• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Ricinų aliejus BP Ricinų aliejus BP Vaistai →   Pagrindinis →  

    1.KAS YRA ricinų aliejus BP IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Preparatas išspaustas šaltojo presavimo būdu iš paprastųjų ricinmedžių (Ricinus communis) sėklų. Veikliosios ricinų aliejaus medžiagos dirgina žarnyno receptorius, todėl skatinama lygiųjų raumenų veikla, lengvėja žarnų turinio slydimas, didėja osmosinis slėgis, iš audinių skystis skverbiasi į žarnos spindį ir minkština nesuvirškintą maistą. Dėl tokio poveikio viduriai laisvėja. Ricinų aliejus vartojamas žarnynui ištuštinti prieš radiologinį arba instrumentinį žarnų tyrimą ar storosios žarnos operaciją.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RICINŲ ALIEJŲ BP

    Ricinų aliejų BP vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ricinų aliejui, jeigu yra apatinės pilvo dalies skausmas ar jautrumo padidėjimas, jeigu yra vidurių pūtimas, pykinimas, vėmimas, jeigu yra kraujavimas iš tiesiosios žarnos dėl nenustatytos priežasties, žarnų praeinamumo sutrikimas

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Ricinų aliejus netinka nuolatiniam vidurių užkietėjimui gydyti, Jei atliekami laboratoriniai tyrimai, pacientas, vartojantis ricinų aliejaus, turi informuoti gydytoją, nes kai kurių tyrimų duomenys, pvz., kalio ir gliukozės koncentracijos kraujyje, dėl virškinimo trakto veiklos pokyčių gali būti netikslūs.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims vaisto galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ricinų aliejaus metabolitai gali išsiskirti su motinos pienu ir kūdikiui sukelti viduriavimą, todėl žindyvėms jo vartoti nepatariama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikis gebėjimui vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius nepasireiškia

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ricinų aliejus gali silpninti kartu vartojamų įvairių geriamųjų vaistų, ypač širdį veikiančių glikozidų, kalio preparatų, organizme kalį sulaikančių diuretikų, poveikį. Jei gydytojas nenurodė kitaip, tarp ricinų aliejaus ir kitokių preparatų vartojimo reikėtų daryti ne trumpesnę kaip 2 valandų pertrauką.

    3. KAIP VARTOTI RICINŲ ALIEJŲ BP

    Ricinų aliejų BP visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Jei gydytojas neapskyrė kitaip, suaugusiems žmonėms rekomenduojama gerti 15 – 60 ml, vyresniems kaip 6 metų vaikams 5 – 15 ml ricinų aliejaus. Prieš vartojimą ricinų aliejų patariama atšaldyti. Skoniui pagerinti jį galima maišyti su šaltomis vaisių sultimis. Vaistą būtina užgerti stikline vandens ar kitokio skysčio. Ricinų aliejaus poveikis pasireiškia greičiau, jei jo geriama nevalgius. Preparato nepatartina vartoti vakare, nes poveikis pasireiškia po 2 – 6 valandų.

    Jeigu manote, kad Ricinų aliejus BP veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Ricinų aliejus BP, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Ricinų aliejus, ypač vartojamas ilgai, gali sukelti žarnų uždegimą, sutrikdyti elektrolitų pusiausvyrą, skatinti žarnų kraujavimą. Be to, gali pasireikšti alerginė reakcija, raugulys, pykinimas, pilvo diegliai.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. RICINŲ ALIEJAUS BP LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Buteliuką laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!