• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Relenza Relenza Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA RELENZA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Relenza priklauso vaistų, vadinamų antivirusiniais preparatais, grupei. Jis skirtas gydyti nuo gripo viruso sukeltos infekcijos. Jis sumažina gripo simptomų sunkumą ir sutrumpina jų trukmę. Relenza taip pat vartojamas gripo profilaktikai, kai visuomenėje plinta gripas. Relenza galima gydyti suaugusius žmones ir vyresnius kaip 5 metų vaikus. Relenza reikia inhaliuoti į plaučius, kadangi geriamo preparato organizmas nepasisavina. Gripo virusas užkrečia plaučius, todėl inhaliuotas Relenza tiesiogiai veikia virusą ir plaučių paviršių.

  Relenza nėra skiepijimo nuo gripo pakaitalas. Pasikonsultuokite su gydytoju dėl skiepijimosi nuo gripo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RELENZA

  Relenza vartoti negalima:

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) zanamivirui; - jeigu yra alergija laktozei arba pieno baltymui. Neduokite Relenza jaunesniems kaip 5 metų vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  - jeigu Jūs pajuntate veržimo pojūtį ryklėje ar krūtinės ląstoje, dusulį ar sunkumą kvėpuoti (nors šie simptomai vartojant Relenza pasitaiko labai retai). Jei tai pajuntate, nedelsdami nutraukite Relenza vartojimą ir kreipitės į savo gydytoją ar artimiausios ligoninės nelaimingų atsitikimų skyrių; - jeigu sergate sunkia astma ar kita plaučių liga, dėl kurios pasireiškia kvėpavimo sunkumai (pvz., emfizema, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) arba lėtiniu bronchitu). Jums gali prireikti atidaus gydytojų stebėjimo, kad Jūsų gretutinės ligos būtų veiksmingai gydomos, kol vartojate Relenza. Jei vartojate inhaliuojamuosius vaistinius preparatus nuo astmos ar kito kvėpavimo sutrikimo, atkreipkite dėmesį į patarimus, išvardytus žemiau esančiame skyrelyje „Kitų vaistų vartojimas“ prieš pradėdami vartoti Relenza.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Jeigu Jūs vartojate inhaliuojamuosius vaistinius preparatus, pvz., nuo astmos, vartokite juos kaip įprasta. Jeigu gydytojas patarė vartoti Relenza tuo pačiu paros metu, turėtumėte šiuos preparatus inhaliuoti kelias minutes prieš vartojant Relenza. Prieš pradėdami vartoti Relenza, Jūs turėtumėte įsitikinti, kad turite pakankamai „kvėpavimą lengvinančių“ inhaliatorių (pvz., salbutamolio).

  Labai retai Relenza gali sukelti tokias reakcijas kaip veržimo pojūtis ryklėje ar krūtinės ląstoje, dusulys ar sunkumas kvėpuoti. Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, nebevartokite Relenza. Naudokite „kvėpavimą lengvinantį“ inhaliatorių. Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos. Kreipkitės į gydytoją arba artimiausią gydymo įstaigą. Jeigu Jums patarė pasiskiepyti nuo gripo, galite tai padaryti prieš vartodami Relenza, vartojimo metu ar baigę gydymo Relenza kursą.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu Jūs esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš vartodama Relenza turite pasitarti su gydytoju. Apie zanamiviro vartojimą nėštumo metu nėra duomenų yra nedaug. Nors nėra Relenza žalos vaisiui įrodymų, gydytojas gali Jums patarti nevartoti Relenza nėštumo laikotarpiu.

  Vartodama Relenza turėtumėte nežindyti kūdikio. Veiklioji medžiaga zanamiviras gali patekti į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Relenza gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neturėtų paveikti.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Relenza medžiagas

  Relenza sudėtyje yra laktozės ir pieno baltymo. Relenza Relenza sudėtyje yra cukraus, vadinamo laktoze, ir gali būti pieno baltymo. Jeigu Jūs netoleruojate laktozės ar kitų cukrų, nevartokite Relenza. Pasitarkite su gydytoju dėl gripo gydymo ar profilaktikos.

  3. KAIP VARTOTI RELENZA

  Relenza visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Relenza yra inhaliaciniai milteliai, kurie Diskhaler įtaisu įkvepiami per burną į plaučius. Milteliai yra lizdinėse plokštelėse, sudėtose į folijos diską, kuris yra įdėtas į Diskhaler. Relenza negalima vartoti jaunesniems kaip 5 metų vaikams.

