• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • REMODULIN REMODULIN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA REMODULIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  REMODULIN tiekiamas 20 ml talpos stikliniuose buteliukuose, kuriuose yra 1 mg/ml treprostinilo, skirto poodinei infuzijai. REMODULIN yra tolygiai įšvirkščiamas į poodinį audinį. REMODULIN yra skirtas vidutinio sunkumo pirminei plautinei hipertenzijai gydyti. Pirminė plautinė hipertenzija yra plaučių kraujagysles pažeidžianti liga, sukelianti iš plaučių į širdį tekančio kraujo spaudimo padidėjimą. Šis preparatas yra vazodiliatorius, panašus į prostaciklinus (jis plečia kraujo indus)

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT REMODULIN

  REMODULIN vartoti draudžiama: - Jei esate alergiški treprostinilui - Jei sergate tam tikra širdies nepakankamumo forma - Jei yra sutrikęs plaučių venų praeinamumas - Jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas - Jei turite aktyvią opą virškinimo trakte - Jeigu turite traumą, intrakranialinę hematomą ar kitą sutrikimą, kurių metu gali atsirasti kraujavimas - Jei turite širdies sutrikimų, tokių kaip: per paskutiniuosius 6 mėnesius ištikęs širdies priepuolis sunkus širdies ritmo sutrikimas skausmas krūtinėje koronarinė širdies liga bet kuri negydyta ir mediko atidžiai neprižiūrima širdies liga, diagnozuotas širdies vožtuvų defektas, sutrikdantis širdies veiką

  Specialių atsargumo priemonių reikia:  Jeigu sutrikusi jūsų kepenų veikla  Jeigu sutrikusi jūsų inkstų veikla  Jeigu yra kraujavimo pavojų sukeliančių priežasčių

  REMODULIN vartojimas su maistu ir gėrimais] Specialių sąlygų nėra

  Nėštumas REMODULIN vartojimo metu rekomenduojama kontracepcija. Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, būtinai informuokite apie tai Jus gydančios ligoninės specialistą, skyrusį jums vartoti preparatą REMODULIN: tiktai specialistas gali reguliuoti gydymo eigą prie Jūsų padėties.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Nėra nustatyta, ar REMODULIN patenka į motinos pieną. Todėl vartojant šį preparatą reiktų vengti maitinimo krūtimi.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gydymo pradžioje ar dozės koregavimo metu gali atsirasti nepageidaujamas poveikis, pvz., simptominė sisteminė hipotenzija arba svaigulys, kurie gali sumažinti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines REMODULIN medžiagas Viename 20 ml REMODULIN 1 mg/ml buteliuke yra 54,2 mg natrio.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI REMODULIN

  Gydymas preparatu REMODULIN turi būti pradėtas ligoninėje, prižiūrint medikams. REMODULIN yra tolygiai įšvirkščiamas per kaniulę (mažą vamzdelį), įterptą po pilvo arba šlaunies oda (adata įstatoma ir išimama kaniulę paliekant vietoje). REMODULIN įšvirkščiamas tolygiai, pastoviu greičiu, naudojant nedidelį, lengvą siurblį, kurį galima nešioti pritvirtinus prie diržo. Arba jį galima prisijuosti prie pilvo ar šlaunies. REMODULIN per ploną polivinilinį vamzdelį yra tiekiamas iš siurblyje esančio rezervuaro į infuzijos vietą. Jums esant ligoninėje, medikų grupė jus išmokys, kaip naudotis siurbliu, kaip paruošti rezervuarą ir naudotis infuzijos reikmenimis bei pakeisti infuzijos reikmenis (kaniulę ir vamzdelį). REMODULIN infuzijos greitis bus nustatomas prižiūrint jūsų gydytojui Daugeliu atvejų dozės didinamos atsižvelgiant į Jūsų turimos plautinės hipertenzijos požymių ir simptomų stiprumą. Atsiradus netoleruojamam šalutiniam poveikiui, gydytojas pakeis REMODULIN dozę. REMODULIN infuzijai galima naudoti MiniMed ar panašaus tipo infuzijos siurblius. Perskaitykite ir laikykitės prietaiso naudojimo nurodymų, pateiktų kartu su infuzijos siurbliu pristatomuose dokumentuose. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamą rezervuarą ir infuzijos reikmenis. Keiskite infuzijos reikmenis reguliariai, kas 48 ar 72 valandas. Infuzijos reikmenys turi būti keičiami steriliomis sąlygomis, idant būtų išvengta užteršimo mikrobais pavojaus.

  Pavartojus per didelę REMODULIN dozę Perdozavus gali prasidėti pykinimas, galvos skausmas, vėmimas, veido paraudimas, svaigulys, nukristi kraujospūdis. Tokiais atvejais, vadovaujantis jūsų gydytojo nurodymais, gali tekti mažinti infuzijos dozę arba visiškai ją nutraukti, kol neišnyks minėti simptomai. Tada REMODULIN, skirtas poodinei infuzijai, švirkščiamas iš naujo, laikantis gydytojo nustatytos dozės.

  Pamiršus pavartoti vieną REMODULIN dozę Praleidus dozę, jokių priemonių nesiimama.

  Pokyčiai nutraukus REMODULIN vartojimą Siurblio gedimas ar vamzdelių užsikimšimas gali sustiprinti Jūsų ligos simptomus. Jei įtariate, kad infuzija nutrūko, elkitės pagal infuzijos siurbliui skirtuose dokumentuose pateiktus nurodymus ir, prireikus, apie įvykį praneškite savo gydytojui arba klinikai. Visuomet turėkite lengvai prieinamą atsarginį infuzijos siurblį, infuzijos reikmenų rinkinį ir REMODULIN buteliukų.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  REMODULIN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai šalutinis poveikis atsiranda toje kūno vietoje, kur įvesta kaniulė, po oda. Infuzijos pradžioje atsiradęs skausmas, paraudimas, išbėrimas, patinimas, mėlynė, ir kraujavimas gydymo eigoje retėja. Jūsų gydytojas gali sumažinti REMODULIN dozę, jei šalutinis poveikis yra nepakeliamas. Kitas galimas šalutinis poveikis: veido išraudimas ir kaitimas, viduriavimas, galvos skausmas, žandikaulių skausmas arba karščio ir silpnumo pojūtis. Remodulin mažina trombocitų agregaciją, todėl gali padidėti virškinamojo trakto kraujavimo pavojus. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. REMODULIN LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, medikamento vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!