• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • RISPOLEPT CONSTA RISPOLEPT CONSTA Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA RISPOLEPT CONSTA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    RISPOLEPT CONSTA priklauso vaistų nuo psichozės grupei.

    Veiklioji jo medžiaga yra risperidonas.

    Šiuo preparatu gydoma grupė ligų, vadinamų psichozėmis. Tai galvos smegenų funkcijos sutrikimas, kurio metu pakinta mintys, emocijos ir veikla, pavyzdžiui, pasireiškia konfūzija, sutrinka suvokimas (pvz., ligonis gali girdėti kieno nors, kurio arti nėra, balsą), atsiranda neįprastas įtarumas, atitolimas nuo visuomenės, susikaupimas savyje, sutrinka psichika, atsiranda nerimas ir įtampa.

    RISPOLEPT CONSTA naudojamas gydyti ir ūminę, ir lėtinę psichozę. Jo galima vartoti ir po to, kai ligos simptomai išnyksta, t. y. ligos atsinaujinimo profilaktikai.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RISPOLEPT CONSTA

    RISPOLEPT CONSTA vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei RISPOLEPT CONSTA medžiagai.

    Jeigu Jums atsirado odos išbėrimas, niežulys, dusulys, ištino veidas – būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją., nes Jūs galite būti jautrus vaistui.

    Specialių atsargumo priemonių reikia

    Jeigu Jūs nebuvote gydytas Rispolept preparatais prieš pradedant gydymą RISPOLEPT CONSTA Jus gydys geriamaisiais Rispolept preparatais.

    Kūno svorio didėjimas

    RISPOLEPT CONSTA vartojantiems žmonėms gali didėti kūno svoris, todėl reikia valgyti mažiau.

    Širdies ir kraujagyslių ligos, Parkinsono liga, Lewy kūnelių demencija ar epilepsija

    Ligoniams, sergantiems kuria nors minėta liga, prieš RISPOLEPT CONSTA vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gali reikėti koreguoti vaisto dozę, o gydymo metu ligonį prižiūrėti.

    Senyvi žmonės ir žmonės su inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu

    Žr. “Kaip ir kokią RISPOLEPT CONSTA dozę vartoti”

    Įspėjimas

    Vartojant RISPOLEPT CONSTA ilgai, gali atsirasti nevalingų veido raumenų trūkčiojimų. Jeigu toks pokytis atsiranda, reikia kreiptis į gydytoją.

    Labai retai gali pasireikšti konfūzija, didelis karščiavimas, apsiblausti sąmonė, sustingti raumenys. Jeigu minėtų simptomų atsiranda, reikia iš karto kreiptis į gydytoją ir informuoti jį, kad vartojama RISPOLEPT CONSTA.

    Labai retais atvejais gali padaugėti cukraus kiekis kraujyje. Jeigu atsiranda didelis troškulys arba padidėja šlapimo išskyrimas, reikia kreiptis į gydytoją.

    Senyvo amžiaus ligoniams su demencija gali pasireikšti staigus veido, kojų ar rankų (ypač vienos kūno pusės) silpnumas arba nutirpimas, gali tapti neaiški tartis. Tokiam poveikiui pasireiškus net ir trumpo laikotarpio metu, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

    Jeigu Jūs vartojate furozemidą, pasakykite apie tai savo gydytojui. Furozemidas yra vaistas, kurio kartais yra skiriama gydymui dėl padidėjusio kraujospūdžio arba dėl įvairių kūno vietų pabrinkimo, kurį sukelia per didelis organizme susikaupusio skysčio kiekis. Tiriant pagyvenusius žmones buvo nustatyta, kad gretutinis geriamojo Rispolept ir furozemido vartojimas gali būti žalingas.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jeigu vartojama kitų vaistų, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis paaiškintų, ar jų galima vartoti kartu su RISPOLEPT CONSTA Šis medikamentas gali stiprinti alkoholio ir preparatų, slopinančių reakciją (pvz., trankviliantų, kai kurių stiprių analgetikų, kai kurių antihistamininių preparatų bei antidepresantų) poveikį, todėl gydymo RISPOLEPT CONSTA metu alkoholio gerti negalima. Iš kitų medikamentų galima vartoti tik tų, kurių skiria gydytojas.

