• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Rennie Rennie Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA RENNIE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Baltos spalvos, pipirmėčių skonio, keturkampės, abipus išgaubtos, nuožulniais kraštais, apie 15 mm skersmens tabletės, kurių abejose pusėse įspausta „RENNIE“. Rennie tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Pakuotėje yra 24 tabletės. Rennie veikliosios medžiagos - kalcio ir magnio karbonatas - neutralizuoja skrandžio rūgštį ir sumažina rūgštinės dispepsijos sukeliamus negalavimus - rėmenį, skrandžio pilnumo arba sunkumo jausmą, virškinimo sutrikimą, rūgštaus skysčio atpylimą į burnos ertmę, pilvo pūtimą, skrandžio skausmą.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RENNIE

  Rennie vartoti draudžiama Rennie negalima vartoti, kai: yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai; sergant sunkiu inkstu nepakankamumu; esant padidėjusiam kalcio kiekiui kraujyje.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Pacientams, kurių sutrikusi inkstų funkcija, reikėtų vengti preparato vartoti ilgai. Šiems pacientams vaisto reikia vartoti atsargiai. Jei jie vis dėlto vartoja vaisto, reikia reguliariai tirti kalcio ir magnio koncentraciją kraujo plazmoje.

  Ilgalaikis didelių dozių vartojimas, ypač inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams, gali sukelti nepageidaujamų reiškinių, pvz., padidinti kalcio, magnio kiekį kraujyje arba metabolinės alkalozės sindromą (ypač kai kartu vartojama daug pieno ar kalcio ir kitokių skrandžio rūgštį neutralizuojančių vaistų). Ilgalaikis vartojimas galimai didina inkstų akmenų susidarymo pavojų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vartojant kalcio ir magnio karbonato preparatus pagal gydytojo nurodymą, jie yra saugūs nėštumo bei laktacijos metu ir neturi neigiamo poveikio vaisiui arba kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Rennie medžiagas Diabetikams: 1 tabletėje yra 475 mg sacharozės.

  Kitų vaistų vartojimas Dėl antacidinių preparatų pakitęs skrandžio rūgštingumas gali įtakoti kitų kartu vartojamų vaistų pasisavinimo greitį ir laipsnį. Įrodyta, kad antacidiniai preparatai, kurių sudėtyje yra kalcio ir magnio, gali lėtinti kai kurių antibiotikų (pvz., tetraciklinų ir chinolonų) pasisavinimą. Kalcio ir magnio druskos gali sutrikdyti fosfatų rezorbciją. Kadangi gali pakisti kartu vartojamų vaistų rezorbcijos greitis, rekomenduojama, kad tarp antacidinių preparatų ir kitų vaistų vartojimo būtų 1-2 valandų intervalas.

  3. KAIP VARTOTI RENNIE

  Suaugusiems ir vaikams nuo 12 m.: sučiulpti arba sukramtyti 1-2 tabletes.

  Rekomenduojama vartoti tabletes praėjus vienai valandai po pusryčių, pietų bei vakarienės ir prieš miegą. Jei vargina rėmuo arba skausmas, sukramtykite 1-2 tabletes skausmo metu, bet ne daugiau kaip 16 tablečių per dieną.

  Neviršykite pakuotės lapelyje nurodytos arba gydytojo paskirtos dozės. Jei manote, kad tablečių poveikis nepakankamas arba pernelyg stiprus, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

  Pavartojus per didelę Rennie dozę Ilgai vartojant dideles vaisto dozes, ypač pacientams, kurių sutrikusi inkstų funkcija, gali pasireikšti hipermagnezemija ar hiperkalcemija bei alkalozė; dėl to gali pasireikšti skrandžio sutrikimo simptomų (pykinimas, vėmimas) ir nenormalus raumenų silpnumas.

  Pamiršus pavartoti Rennie Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Rennie, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vartojant kaip nurodyta ir rekomenduojamas vaisto dozes, nepageidaujamas poveikis nepasireiškia. Ilgai vartojant dideles vaisto dozes, ypač pacientams, kurių sutrikusi inkstų funkcija, gali pasireikšti hipermagnezemija ar hiperkalcemija bei alkalozė.

  Jeigu Jūsų skrandžio skausmas trunka ilga laiką, kreipkitės į gydytoją.

  5. rENNIE laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!