• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Quinapril-Teva Quinapril-Teva Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA QUINAPRIL-TEVA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kvinaprilis priklauso kraujagysles plečiančių vaistų grupei, vadinamiesiems angiotenziną konvertuojančio fermento(AKF) inhibitoriams. Medikamentas vartojamas padidėjusio kraujospūdžio ir širdies nepakankamumo (būklės, kai širdis nepajėgia pumpuoti kraujo taip, kaip turėtų) gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT QUINAPRIL-TEVA

  Quinapril-Teva vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) kvinapriliui arba bet kuriai pagalbinei Quinapril-Teva medžiagai; - jeigu Jūs esate nėščia ar žindote kūdikį; jei Jums atsirado nenustatytos kilmės alerginė reakcija ar alerginė reakcija bet kuriam AKF inhibitoriui, pvz., kaptopriliui, enalapriliui, kai tinsta veidas, lūpos, liežuvis ir (ar) gerklė; jei sirgote nėščiųjų angioedema; jei Jums atliekama hemodializė.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sutrikusi Jūsų inkstų veikla, jei sergate inkstų arterijų liga; - jeigu sergate kraujagyslių kolagenoze, pvz., sistemine raudonąja vilklige; jei laikotės dietos ir valgote maistą, kuriame yra mažai valgomosios druskos; jei esate profilaktiškai desensibilizuojamas(a), kad vapsvų, bičių ar skruzdžių nuodai nesukeltų alergijos.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes: tetraciklinas (antibiotikas) gali mažinti Quinapril-Teva veiksmingumą; vartojant diuretikų (šlapimą varančių tablečių), didėja pavojus per daug sumažinti kraujospūdį; organizme gali didėti ličio (vartojamo padėti gydyti nuotaikos svyravimus ir sunkią depresiją) kiekis; nesteroidiniai uždegimą mažinantys vaistai, pvz., aspirinas, diklofenakas, ibuprofenas, piroksikamas, gali mažinti Quinapril-Teva veiksmingumą; skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai (vartojami nevirškinimui ir rėmeniui gydyti), pvz., aliuminio hidroksidas, dimetikonas, gali mažinti Quinapril-Teva efektyvumą; kiti kraujospūdį mažinantys vaistai, pvz., atenololis, diltiazemas, gali Quinapril-Teva poveikį didinti; vartojant barbitūratų (piliulių nuo nemigos), pvz., fenobarbitono, didėja pavojus per daug sumažinti kraujospūdį; vartojant vaistų nuo diabeto, įskaitant insuliną, gali reikėti keisti jau sureguliuotą jų dozavimą; narkotikai (vartojami vidutiniškam ar stipriam skausmui šalinti), pvz., diamorfinas, morfinas, petidinas, didina pavojų per daug sumažinti kraujospūdį; kalio priedai (druskų priedai kalio kiekiui organizme atstatyti) gali padidinti kalio kiekį daugiau negu tikimasi; alopurinolis (vartojamas podagrai gydyti) gali didinti leukopenijos (baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimo) pavojų; imunitetą slopinantys vaistai, pvz., azatioprinas, ciklosporinas ir kortikosteroidai, pvz., prednizolonas, hidrokortizonas, didina leukopenijos pavojų; prokainamidas (vartojamas sutrikusį širdies ritmą normalinti) ir citostatikai, pvz., merkaptopurinas, didina leukopenijos atsiradimo pavojų.

  Jei Jus reikia operuoti ar anestezuoti, gydytoją ar dantistą perspėkite, kad vartojate Quinapril-Teva.

  Quinapril-Teva vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Quinapril-Teva, gerti alkoholio nerekomenduojama.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims Quinapril-Teva vartoti draudžiama. Žindymo laikotarpiu Quinapril-Teva vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Quinapril-Teva, gali svaigti galva ar būti jaučiamas nuovargis, ypač gydymosi pradžioje ar vartojant kartu alkoholio. Vairuoti ir valdyti mechanizmus negalima tol, kol neįsitikinama, kad tokio poveikio nėra.

  3. KAIP VARTOTI QUINAPRIL-TEVA

  Jums tinkamą vaisto dozę nustatys gydytojas. Quinapril – Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas ir kaip nurodyta pakuotės etiketėje. Jeigu nesuprantate instrukcijų ar abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tabletė praryjama, užgeriant vandeniu. Quinapril-Teva tabletes kiekvieną dieną reikia gerti maždaug tuo pačiu laiku.

  Įprastinis dozavimas

  Padidėjusį kraujospūdį gydyti paprastai pradedama vienkartine 10 mg paros doze. Jeigu reikia, paros dozę gydytojas gali padidinti iki 20 – 40 mg, kuri gali būti geriama visa iš karto arba padalyta į dvi dozes.

