• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • REQUIP - MODUTAB REQUIP - MODUTAB Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA REQUIP - MODUTAB IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji REQUIP - MODUTAB medžiaga yra ropinirolis, kuris priklauso vaistinių preparatų, vadinamų dopamino agonistais, grupei. Dopamino agonistai smegenyse veikia panašiai kaip natūrali medžiaga, vadinama dopaminu.

  REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tabletės naudojamos Parkinsono ligai gydyti.

  Žmonėms, sergantiems Parkinsono liga, dopamino kiekis kai kuriose jų smegenų dalyse yra mažas. Ropinirolio poveikis yra panašus į natūralaus dopamino, todėl jis padeda sumažinti Parkinsono ligos simptomus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT REQUIP - MODUTAB

  REQUIP - MODUTAB vartoti negalima:

  jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) ropiniroliui ar bet kuriai pagalbinei REQUIP - MODUTAB medžiagai (žr. 6 skyrių); jei sergate sunkia inkstų liga; jei sergate kepenų liga. Jei manote, kad kuris nors iš šių teiginių Jums tinka, pasakykite savo gydytojui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Prieš vartojant REQUIP - MODUTAB reikia pasakyti gydytojui: jei esate nėščia ar manote, kad galite būti nėščia; jei maitinate krūtimi; jei Jums mažiau nei 18 metų; jei yra sunki širdies liga; jei turite sunkių psichikos problemų; jei jautėte kokių nors neįprastų poreikių ir/ar neįprastai elgėtės (atsirado patologinis potraukis lošti ar pernelyg didelis seksualinis aktyvumas); jei netoleruojate kokių nors angliavandenių (tokių kaip laktozė). Jei manote, kad kuris nors iš šių teiginių Jums tinka, pasakykite savo gydytojui. Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad REQUIP - MODUTAB Jums netinka arba Jus reikia papildomai tikrinti jį vartojant.

  Kol vartojate REQUIP - MODUTAB Pasakykite savo gydytojui, jei Jums vartojant REQUIP - MODUTAB Jūs ar Jūsų šeimos nariai pastebėjo, kad ėmėte neįprastai elgtis (atsirado patologinis potraukis lošti ar pernelyg dideli seksualiniai poreikiai ir/ar seksualinis aktyvumas). Jūsų gydytojui gali tekti pakoreguoti dozę ar nutraukti vaisto vartojimą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vartodami REQUIP - MODUTAB galite jaustis šiek tiek mieguisti. Dėl vaisto poveikio žmonės gali jaustis itin mieguisti, kartai žmonės gali užmigti labai staigiai, be įspėjimo ženklų. Jei taip jaučiatės, nevairuokite, nedirbkite su mechanizmais ir venkite situacijų, kai dėl mieguistumo ar užmigimo Jums (ar kitiems žmonėms) gali grėsti sunkaus sužeidimo ar mirties pavojus. Nesiimkite tokios veiklos, kol vartojate vaistą. Pakalbėkite su savo gydytoju, jei tai kelia Jums problemų.

  Rūkymas ir REQUIP - MODUTAB

  Pasakykite savo gydytojui, jei pradėjote ar metėte rūkyti, vartodami REQUIP - MODUTAB. Jūsų gydytojui gali tekti koreguoti vaisto dozę.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir augalinius, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Neužmirškite pasakyti gydytojui ar vaistininkui, jei vartodami REQUIP - MODUTAB pradėjote vartoti naują vaistą.

  Kai kurie vaistai gali pakeisti REQUIP - MODUTAB veikimo būdą ar padidinti nepageidaujamų reiškinių tikimybę. REQUIP - MODUTAB taip pat gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui. Tokie vaistai yra: - antidepresantas fluvoksaminas; - vaistai nuo kitų psichikos ligų, pavyzdžiui, sulpiridas; - PHT (pakaitinė hormonų terapija); - metoklopramidas, vartojamas pykinimui ir rėmeniui gydyti; - antibiotikai ciprofloksacinas ar enoksacinas; - bet kuris kitas vaistas Parkinsono ligai gydyti. Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote kurį nors iš šių vaistų.

  REQUIP - MODUTAB vartojimas su maistu ir gėrimais

  REQUIP - MODUTAB galite vartoti po valgio ar nevalgę, kaip Jums geriau.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  REQUIP - MODUTAB nerekomenduojamas, jei esate nėščia, nebent gydytojas patartų, kad REQUIP - MODUTAB nauda Jums yra didesnė nei pavojus dar negimusiam kūdikiui. REQUIP - MODUTAB nerekomenduojamas, jei maitinate krūtimi, kadangi gali turėti įtakos pieno gamybai.

