• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Rhino-stas Rhino-stas Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA RHINO-STAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Rhino-stas yra skaidrus, bespalvis tirpalas. Rhino-stas tiekiamas stikliniais buteliais. Pakuotėje yra 10 ml tirpalo.

  Rhino-stas yra simpatomimetikas. Rhino-stas siaurina kraujagysles, to pasėkoje mažina gleivinės paburkimą.

  Indikacijos Vartojamas greitai sumažinti nosies paburkimui peršalus ir dėl slogos, bei trumpą laiką kaip pagalbinė priemonė alerginiam rinitui (pvz., sergant šienlige) gydyti.

  Rhino-stas nosies purškalas vartojamas suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RHINO-STAS

  Rhino-stas vartoti draudžiama: pacientams, kurių yra padidėjęs jautrumas Rhino-stas veikliajai arba pagalbinėms medžiagoms; pacientams, kuriems yra ,,sausas“ nosies gleivinės uždegimas, kurio metu ją padengia šašas (sausasis rinitas); jaunesniems kaip 6 metų vaikams; nėščioms moterims ir žindymo laikotarpiu.

  Kada Rhino-stas galima vartoti tik pasitarus su gydytoju? Esant šioms būklėms Rhino-stas galima vartoti tik ypač atsargiai. Pasitarkite su gydytoju, jeigu Jums yra buvusios šios būklės.

  Sergant lėtine sloga prieš pradedant vartoti šį preparatą reikia pasitarti su gydytoju, nes yra nosies gleivinės išplonėjimo (atrofijos) pavojus (žr. Vartojimo trukmė).

  Rhino-stas galima vartoti tik gydytojui atidžiai įvertinus laukiamo poveikio ir galimo pavojaus santykį, jeigu: - pacientas vartoja monoamino oksidazės inhibitorius (MAO inhibitorius) arba kitus kraujospūdį didinti galinčius vaistus. - pacientui padidėjęs akispūdis (serga glaukoma, ypač uždaro kampo). - pacientas serga sunkia širdies ir kraujagyslių liga (pvz., širdies vainikinių kraujagyslių ligomis, padidinto arterinio kraujospūdžio liga). - pacientui diagnozuotas antinksčių navikas (feochromocitoma). - pacientui yra sutrikęs metabolizmas (pvz., yra padidintas skydliaukės funkcinis aktyvumas (hipertiroidizmas), serga cukriniu diabetu).

  Ką daryti, jeigu esate nėščia arba žindote? Rhino-stas negalima vartoti nėščioms moterims, nes nenustatyta, ar vaistas saugus vaisiui. Nevartokite šio preparato žindymo laikotarpiu, nes nenustatyta, ar jis išsiskiria su motinos pienu.

  Kaip vartoti Rhino-stas vaikams? Reikia vengti ilgai vartoti ir perdozuoti šį vaistą, ypač vaikams. Šį preparatą didelėmis dozėmis galima vartoti tik stebint gydytojui.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Ilgai vartojant dekongestantus gali pasireikšti nosies gleivinės patinimas ir galiausiai atrofija.

  Pacientams, sergantiems glaukoma, ypač siaurojo kampo, prieš vartojant vaistus nuo slogos, kurių sudėtyje yra ksilometazolino, reikia pasitarti su gydytoju.

  Ar galima vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti pavojingą darbą? Ilgai arba didelėmis dozėmis vartojant vaistus nuo slogos, kurių sudėtyje yra ksilometazolino, negalima paneigti, kad nepasireikš poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai. Jeigu šis poveikis pasireiškė, gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Netikėtoje situacijoje Jūs galite nepakankamai greitai ir tinkamai reaguoti. Nevairuokite automobilio ir kitų transporto priemonių. Nevaldykite mechanizmų. Nedirbkite be tvirtos atramos. Šiuos gebėjimus ypač pablogina alkoholis. Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Rhino-stas medžiagas Rhino-stas sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, kuris vartojant vietiškai dirgina, gali sukelti gleivinės ar odos reakcijų.

