• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Ranigast Ranigast Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA RANIGAST IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Ranigast 75 75 mg plėvele dengtos tabletės slopina skrandžio sulčių sekreciją. Medikamentas greitai pašalina negalavimus (rėmenį, virškinimo sutrikimą), susijusius su padidėjusia druskos rūgšties sekrecija. Vienos tabletės poveikis trunka 6 – 8 valandas.

    Terapinės indikacijos Simptominis rėmens ir virškinimo sutrikimų, pasireiškiančių be jokios organinės virškinimo trakto ligos, gydymas.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RANIGAST

    Ranigast vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ranitidinui arba bet kuriai pagalbinei Ranigast medžiagai. - jeigu pacientas jaunesnis negu 12 metų.

    Specialios atsargumo priemonės Prieš pradedant vartoti vaisto reikia pasiklausti gydytojo, jeigu: buvo skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; yra nepakankama inkstų ar kepenų veikla; labai retas širdies ritmas; ligonis serga porfirija; pacientui, ypač vidutinio amžiaus ar pagyvenusiam, savaime pradėjo mažėti svoris ir sutriko virškinimas; yra liga, gydoma kitais gydytojo paskirtais vaistais.

    Ranigast vartojimas su maistu ir gėrimais Ranitidinas, geriamas kartu su alkoholiu, gali stiprinti jo poveikį.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims vaisto galima vartoti tik būtiniausiu atveju.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ranitidinas išsiskiria su moters pienu, todėl žindyvėms jo reikia nevartoti.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl šalutinio poveikio centrinei nervų sistemai, pvz., svaigulio, mieguistumo, gali šiek tiek ar vidutiniškai sutrikti psichinis ir fizinis gebėjimas reaguoti. Pacientą reikia įspėti apie pavojų, susijusį su transporto vairavimu ir mechanizmų valdymu.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ranigast medžiagas Tablečių sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo FCF. Gali sukelti alerginių reakcijų.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Antacidiniai preparatai, vartojami kartu su ranitidinu, šio medikamento absorbcijai įtakos nedaro. Ranitidinas mažina skrandžio sulčių rūgštingumą, todėl gali keisti vaistų, pvz., ketokonazolo, ampicilino esterio, absorbciją. Rūkymas mažina ranitidino veiksmingumą. Jei ranitidino geriama kartu su alkoholiu, kraujyje gali padidėti pastarosios medžiagos kiekis.

    3. KAIP VARTOTI RANIGAST

    Ranigast visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugę žmonės ir vyresni negu 12 metų vaikai Atsiradus virškinimo sutrikimo simptomų ir požymių, reikia gerti vieną 75 mg tabletę. Jei išgėrus vaisto negalavimai per valandą neišnyksta, galima gerti kitą 75 mg tabletę. Per parą galima gerti ne daugiau kaip dvi tabletes. Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užsigeriant nedideliu kiekiu vandens. Medikamento galima vartoti ne ilgiau kaip dvi savaites. Jei po dviejų savaičių gydymo negalavimai neišnyksta, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jeigu manote, kad Ranigast veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Ranigast dozę Perdozavus Ranigast 75 mg plėvele dengtų tablečių gali atsirasti laikinas šalutinis poveikis, panašus į gydymo ranitidinu metu pastebėtą šalutinį poveikį. (žr. skyrių “Šalutinis poveikis”). Kartais gali sumažėti kraujospūdis ir sutrikti eisena. Apsinuodijus medikamentu specifinio priešnuodžio nėra. Atsiradus apsinuodijimo simptomų, reikia kreiptis į gydytoją, kuris prireikus paskirs tinkamą gydymą.

    Pamiršus pavartoti Ranigast Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Ranigast, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Ranigast 75 mg plėvele dengtos tabletės yra gerai toleruojamas vaistas. Gydymo metu gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis: nuovargis, galvos skausmas ir sukimasis, mieguistumas ar nemiga, regos sutrikimas. Ranitidino vartojantiems pacientams retai sutrinka kepenų veikla, širdies ritmas (padažnėja ar suretėja širdies susitraukimai), atsiranda virškinimo trakto negalavimų (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas). Labai retai galimas vaskulitas, ūminis intersticinis inkstų uždegimas. Pastebėta pavienių alerginės reakcijos atvejų. Staiga atsiradęs krūtinės spaudimo pojūtis, švokščiantis alsavimas, išbėrimas, vokų ir veido niežulys gali būti vaisto sukeltos alerginės reakcijos simptomai. Pavieniais atvejais gali atsirasti morfologinių kraujo sudėties pokyčių (leukopenija, granulocitopenija, trombocitopenija), skaudėti raumenis ir sąnarius.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. RANIGAST LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!