  Kad gripo gydymas būtų veiksmingas, jį reikėtų pradėti kuo anksčiau: suaugusiems žmonėms – per 48 valandas nuo pirmųjų gripo simptomų pasireiškimo, vaikams – per 36 valandas nuo pirmųjų gripo simptomų pasireiškimo.

  Jeigu kas nors serga gripu Jūsų aplinkoje, vartoti Relenza profilaktikai reikėtų pradėti vartoti kuo anksčiau po kontakto su sergančiuoju. Suaugusiems žmonėms ir vaikams – per 36 valandas nuo kontakto su sergančiuoju. Jeigu visuomenėje plinta gripas, dėl Relenza vartojimo pasikonsultuokite su gydytoju.

  Relenza kiekis, kurį vartosite, bus skirtingas, atsižvelgiant į tai, ar Jūs sergate gripu, ar vartojate Relenza, kad apsisaugotumėte nuo užsikrėtimo gripu.

  Gripo gydymas Suaugusiems žmonėms ir vaikams nuo 5 metų įprasta dozė yra 2 inhaliacijos (2 lizdinės plokštelės) du kartus per parą 5 dienas.

  Gripo prevencija Suaugusiems žmonėms ir vaikams nuo 5 metų įprasta dozė yra 2 inhaliacijos (2 lizdinės plokštelės) vieną kartą per parą dešimt dienų.

  Jei gripas plinta visuomenėje Suaugusiems žmonėms ir vaikams nuo 5 metų rekomenduojama dozė yra 2 inhaliacijos (2 lizdinės plokštelės) vieną kartą per parą iki 28 dienų.

  Pavartojus per didelę Relenza dozę

  Nelabai tikėtina, kad Jums atsiras kokių nors sutrikimų, atsitiktinai pavartojus per didelę Relenza dozę. Tačiau jei Jūs dėl to abejojate arba blogai jaučiatės, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju, ypač jeigu sergate astma arba kitomis plaučių ligomis.

  Pamiršus pavartoti Relenza

  Jei pamiršote pavartoti Relenza, suvartokite įprastinę dozę iškart, kai prisiminsite, ir tęskite vaistinio preparato vartojimą taip kaip anksčiau. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Relenza

  Gydantis nuo gripo svarbu, kad užbaigtumėte visą gydymo kursą (paprastai 5 dienas), net jeigu jaučiatės geriau, nes gripo simptomai gali atsinaujinti. Jeigu ketinate nutraukti gydymą Relenza, prašom kreiptis į gydytoją.

  Kitoje lapelio pusėje yra Diskhaler naudojimo instrukcija. Prieš naudojant Diskhaler, prašom atidžiai perskaityti instrukciją. Jeigu abejojate dėl Diskhaler naudojimo instrukcijos, pasikonsultuokite su vaistininku.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Relenza, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų): - ryklės arba krūtinės ląstos veržimas, dusulys ar staiga atsiradęs sunkumas kvėpuoti. Jeigu Jūs sergate plaučių liga (pvz., astma arba LOPL), gydymo Relenza metu Jums gali prireikti gydytojų stebėjimo – žiūrėkite skyrelį „Specialių atsargumo priemonių reikia“; - veido, ryklės ar burnos pabrinkimas; - odos išbėrimas arba dilgėlinė (niežtintys gumbeliai odoje, primenantys nudilginimą).

  Jeigu Jums pasireiškia kuris nors iš čia išvardytų simptomų, turėtumėte nedelsdami nutraukti Relenza vartojimą ir kreiptis į gydytoją ar artimiausios ligoninės nelaimingų atsitikimų skyrių.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 5. KAIP LAIKYTI RELENZA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Relenza vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Relenza sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra zanamiviras (vienoje vaistinio preparato dozėje yra 5 mg zanamiviro). Pagalbinė medžiaga yra laktozės monohidratas (kuriame yra pieno baltymo).

  Relenza išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Relenza milteliai yra 4 lizdinėse plokštelėse, esančiose sidabrinės folijos diske, kuris vadinamas Rotadisk. Kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 5 mg zanamiviro. Šis vaistinis preparatas inhaliuojamas per burną iš Rotadisk, naudojant plastikinį įtaisą, vadinamą Diskhaler.

  Relenza tiekiama dviejų tipų pakuotėmis: 1 dienos pradinė pakuotė, kurioje yra 1 Relenza Rotadisk ir 1 Diskhaler; 5 dienų gydymo pakuotė, kurioje yra 5 Relenza Rotadisk ir 1 Diskhaler. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!