• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Rhinocort Aqua Rhinocort Aqua Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA RHINOCORT AQUA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Rhinocort Aqua yra gliukokortikoidų (kortizonų) grupės preparatas, kuris nosyje slopina uždegimą ir aler­gi­nes reak­cijas. Rhinocort Aqua vartojamas: nuo nosies varvėjimo, užgulimo, čiaudulio ir (arba) niežulio, pasireiškiančių dėl alergijos arba kraujagyslių tonuso reguliacijos sutrikimų (pastarųjų gali sukelti cigarečių dūmai, kvepalai ir kt.); nosies polipams gydyti, uždegiminių simptomų profilaktikai po nosies polipų operacijos.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RHINOCORT AQUA

  Rhinocort Aqua vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) Rhinocort Aqua veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. sąrašą šio pakuotės lapelio pabaigoje);

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Rhinocort Aqua, pasakykite gydytojui, jeigu sergate bet kuria iš šių ligų: - grybelio arba pūslelinės viruso sukelta nosies infekcija; - plaučių tuberkulioze; - sunkia kepenų liga.

  Rhinocort Aqua, kaip ir kiti preparatai, kurių sudėtyje yra gliukokortikoidų, gali lėtinti vaikų au­gimą, todėl jei vaikas ar­ba paauglys ilgai vartoja Rhinocort Aqua, jo augimą reikia ati­d­žiai stebėti.

  Rhinocort Aqua turi nepatekti į akis. Vis dėlto šio vaisto į akis patekus, jas reikia nedelsiant praplauti van­de­niu.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Kai kurie vaistai gali susilpninti ar sustiprinti Rhinocort Aqua veikimą. Gydytojui pasakyti ypač svarbu, jeigu vartojate ketokonazolą (nuo grybelinės infekcijos).

  Rhinocort Aqua vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas įtakos Rhinocort Aqua poveikiui neturi.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, mėginate pastoti arba žindote kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui, prieš pradėdama vartoti Rhinocort Aqua. Budezonido išskiriama su motinos pienu. Vis dėlto, vartojant Rhinocort Aqua purškiamosios suspensijos terapinę dozę, poveikio žindomam kūdikiui pasireikšti neturėtų. Rhinocort Aqua purškiamąją suspensiją galima vartoti žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Rhinocort Aqua gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. KAIP VARTOTI RHINOCORT AQUA

  Rhinocort Aqua visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei sergate sezoniniu alerginiu rinitu (šieno sloga), stenkitės pradėti vartoti Rhinocort Aqua likus kelioms dienoms iki alergijos sezono pra­džios.

  Paros dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, bet paprastai rekomenduojama pradinė paros dozė – 256 g. Ją ga­li­ma suvartoti iš karto (rytą) arba per 2 kartus (rytą ir vakare), t.y. purškiama po 128 g (264 g) į abi nosies lan­das rytą arba po 64 g į abi nosies landas rytą ir vakare. Pasireiškus pageidaujamam poveikiui, dozė paprastai mažinama.

  Pradėjus vartoti šį vaistą, pilnutinis gydomasis poveikis dažniausiai pasireiškia per kelias dienas, ta­čiau savijauta gali pagerėti jau po kelių valandų.

  Vaikams Rhinocort Aqua galima vartoti tik suaugusiųjų priežiūroje – tai užtikrina tinkamą vaisto išpurškimą ir gydytojo nurodytos dozės vartojimą. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Rhinocort Aqua nerekomenduojamas.

  Paskutiniai nosies purškalo lašai neišpurš­kia­mi, todėl buteliuke jo yra šiek tiek daugiau negu nurodyta, o rei­kia­mas dozių kiekis susidaro net visai neištuštinus buteliuko.

  Jeigu manote, kad Rhinocort Aqua veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rhinocort Aqua negalima vartoti ilgiau kaip 3 mėnesius.

  Pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę Kelis kartus pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę, nemalonaus poveikio neturėtų pasireikšti. Jei ma­no­te, kad galbūt įpurškėte per daug šio vaisto, kreipkitės į savo gydytoją, ligoninę arba apsinuodijimų kon­tro­lės centrą, kad būtų įvertintas galimas pavojus ir prireikus gautumėte patarimų.

  Pamiršus pavartoti Rhinocort Aqua Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę vartokite įpras­ta tvarka.

  Vartojimo instrukcija Prieš pradedant vartoti nosies purškalą iš naujo Rhinocort Aqua buteliuko, reikia paruošti purkštuvą, t.y. su­purtyti buteliuką ir purkšti į orą tol, kol purškalo migla pasidarys lygi. Purkštuvo kas­dien nenaudojant, jį reikia paruošti prieš kiek­­vieną vartojimą, tačiau tam pakanka papurkšti į orą vieną kartą.

  1.Išsišnypškite nosį. Supurtykite buteliuką. Nuimkite plastikinį dangtelį. 2.Laikykite buteliuką kaip parodyta pav. 3.Aplikatoriaus viršūnę įkiškite į nosies landą ir įpurkškite nurodytą dozių skaičių. Tokiu pat būdu įpurkškite į kitą nosies landą. 4.Plastikinį dangtelį uždėkite atgal. Neviršykite nurodytos dozės!

  Valymas Plastikines purkštuvo dalis rekomenduojama reguliariai valyti. Nuėmę plastikinį dangtelį ir baltą no­sies antgalį, nuplaukite juos šiltu vandeniu. Prieš plastikines da­lis sudėdami atgal, leiskite joms išdžiūti.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Rhinocort Aqua, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pasireiškęs šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas ir trumpalaikis. Pasakykite gydytojui, jei pasireiškia ir nepraeina kuris nors iš šių sutrikimų:

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1-10 pacientų iš 100): nosies suerzinimas, kraujavimas iš nosies.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 pacientų iš 1000) yra: alerginis patinimas, odos išbėrimas, odos nie­žulys, dilgėlinė, odos uždegimas, nosies gleivinės išopėjimas, nosies pertvaros prakiūrimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI RHINOCORT AQUA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Rhinocort Aqua vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Rhinocort Aqua sudėtis - Veiklioji medžiaga yra budezonidas. Vienoje dozėje (išpurškime) yra 32 mikrogramai arba 64 mikrogramai budezonido. - Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė (E460), karmeliozės natrio druska (E466), bevandenė gliukozė, polisorbatas 80, dinatrio edetatas, kalio sorbatas (E202), vandenilio chlorido rūgštis, išgrynintas vanduo.

  Rhinocort Aqua išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Rhinocort Aqua yra balkšvos spalvos suspensija. Kartono dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra 10 ml suspensijos.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!