• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Provera Provera Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PROVERA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  PROVERA sudėtyje yra progestageno, panašaus į natūralų moteriškąjį hormoną progesteroną.

  Kada vartojamas PROVERA? PROVERA tabletės vartojamos mėnesinių sutrikimams (pvz., kai jos nereguliarios arba išnyksta) ir endometriozei gydyti. Taip pat jos gali būti vartojamos: - hormonų pakeičiamajai terapijai; - menopauzės vazomotoriniams (kraujagyslių spindžio pokyčių) požymiams lengvinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PROVERA

  Ar Jums saugu vartoti PROVERA? Atsakykite į šiuos klausimus: - Ar Jums teko nutraukti kitų PROVERA tablečių, kontracepcinių tablečių, hormoninių tablečių arba vaistų, kurių sudėtyje yra medroksiprogesterono acetato arba bet kurios pagalbinės PROVERA sudėtyje esančios medžiagos, vartojimą, kadangi šie vaistai Jums netiko? - Ar sveikos Jūsų kepenys? Ar sirgote gelta? - Ar sergate arba sirgote krūties, gimdos arba kiaušidžių vėžiu? - Ar esate nėščia? - Ar vartojate aminogliutetimido tablečių? (Jei abejojate, paklauskite gydytojo, nes šių tablečių gali skirti tik jis). - Ar vartojate kitų vaistų (ypač geriamųjų krešėjimo slopinamųjų), įskaitant įsigytus be recepto? Jei yra bent viena aukščiau nurodyta problema, nevartokite šių tablečių, apie tai nepasakiusi gydytojui. Priminkite gydytojui, jeigu sergate arba sirgote epilepsija, migrena, bronchine astma, širdies liga, inkstų liga, cukriniu diabetu arba depresija (kol vartojate PROVERA, gydytojas gali pageidauti stebėti Jūsų būklę). Jei, vartodama PROVERA, norite žindyti kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui.

  Specialios atsargumo priemonės, vartojant PROVERA Vartojant PROVERA, svarbu nepastoti, todėl naudokite patikimą kontracepcijos būdą. Jei abejojate, kokį kontracepcijos būdą pasirinkti, pasitarkite su savo gydytoju arba šeimos planavimo klinikos specialistais. Pradėjus vartoti PROVERA, kontracepcines tabletes galima gerti toliau. Neužmirškite, kad vemiant arba viduriuojant kontracepcinės tabletės gali būti neveiksmingos, todėl kartu gali prireikti kitokios kontracepcijos.

  Dėl bet kokios priežasties nuvykusi į ligoninę, pasakykite gydytojui, kad vartojate PROVERA.

  Kadangi ilgai vartojamas į raumenis leidžiamas medroksiprogestrono acetatas mažina kaulų mineralinį tankį, visoms PROVERA vartojančioms pacientėms rekomenduojama vartoti pakankamai kalcio ir vitamino D.

  3. KAIP VARTOTI PROVERA

  Pirminė arba antrinė amenorėja (mėnesinių nebuvimas). 5‑10 mg per parą 10 dienų. Jeigu gimdos gleivinė prieš tai buvo pakankamai paveikta estrogenų, tai, baigus vartoti PROVERA, per 3‑7 dienas turėtų prasidėti progestagenų nutraukimo sukeltas kraujavimas. Disfunkcinis (be ovuliacijos) kraujavimas iš gimdos. 5‑10 mg per parą 10 dienų. Vartojant PROVERA, kraujavimas turėtų pamažu sustoti, o baigus vartoti vaistą – per 3‑7 dienas vėl prasidėti (dėl progestagenų nutraukimo). Gydymo kursą (5‑10 mg PROVERA per parą 10 dienų) galima kartoti 2‑3 mėnesinių ciklų metu nuo 16-osios ciklo dienos. Toliau vaisto neskiriama ir stebima, ar kraujavimas dėl sutrikusios funkcijos nesikartoja. Pakeičiamoji hormonų terapija po menopauzės. Estrogenų poveikiui gimdos gleivinei slopinti moterims, kurioms gimda nepašalinta, vaisto skiriama dviem būdais:

  2,5‑5 mg per parą be pertraukų;

  arba

  5‑10 mg 10‑14 dienų iš eilės per kiekvieną 28 dienų mėnesinių ciklą.

