Kvėpavimo sistemos ir krūtinės ląstos Nedažni: gausus seilėtekis

  Skrandžio ir žarnyno Nedažni: vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimai tokie kaip pilnumo jausmas viršutinėje pilvo dalyje, skausmas skrandyje, raugėjimas, pykinimas, vėmimas ir rėmuo (dispepsija), pilvo skausmai. Labai reti: vėmimas

  Odos ir poodinio audinio Nedažni: odos išbėrimas ir kitos padidėjusio jautrumo reakcijos. Labai reti: epizodiškai pasikartojantis praeinantis, niežintis skysčių kaupimasis odoje (edema) ir/arba gleivinėje (angioedema).

  Raumenų Nedažni: sustingimas, judėjimo sutrikimas kai atsiranda nevalingų judesių.

  Inkstų ir šlapimo takų Labai reti: nevalingas šlapimo nelaikymas (enurezė).

  Lyties organų ir krūtų Nedažni: Erekcijos sutrikimai, problemos su ejakuliacija arba orgazmo pasiekimu, impotencija (lytinė bejėgystė vyrams), kurie neturėjo seksualinių nusiskundimų. Reti: pieno sekrecija, krūtų vystymasis vyrams, mėnesinių ciklo sutrikimai ir mėnesinių nebuvimas. Labai reti: Ilgalaikė, dažniausiai skausminga varpos erekcija (priapizmas).

  Bendri Nedažni: mieguistumas, nuovargis Reti: svorio padidėjimas. Labai reti: skysčių kaupimasis (edema)

  Tyrimai Labai reti: judesių sutrikimai, pasireiškiantys tokiais simptomais kaip nevalingi liežuvio, veido, burnos, žandikaulio ar rankų ir kojų raumenų judesiai, kartais lydimi drebėjimo (vėlyvoji diskinezija) gali pasireikšti jeigu jūs ilgai vartojate antipsichozinius vaistus (ypač didelėmis dozėmis). Šie simptomai gali laikinai pablogėti arba netgi atsirasti nutraukus gydymą. Jūsų gydytojas jus reguliariai tikrins dėl šių simptomų iki šešių mėnesių nuo gydymo pradžios. Jei jums pasireikštų šie simptomai gydantis risperidonu, gydytojas gali nuspręsti nutraukti jūsų gydymą risperidonu. Senyviems ir asmenims su pažeistomis smegenimis yra didesnė rizika kad šie simptomai gali reikštis pastoviai.

  Gali pasireikšti tokie simptomai kaip galvos skausmas, pykinimas, sutrikimas, raumenų spazmai, priepuoliai / traukuliai ir kartais koma. Tai gali įvykti išgėrus per didelį vandens (ar kitų skysčių) kiekį dėl padidėjusio troškulio jausmo arba dėl sutrikusios antidiuretinio hormono sekrecijos.

  Jei Jums pasireikštų simptomai tokie kaip aukšta temperatūra, gausus prakaitavimas, ūminis raumenų sustingimas, pernelyg didelis seilėtekis, dažnas kvėpavimas, pakitusi sąmonės būsena ar išbalimas, raumenų spazmai ir šlapimas pasidarytų raudonai-rudos spalvos (piktybinio neuroleptinio sindromo simptomai), nedelsiant susisiekite su savo gydytoju.

  Antipsichoziniai vaistai kartais gali sukelti pablogėjimą simptomų tokių kaip jaudulys, neramumas ir agresyvumas. Jei tai pasireikštų, gali reikėti sumažinti Jums skirtą dozę arba nutraukti Jūsų gydymą. Pasikonsultuokite su gydytoju.

  Gali pasireikšti epilepsijos priepuoliai, depresijos paūmėjimas (gilus liūdesys) ir slogi nuotaika, nekontroliuojama kūno temperatūra..

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI RISTAD

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje. Lizdinės plokštelės Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Buteliukas Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant lizdinės plokštelės, buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, RISTAD vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  RISTAD sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra risperidonas. RISTAD 1 mg plėvele dengtos tabletės. Vienoje tabletėje yra 1 mg risperidono. RISTAD 2 mg plėvele dengtos tabletės. Vienoje tabletėje yra 2 mg risperidono RISTAD 3 mg plėvele dengtos tabletės. Vienoje tabletėje yra 3 mg risperidono RISTAD 4 mg plėvele dengtos tabletės Vienoje tabletėje yra 4 mg risperidono Pagalbinės medžiagaos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas (E 470b), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E 551), natrio laurilsulfatas ir titano dioksidas (E171). 1 mg tablečių sudėtyje yra: polidekstrozė (E 1200), hipromeliozė 3cP (E 464), hipromeliozė 6cP (E 464), trietilo citratas (E 1505), hipromeliozė 50cP (E 464) ir makrogolis 8000. 2 mg tablečių sudėtyje yra: iš dalies hidrolizuotas polivinilo alkoholis, makrogolis 3350, talkas (E 553b) bei dažiklis saulėlydžio geltonasis FCF (E 110). 3 mg tablečių sudėtyje yra: iš dalies hidrolizuotas polivinilo alkoholis, makrogolis 3350, talkas (E 553b) bei dažikliai saulėlydžio geltonasis FCF (E 110) ir chinolino geltonasis (E104). 4 mg tablečių sudėtyje yra: iš dalies hidrolizuotas polivinilo alkoholis, makrogolis 3350, talkas (E 553b) bei dažikliai chinolino geltonasis (E104) ir indigokarminas (E 132).

  .

  RISTAD išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tabletės gali būti įvairių stiprumų: 1 mg, 2 mg, 3 mg arba 4 mg. Skirtingo stiprumo tabletes galima identifikuoti pagal spalvą ir formą:

  - RISTAD 1 mg yra baltos, pailgos, plėvele dengtos tabletės su padalinimo linija, kurių vienoje padalos pusėje įspausta „R“, kitoje – „1“. Kita tabletės pusė lygi. - RISTAD 2 mg: yra gelsvai rausvos, pailgos, plėvele dengtos tabletės su padalos linija, kurių vienoje padalos pusėje įspausta „R“, kitoje – „2“. Kita tabletės pusė lygi. - RISTAD 3 mg yra geltonos, pailgos, plėvele dengtos tabletės su padalinimo linija, kurių vienoje padalos pusėje įspausta „R“, kitoje – „3“. Kita tabletės pusė lygi. - RISTAD 4 mg yra šviesiai žalios, pailgos, plėvele dengtos tabletės su padalinimo linija, kurių vienoje padalos pusėje įspausta „R“, kitoje – „4“. Kita tabletės pusė lygi.

  RISTAD 1 mg, 2 mg, 3 mg, 4 mg plėvele dengtos tabletės supakuotos į lizdines plokšteles po 6, 10, 20, 28, 30, 50, 56, 60 arba 100 (5x20) tablečių. Taip pat gali būti RISTAD 1 mg, 2 mg, 3 mg, 4 mg plėvele dengtos tabletės plastikiniame buteliuke po 50, 100 arba 250 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!