  Nedelsdama pasakykite savo gydytojui, jei esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia ar planuojate tapti nėščia. Pasitarkite su gydytoju, jei maitinate krūtimi ar planuojate tai daryti. Gydytojas gali patarti Jums nutraukti REQUIP - MODUTAB vartojimą.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines REQUIP - MODUTAB medžiagas

  REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra angliavandenio, vadinamo laktoze. Jei Jūsų gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, pasitarkite su gydytoju, prieš vartodami REQUIP - MODUTAB.

  3. KAIP VARTOTI REQUIP - MODUTAB

  Visada vartokite REQUIP - MODUTAB tiksliai, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Neduokite REQUIP - MODUTAB vaikams. REQUIP - MODUTAB paprastai neskiriamas jaunesniems nei 18 metų žmonėms.

  Parkinsono ligai gydyti REQUIP - MODUTAB gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitu vaistiniu preparatu, vadinamu L-dopa (dar vadinamu levodopa). Jei vartojate levodopą, galite jausti nekontroliuojamų trūkčiojamų judesių pradėję vartoti REQUIP - MODUTAB. Jei taip atsitiko, praneškite savo gydytojui, nes jis gali sumažinti Jūsų vartojamos L-dopos dozę.

  Kiek REQUIP - MODUTAB Jums reikės vartoti?

  Gali prireikti laiko nustatyti Jums tinkamiausią REQUIP - MODUTAB dozę.

  Įprastai pradinė REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tablečių dozė pirmą savaitę yra 2 mg kartą per parą. Nuo antros gydymo savaitės gydytojas gali padidinti Jums dozę iki 4 mg REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tablečių kartą per parą. Jei Jūs esate labai garbaus amžiaus, gydytojas gali didinti Jums dozę labai lėtai. Po to gydytojas koreguos dozę, kol parinks tokią, kuri Jums yra tinkamiausia. Kai kurie žmonės vartoja iki 24 mg REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tablečių kiekvieną dieną.

  Jei gydymo pradžioje jaučiate nepageidaujamus reiškinius, kuriuos Jums sunku toleruoti, pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas gali patarti vartoti mažesnę dozę ropinirolio plėvele dengtų (greito atpalaidavimo) tablečių, kurias vartosite tris kartus per parą. Nevartokite daugiau REQUIP - MODUTAB, nei Jums rekomendavo gydytojas.

  Gali prireikti keleto savaičių, kol REQUIP - MODUTAB ims Jus veikti.

  Kaip vartoti REQUIP - MODUTAB

  Vartokite REQUIP - MODUTAB kartą per parą tuo pačiu metu kiekvieną dieną.

  Nurykite savo REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tabletę (-es) nekramtę, užgerdami vandeniu.

  Nelaužykite, nekramtykite, netraiškykite pailginto atpalaidavimo tabletės (-čių) – jei taip padarėte, yra pavojus, kad perdozuosite, nes vaistas pateks į Jūsų organizmą per greitai.

   

  Jei pradedate vartoti REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tabletes vietoj ropinirolio plėvele dengtų (greito atpalaidavimo) tablečių

  Gydytojas parinks Jums REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tablečių dozę pagal Jūsų vartotą ropinirolio (greito atpalaidavimo) tablečių dozę.

  Vartokite savo ropinirolio plėvele dengtas (greito atpalaidavimo) tabletes taip, kaip ir dieną prieš pakeičiant gydymą. O kitą rytą išgerkite REQUIP - MODUTAB pailginto atpalaidavimo tablečių ir daugiau nevartokite ropinirolio plėvele dengtų (greito atpalaidavimo) tablečių.

  Pavartojus per didelę REQUIP - MODUTAB dozę

  Nedelsdami susisiekite su gydytoju ar vaistininku. Jei įmanoma, parodykite jiems REQUIP - MODUTAB pakuotę.

  REQUIP - MODUTAB perdozavusiam žmogui gali būti šių simptomų: pykinimas, vėmimas, svaigulys, mieguistumas, protinis ar fizinis nuovargis, alpimas, haliucinacijos.

  Pamiršus pavartoti REQUIP - MODUTAB

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jei užmiršote pavartoti REQUIP - MODUTAB vieną ar kelias dozes, paklauskite savo gydytojo, kaip vėl pradėti jį vartoti.

  Nustojus vartoti REQUIP - MODUTAB

  Nenutraukite REQUIP - MODUTAB vartojimo nepasitarę su gydytoju.

  Vartokite REQUIP - MODUTAB tiek, kiek rekomenduoja gydytojas. Nenutraukite vartojimo, nebent taip patartų gydytojas.

  Jei staiga nutraukėte REQUIP - MODUTAB vartojimą, Parkinsono ligos simptomai Jums gali greitai pasunkėti.

  Jei Jums reikia nutraukti REQUIP - MODUTAB vartojimą, Jūsų gydytojas Jums palaipsniui sumažins dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!