  Kitų vaistų vartojimas Kokie kiti vaistai gali sąveikauti su Rhino-stas? Su Rhino-stas vartojant kai kuriuos nuotaiką gerinančius vaistus (tranilcipromino tipo MAO inhibitorius arba triciklius antidepresantus) dėl šių vaistų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali padidėti kraujospūdis.

  Šis poveikis taip pat gali pasireikšti, jei preparatas buvo vartotas neseniai.

  3. KAIP VARTOTI RHINO-STAS

  Dozavimas ir vartojimo būdas, vartojimo trukmė Laikykitės žemiau esančių nurodymų, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Rhino-stas vartoti kitaip. Rhino-stas visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje ir (arba) nurodė Jūsų gydytojas, kad vaistas būtų kuo efektyvesnis ir saugus.

  Neviršykite rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

  Kaip ir kada vartoti Rhino-stas? Jeigu Jūsų gydytojas nenurodė kitaip, suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams 1 dozę Rhino-stas reikia įpurkšti į kiekvieną nosies landą ne daugiau trijų kartų per dieną, pagal poreikį, priklausomai nuo kiekvieno paciento jautrumo ir klinikinio atsako.

  Rhino-stas vartojimo trukmė. Rhino-stas reikia vartoti ne ilgiau kaip 5 dienas, išskyrus, jei gydytojas nurodė kitaip.

  Atnaujinti preparato vartojimą galima tik po keleto dienų.

  Kiek laiko gydyti vaiką, visada klauskite gydytojo.

  Lėtinę slogą galima gydyti tik tada, jei stebi gydytojas, nes yra nosies gleivinės atrofijos pavojus.

  Pavartojus per didelę Rhino-stas dozę Ką daryti, jeigu (tyčia arba atsitiktinai) perdozavote Rhino-stas? Perdozavus arba atsitiktinai nurijus vaisto gali pasireikšti šie simptomai: vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), pykinimas, cianozė, karščiavimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (tachikardija, širdies aritmija, širdies sustojimas, hipertenzija), plaučių funkcijos sutrikimas (plaučių edema, kvėpavimo sutrikimai), protinės veiklos sutrikimai.

  Be to, gali pasireikšti mieguistumas, sumažėti kūno temperatūra, sulėtėti širdies ritmas, kristi kraujospūdis kaip šoko atveju, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

  Gydoma duodant aktyvuotos anglies, plaunant skrandį ir duodant kvėpuoti deguonies, mechaniškai ventiliuojant plaučius. Jei reikia, gydyti aukštą kraujospūdį, karščiavimą ir traukulius.

  Pamiršus pavartoti Rhino-stas Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Šalutinis poveikis Kokios galimos šalutinės reakcijos vartojant Rhino-stas? Kvėpavimo takai Rhino-stas, ypač jautriems pacientams, gali sukelti laikiną lengvo laipsnio dirginimą (nosies gleivinės deginimą arba sausumą).

  Pavieniais atvejais, pasibaigus paburkimą mažinančiam poveikiui, gali pasireikšti grįžtamasis nosies gleivinės paburkimas (reaktyvioji hiperemija).

  Ilgai, dažnai ir (arba) didelėmis dozėmis vartojant Rhino-stas gali pasireikšti sudirginimas (nosies gleivinės deginimas arba sausumas) ir pasunkėti gleivinės paburkimas, jeigu vartojama daug preparatų (medikamentinis rinitas). Šis poveikis gali pasireikšti po 5-7 vartojimo dienų ir tęsiant gydymą gali sukelti ilgalaikį nosies gleivinės pažeidimą, kurio metu gleivinę padengia šašas (sausasis rinitas).

  Nervų sistema Retai ir pavieniais atvejais pasireiškė galvos skausmas, nemiga arba nuovargis.

  Širdies ir kraujagyslių sistema Retais ir pavieniais atvejais preparatas sukėlė poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai, pvz., širdies plakimą, pulso padažnėjimą, kraujospūdžio padidėjimą.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. RHINO-STAS laikymo SĄLYGOS

  Pakuotės tinkamumo laikas nurodytas ant dėžutės ir butelio. Nevartoti preparato pasibaigus šiam laikui.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25Ctemperatūroje.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!