• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Rhesonativ Rhesonativ Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA RHESONATIV IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Rhesonativ yra imunoglobulinas, jame yra antikūnų prieš Rezus faktorių. Jeigu moteris, kurios raudonosiose kraujo ląstelėse trūksta Rezus faktoriaus (t.y. Rh yra neigiamas), laukiasi Rezus faktorių turinčio (Rh yra teigiamas) kūdikio, jos apsauginė imuninė sistema gali būti sužadinta ir pradėti gaminti antikūnus prieš Rhezus faktorių. Šie antikūnai gali pažeisti vaisių, ypač vėlesnių nėštumų metu.

  Rhesonativ vartojama tam, kad moterys, kurių Rh yra neigiamas, nėštumo ir gimdymo metu nebūtų imunizuotos ir taip būtų išvengta žalos vaisiui. Rhesonativ skiriamas moterims, kurių Rh yra neigiamas, šiais atvejais: - Jei moteris laukiasi kūdikio ar gimdo kūdikį, kurio Rh yra teigiamas. - Abortas ar gresiantis abortas (persileidimas ar gresiantis persileidimas), - Negimdinis nėštumas, tam tikri augliai gimdoje (išvisa), ar vaisiaus kraujo atsiradimas paprastai nuo jo atskirtoje motinos kraujotakoje. - Invazinės procedūros nėštumo laikotarpiu, pvz., amniono skysčio nutraukimas švirkštu (pvz., amniocentezė), biopsija ar ginekologinės manipuliacinės procedūros, pvz., kūdikio pasukimas rankomis į teisingą poziciją gimdoje, ar pilvo trauma.

  Rhesonativ taip pat galima vartoti asmenims, kurių Rh yra neigiamas, jei jiems netyčia buvo perpilta Rh teigiamo kraujo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RHESONATIV

  Rhesonativ vartoti negalima

  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) normaliam žmogaus imunoglobulinui arba bet kuriai pagalbinei Rhesonativ medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Rhesonativ negalima vartoti asmenims, kurių Rh yra teigiamas.

  Tikrosios padidėjusio jautrumo (alerginės ) reakcijos yra retos, bet gali pasireikšti.

  Įtarus alergiją ar sunkią alerginę (anafilaksinę) reakciją, dėl kurių gali svaigti galva, padažnėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, prasidėti dusulys, veržimo pojūtis krūtinėje, niežėjimas ar atsirasti bėrimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Kaip apsisaugoti nuo virusų Kai vartojama iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų vaistinių preparatų, imamasi tam tikrų priemonių, kad pacientui nebūtų perduota infekcija. Todėl kruopščiai atrenkami kraujo ir plazmos donorai, kad nebūtų įtraukti potencialūs infekcijos pernešėjai, taip pat dėl virusų (infekcijos) požymių tiriama kiekvieno donoro plazma ir bendri plazmos kaupiniai. Šių preparatų gamintojai į kraujo ar plazmos apdorojimo procesą įdiegia procedūras, kurios inaktyvina ar pašalina virusus. Nežiūrint šių priemonių, vartojant iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintus medicininius preparatus, negalima visiškai paneigti infekcijos perdavimo galimybės. Tai tinka ir nežinomiems ar atsirandantiems virusams ar kitiems infekcijų sukėlėjams.

  Šios procedūros efektyviai saugo nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV), hepatito A, hepatito B ir hepatito C virusų.

  Bet jos gali būti mažai veiksmingos prieš virusus be apvalkalo, pvz., parvovirusą B19.

  Imunoglobulinų vartojimas nesukėlė hepatito A ar parvoviruso B19 infekcijų, tikriausiai todėl, kad nuo jų apsaugojo preparate esantys antikūnai prieš šias infekcijas.

  Primygtinai rekomenduojama kiekvieną kartą vartojant Rhesonativ registruoti preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad šie duomenys būtų išsaugoti.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Rhesonativ gali silpninti kai kurių vakcinų, pvz., tymų, raudonukės, kiaulytės ar vėjaraupių, veiksmingumą. Po gydymo Rhesonativ turi praeiti trys mėnesiai, tik po to galima skiepytis kuria nors iš šių vakcinų. Jei planuojate skiepytis nuo tymų, po gydymo Rhesonativ gali tekti palaukti metus. Todėl svarbu, kad skiepijantis gydytojas žinotų, kad Jūs vartojate ar vartojote Rhesonativ. Kai ims Jūsų kraujo mėginį, pasakykite gydytojui, kad vartojate imunoglobulinų, nes šis gydymas gali paveikti tyrimo rezultatus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Šio vaistinio preparato vartojama nėštumo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Poveikio vairuoti ar valdyti mechanizmus nestebėta. Jūs pats (pati) esate atsakingas (-a) nuspręsti, ar Jūsų būklė yra tinkama vairavimui ar kitų darbų, kuriems reikia padidinto susikaupimo, atlikimui. Vienas iš veiksnių, kuris gali mažinti gebėjimą atlikti šiuos darbus saugiai, gali būti vaistų (dėl jų poveikio ar sukeliamų nepageidaujamų reakcijų) vartojimas. Šios reakcijos aprašytos kituose skyriuose. Perskaitykite visą lapelyje pateikiamą informaciją.

  Jei dėl ko nors nesate tikras (-a), pasitarkite su gydytoju, slaugytoja ar vaistininku.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Rhesonativ medžiagas

  Vienoje šio vaistinio preparato dozėje (5ml) yra mažiau kaip 1 mmol natrio (23 mg), t.y., galima sakyti, kad šiame preparate natrio nėra.

  3. KAIP VARTOTI RHESONATIV

  Gydytojas nuspręs ar Jums reikia Rhesonativ ir kokios dozės. Sveikatos priežiūros personalas sušvirkš Rhesonativ į raumenis.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Rhesonativ, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dūrio vietoje gali būtį lokalių reakcijų, pvz., skausmas ar padidėjęs jautrumas.

  Kartais pasireiškia karščiavimas, bendras negalavimas, galvos skausmas, odos reakcijos ir drebulys. Retai būna pykinimas, vėmimas, kraujospūdžio sumažėjimas, dažnas širdies plakimas, stebėtos alerginės, taip pat ir sunkios padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos, pasireiškiančios dusuliu ir šoku.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI RHESONATIV

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės po Tinka iki: nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Rhesonativ vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkytnereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Rhesonativ sudėtis:

  Veiklioji medžiagayra yra žmogaus anti-D imunoglobulinas. 1 mililitre tirpalo yra 625 TV (125 mikrogramai) žmogaus anti-D imunoglobulino. 2 ml ampulėje yra 1250 TV (250 mikrogramai) žmogaus anti-D imunoglobulino. Žmogaus baltymo yra 165 mg/ml, imunoglobulinas G sudaro mažiausiai 95%.

  Pagalbinės medžiagos yra glicinas, natrio chloridas, natrio acetatas ir injekcinis vanduo.

  Rhesonativ išvaizda ir kiekis pakuotėje Rhesonativ yra injekcinis tirpalas. Skaidrus ar šiek tiek opalinis, blyškiai gelsvos ar šviesiai rudos spalvos tirpalas. Rhesonativ tiekiamas po 1 ml ir 2 ml tirpalo ampulėse (I tipo stiklo). Pakuotės dydžiai: 1 x 1 ml, 1 x 2 ml ir 10 x 2 ml. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!