  Jei jau vartojama diuretiko (šlapimą varančio vaisto tablečių), gydytojas gali rekomenduoti pradinę 2,5 mg paros dozę, kuri vėliau, jeigu reikia, laipsniškai didinama.

  Širdies veiklos sutrikimą paprastai pradedama gydyti 2,5 mg vienkartine paros doze. Gydytojas dozę gali didinti iki 10 – 40 mg per dieną, kuri gali būti geriama visa vienu kartu arba padalyta į dvi dozes.

  Retkarčiais kai kuriems asmenims reikia didesnių už nurodytas dozių.

  Esant reikalui, gydyti pradedama ligoninėje.

  Vaikams šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę Quinapril – Teva dozę

  Jeigu Jūs (ar kas nors kitas) vienu kartu išgėrėte daug tablečių arba jei manote, kad kažkiek tablečių prarijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į artimiausią ligoninę ar gydytoją.

  Perdozavus gali labai sumažėti kraujo spaudimas, dėl to ima svaigti galva, kyla pavojus apalpti.

  Pamiršus pavartoti Quinapril Teva

  Pamiršus išgerti tabletę, tą reikia padaryti, kai tik prisimenama, nebent jau būtų likę nedaug laiko iki kitos tabletės gėrimo. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitas dozes reikia gerti nustatytu laiku.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Quinapril Teva, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu atsiranda žemiau išvardyti simptomai, Quinapril – Teva vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vykti į artimiausią ligoninę.

  Pasunkėjęs kvėpavimas ir lūpų, liežuvio, gerklės bei veido tinimas. Tai labai pavojingas, bet retas šalutinis poveikis, dėl kurio gali reikėti neatidėliotinos medicininės pagalbos ar vykti į ligoninę.

  Dažniausi Quinapril – Teva šalutiniai poveikiai yra: galvos skausmas; galvos svaigimas; varvanti ir niežinti nosis; kosulys; nosies ar gerklės infekcinis uždegimas; nuovargis; pykinimas ir vėmimas.

  Pastebėti retesni šalutiniai poveikiai: kraujo sutrikimas, kuris pasireiškia karščiavimu ar šiurpuliu, gerklės skausmu ar opomis burnoje ar gerklėje, neįprastu nuovargiu ar silpnumu, keistu kraujavimu ar neaiškios kilmės kraujosruvų atsiradimu; susilpnėjusi inkstų funkcija arba silpnesnis šlapimo išskyrimas; nevirškinimas ir (ar) rėmuo, viduriavimas, dujų kaupimasis žarnyne; raumenų, sąnarių, krūtinės, nugaros ar pilvo skausmas; skausmingi veido ančiai; sunkumas užmigti ar letargija, depresija; dilgčiojimas; nervingumas, juntamas stiprus ir greitas širdies plakimas (palpitacija); žemas kraujospūdis (galvos svaigimas ar alpimas); niežulys ir (ar) išbėrimas; impotencija; skysčių susilaikymas organizme; neaiškus matymas.

  Paprastai su AKF inhibitorių vartojimu siejamas šalutinis poveikis: dažnas širdies pulsas; žarnų spazmai; pasimetimas; dusulys, švokštimas ir bronchitas; kasos liaukos uždegimas (pankreatitas); širdies priepuolis, kraujavimas į smegenis, panašūs į insulto simptomai; vidurių užkietėjimas, sausa burna, gelta (odos ir akių baltymų geltonumas), kepenų uždegimas (hepatitas); sunkus pūslelinis išbėrimas, Stevens-Johnson sindromas (pūslės ir kraujavimas iš lūpų, akių, nosies, burnos ir genitalijų), dėmės sustorėjusioje ir skausmingoje odoje, plikimas; sutrikusi pusiausvyra, spengimas ausyse, pakitęs skonio jutimas; kraujo cheminio sąstato pokyčiai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Quinapril-TEVA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  5 mg tabletes laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. 10, 20 ir 40 mg tabletes laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Quinapril-Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Quinapril-Teva sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra kvinaprilis (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu). Kiekvienoje tabletėje yra 5, 10, 20 ar 40 mg kvinaprilio (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra magnio karbonatas, kalcio vandenilio fosfatas, želatina, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė (E464), titano dioksidas (E171) ir makrogolis. 40 mg tabletėse yra geležies geltonojo oksido (E172).

  Quinapril-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Preparatas tiekiamas pakuotėmis, kuriose yra 28, 30, 50, 56, 100 ar 300 tablečių. Be to, 5 mg ir 20 mg tabletės tiekiamos papildomo dydžio, t.y. 14 tablečių, pakuotėmis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!