  Endometriozė. 10 mg PROVERA 3 kartus per parą 90 dienų nuo pirmosios mėnesinių ciklo dienos. 30‑40% pacienčių gali prasidėti nutraukimo kraujavimas, kuris baigiasi savaime. Vykstant nutraukimo kraujavimui, papildomai hormonų vartoti nereikia. Menopauzė. 10‑20 mg per parą be pertraukų.

  Kaip vartoti PROVERA tabletes? Tai priklauso nuo ligos. Gydytojas Jums pasakys: - kiek tablečių gerti; - kaip dažnai jas gerti; - kiek laiko vartoti. Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku, maždaug vienodais tarpais (pvz., per pusryčius, ankstyvą popietę ir prieš miegą) – taip bus lengviau prisiminti.

  Kiek laiko reikės vartoti PROVERA tabletes? Paprastai pacientės būklę gydytojas tikrina po 2‑3 mėn. Praėjus šiam laikotarpiui, PROVERA tablečių galbūt nebereikės vartoti. Nepasitarusi su gydytoju, nevartokite šių tablečių ilgiau kaip 3 mėn.

  Pavartojus per didelę PROVERA tablečių dozę Apie tai pasakykite gydytojui. Per didelė dozė neturėtų pakenkti, tačiau, nepasitarusi su gydytoju, daugiau negerkite nė vienos tabletės.

  Pamiršus išgerti PROVERA tablečių Jei prisiminėte po kelių valandų, išgerkite jas iš karto. Jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, užmirštoji praleidžiama, o toliau vaistas vartojamas įprasta tvarka.

  Kaip keičiasi mėnesinės, vartojant PROVERA? Kasdien vartojant PROVERA, mėnesinės gali pasidaryti nereguliarios, gali kraujuoti kitu laiku. Toks kraujavimas gali būti nemalonus, bet yra nepavojingas ir paprastai per 2 savaites baigiasi. Jei kraujuoja ilgiau kaip 2 savaites, apie tai pasakykite gydytojui. Moterims, kurių mėnesinės prieš vartojant PROVERA buvo reguliarios, baigus vartoti šias tabletes dažniausiai jos vėl greitai sunormalėja.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  PROVERA, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Vartojant PROVERA, gali patinti kulkšnys, pakisti kūno svoris, pasireikšti depresija (tai gali būti tam tikra jos rūšis, kuri dažnai pasireiškia prieš menstruacijas), pykinimo, galvos svaigimo, nervingumo, nuovargio, mieguistumo ir nemigos epizodų, galvos skausmas, krūtų skausmingumas (gali išsiskirti truputis pieno). Labai retai, pakitus gliukozės koncentracijai kraujyje, galite jausti didesnį negu paprastai alkį ir troškulį. Jei tai vargina, tuojau pat pasakykite gydytojui. Jeigu tai nekliudo, gerkite šias tabletes toliau, o gydytojui pasakykite apsilankiusi kitą kartą. Jei kraujuoja ilgiau kaip 2 savaites, pasakykite gydytojui. Taip pat pasakykite gydytojui, jeigu: - atsirado kojų skausmas, patinimas arba mėlynių dėl neaiškios priežasties; - odą išbėrė, niežti, joje atsirado patinusių ar kitokių dėmių; - sustorėjo plaukuotųjų kūno dalių plaukai arba pradėjo slinkti galvos plaukai. Labai retai PROVERA tabletės gali sukelti sunkų šalutinį poveikį. Pajutusi didelį silpnumą, dusulį arba stiprų krūtinės, daugiau šių tablečių nevartokite ir tuoj pat pasakykite gydytojui. Retai pacientėms, vartojusioms į raumenis leidžiamą medroksiprogesterono acetatą, nustatyta kaulų lūžių dėl osteoporozės. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PROVERA laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje. Negalima šaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Jei, baigus gydytis, liko PROVERA tablečių, grąžinkite jas vaistininkui. Prieš pradėdama vartoti šias tabletes, patikrinkite, ar jos nepažeistos, ar anksčiau nebuvo atidaryta pakuotė.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!