    Toliau išvardyti medikamentai gali keisti RISPOLEPT CONSTA poveikį. Todėl ir pradedant, ir baigiant šių vaistų vartoti, reikia apie tai informuoti gydytoją: Preparatai nuo parkinsonizmo, pvz., dopamino agonistas levodopa. Karbamazepinas, t. y. vaistas nuo epilepsijos ir trišakio nervo neuralgijos (stipraus veido skausmo priepuolių). Fluoksetinas ir paroksetinas, vartojami depresijai gydyti, gali padidinti Rispolept kiekį Jūsų kraujyje. Todėl ir pradedant, ir baigiant šių vaistų vartoti, reikia apie tai informuoti gydytoją. Cimetidinas ir ranitidinas, vartojami skrandžio rūgštingumui mažinti, gali nežymiai padidinti risperidono kiekį Jūsų kraujyje, tačiau šie vaistai neturėtų keisti RISPOLEPT CONSTA veiksmingumo. Antibiotikas eritromicinas nesąveikauja su Rispolept. Galantaminas ir donepezilas, vaistai nuo demencijos, neturi poveikio risperidonui. Su ličio preparatais ir valproatu, kurių gydytojas kartais skiria vartoti nuo silpno psichikos sutrikimo, bei digoksinu, vaistu nuo širdies ligų, risperidonas nesąveikauja.

    Jeigu Jūs vartojate furozemidą, pasakykite apie tai savo gydytojui (žr. “Įspėjimas”).

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Nėščios ar planuojančios pastoti moterys prieš RISPOLEPT CONSTA vartojimą turi kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar šiuo vaistu gydytis galima. Šio medikamento vartojančioms moterims kūdikio žindyti negalima. Jeigu tai daryti būtina, reikia kreiptis į gydytoją.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    RISPOLEPT CONSTA gali trikdyti budrumą ir gebėjimą vairuoti. Juo gydomiems žmonėms patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų tol, kol gydytojas nenustatys, ar tai daryti galima.

    3. KAIP VARTOTI RISPOLEPT CONSTA

    RISPOLEPT CONSTA paruoštą suspensiją reikia leisti į sėdmens raumenį. Ji leidžiama kas 2 savaites. Vieną kartą vaisto leidžiama į vieną, kitą  į kitą sėdmenį. Paruoštą suspensiją į veną injekuoti draudžiama.

    Suaugusiems žmonėms

    Rekomenduojama vienkartinė Rispolept Consta dozė yra 25 mg. Ji leidžiama į raumenis kas 2 savaitės. Kai kuriems pacientams gali reikėti didesnės vienkartinės dozės, t. y. 37,5 mg ar 50 mg. Didžiausia Rispolept Consta dozė, švirkščiama kas 2 savaitės, yra 50 mg. Pirmas tris gydymo savaites gali reikėti kartu vartoti geriamųjų RISPOLEPT preparatų. Apie tai paaiškins gydytojas.

    Senyviems žmonėms

    Įprastinė vienkartinė Rispolept Consta dozė yra 25 mg. Ji leidžiama kas 2 savaites. Pirmas tris gydymo savaites gali reikėti kartu vartoti geriamųjų RISPOLEPT preparatų. Apie tai paaiškins gydytojas.

    Ligoniams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

    Pradžioje 3 savaičių laikotarpyje Jus gydys geriamaisiais RISPOLEPT preparatais kol vartojama dozė bus 2 mg per dieną. Jeigu gydymo metu Jūs gerai jausitės, bus galima pradėti gydymą RISPOLEPT CONSTA vartojant 25 mg injekcijomis į raumenis kas 2 savaites. Pradėjus gydymą RISPOLEPT CONSTA injekcijomis pirmas tris gydymo savaites gali reikėti kartu vartoti geriamųjų RISPOLEPT preparatų. Apie tai paaiškins gydytojas.

    Vaikams

    Jaunesni nei 18 metų pacientai Rispolept Consta negydyti.

    Pavartojus per didelę RISPOLEPT CONSTA dozę

    Kadangi vartojant injekcinį preparatą perdozavimo tikimybė yra mažesnė negu vartojant geriamąsias formas, žemiau pateikiama informacija yra susijusi su geriamojo Rispolept vartojimu.

    Vaisto perdozavus, gali: apsiblausti sąmonė, atsirasti mieguistumas, apsnūdimas, stiprus drebulys ar didelis raumenų sustingimas. Paprastai šie poveikiai nėra pavojingi, tačiau, jiems atsiradus, reikia kreiptis į gydytoją.

    Informacija gydytojui

    Jeigu pacientas praradęs sąmonę, reikia apžiūrėti kvėpavimo takus ir palaikyti juos laisvus. Sumažėjus kraujospūdžiui, reikia leisti simpatikomimetikų. Būtina sekti EKG, prireikus pacientą guldyti į ligoninę

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Rispolept Consta, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

    Paprastai RISPOLEPT CONSTA yra gerai toleruojamas, o nepageidaujamus reiškinius dažnai būna sunku atskirti nuo ligos simptomų.

    Gali padidėti kūno svoris, atsirasti depresija, nuovargis, šiek tiek sutrikti motorika: atsiranda drebulys, nedidelis raumenų sustingimas, kojų neramumas. Toks poveikis nėra pavojingas. Gydytojui dozę sumažinus RISPOLEPT CONSTA dozę ar skyrus kartu vartoti ir kitokių medikamentų, jis paprastai išnyksta. Kartais gali pasireikšti svorio sumažėjimas, nervingumas, miego sutrikimas, apatija, dėmesio koncentracijos sutrikimas, traukuliai, regos sutrikimas (daiktai matomi lyg per miglą), išbėrimas, niežulys, kulkšnių patinimas ir injekcijos vietos pažeidimas. Jeigu tai atsitinka reikia informuoti gydytoją. Kai kuriems ligoniams gydymo pradžioje gali šiek tiek sumažėti kraujospūdis ir dėl to galimas galvos svaigimas. Jeigu toks poveikis atsiranda, būtina kreiptis į gydytoją. Senyvo amžiaus ligoniams su demencija gali pasireikšti staigus veido, kojų ar rankų (ypač vienos kūno pusės) silpnumas arba nutirpimas, gali tapti neaiški tartis. Tokiam poveikiui pasireiškus net ir trumpo laikotarpio metu, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Labai retais atvejais gali pasireikšti konfūzija, apsiblausti sąmonė, atsirasti didelis karščiavimas, labai sustingti raumenys. Jeigu tokių simptomų atsiranda, reikia kiek galima greičiau kviesti gydytoją. Gali būti, kad Jūsų organizmo reakcija į vaistą nėra tinkama. Vaisto vartojant ilgai, gali pradėti trūkčioti liežuvis, veidas, burna ar žandikaulis. Jeigu toks poveikis atsiranda, reikia kreiptis į gydytoją. Po ilgalaikio gydymo kartais gali išsiskirti pieno iš krūtų, sutrikti mėnesinės, atsirasti lytinio pajėgumo sutrikimai. Kitas šalutinis poveikis buvo stebėtas vartojant geriamųjų risperidono preparatų. Tarp nepageidaujamų reiškinių buvo minima nemiga, ažitacija, nerimas, galvos skausmas, išmatų sukietėjimas, pilvo skausmas, nosies užgulimas, šlapinimosi sutrikimas, galvos svaigimas, skrandžio veiklos sutrikimas, pykinimas ar vėmimas, kūno temperatūros pokyčiai. Labai retais atvejais gali padaugėti cukraus kiekis kraujyje. Jeigu atsiranda didelis troškulys arba padidėja šlapimo išskyrimas, reikia kreiptis į gydytoją.

    Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI RISPOLEPT CONSTA

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Rispolept Consta pakuotę būtina laikyti 2 oC - 8 oC temperatūroje (šaldytuve) gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Aukštesnėje kaip 8 oC temperatūroje medikamento laikyti negalima.

    Jeigu šaldytuvo nėra, Rispolept Consta buteliukus ne ilgiau kaip 7 paras galima laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje laikyti draudžiama.

    Ant dėžutės po “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    RISPOLEPT CONSTA sudėtyje yra

    Veiklioji medžiaga yra risperidonas. Viename RISPOLEPT CONSTA buteliuke yra 25 mg, 37,5 mg arba 50 mg risperidono. Pagalbinės medžiagos yra: Buteliuke su risperidono milteliais 7525 DL JN1 poli-(d, l laktido koglikolido) polimeras. Tirpiklyje Polisorbatas 20, karmeliozės natrio druska 40 mPa.s, dinatrio vandenilio fosfatas dihidratas, bevandenė citrinų rūgštis, natrio chloridas, natrio hidroksidas, injekcijų vanduo.

    Kaip atrodo RISPOLEPT CONSTA ir jo pakuotės turinys

    RISPOLEPT CONSTA yra pailgintai veikliąją medžiagą atpalaiduojanti vaisto forma, susidedanti iš prailgintai veikiančių miltelių su risperidonu, kurie yra ištirpinti injekciniame tirpiklyje.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!