• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Propranolol Actavis Propranolol Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PROPRANOLOL ACTAVIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Propranololis priklauso vaistų, vadinamų beta blokatoriais, grupei.

  Propranolol Actavis vartojamas: aukštam kraujospūdžiui mažinti; krūtinės skausmo (krūtinės anginos) profilaktikai; pakartotino širdies priepuolio (miokardo infarkto) profilaktikai; nereguliariam ar pernelyg greitam širdies ritmui reguliuoti; širdies susitraukimų padažnėjimui ir kitiems pernelyg aktyvios skydliaukės veiklos simptomams šalinti; migrenos priepuolių dažniui mažinti; drebuliui šalinti; nerimui mažinti; kraujavimo iš skrandžio profilaktikai, jei padidėjęs kraujo spaudimas kepenyse, išsiplėtusios stemplės kraujagyslės.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PROPRANOLOL ACTAVIS

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Kad būtų saugu vartoti Propranolol Actavis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu turite bent vieną iš žemiau išvardytų problemų arba abejojate. Ar nepadidėjęs organizmo jautrumas bent vienam šių tablečių komponentui? Ar nesergate cukriniu diabetu? Ar nesergate krūtinės angina? Ar nesergate širdies arba kraujagyslių liga? Ar nesumažėjęs kraujospūdis arba širdies susitraukimų dažnis? Ar nesergate sinusinio mazgo silpnumo sindromu, pasireiškiančiu širdies ritmo sutrikimais? Ar nesergate feochromacitoma? (Sergant šia liga, šalia inksto esantis auglys sukelia kraujospūdžio padidėjimą). Ar nesergate inkstų arba kepenų liga? Ar nesutrikęs kvėpavimas (pvz., dusulys, bronchinė astma)? Ar reguliariai valgote? Ar nevartojate kitų vaistų: epinefrino (adrenalino), anestetikų (pvz., lidokaino), klonidino, vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų (pvz., amiodarono, disopiramido, chinidino), kalcio kanalų blokatorių (pvz., diltiazemo, verapamilio), širdies glikozidų (pvz., digoksino), chlorpromazino, cimetidino, ergotamino, dihidroergotamino, hidralazino, indometacino, insulino arba kitų, įskaitant pirktus be recepto? Vartojant šį vaistą, patartina negerti alkoholinių gėrimų. Jei kyla klausimų, kreipkitės į gydytoją. Jei jus gydo ir kitas gydytojas arba vykstate į ligoninę, tai pasakykite, kokius vaistus vartojate.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėštumas. Propranololis gali turėti įtakos vaisiui, todėl nėščiosioms Propranolol Actavis skiriama tik kai neabejotinai būtina. Paskutinį nėštumo trimestrą šis vaistas nerekomenduojamas (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju). Žindymas. Propranolol Actavis žindyvėms vartoti galima, kadangi pavojaus kūdikiui jos nekelia. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Propranolol Actavis medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI PROPRANOLOL ACTAVIS

  Propranolol Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Propranololio tabletės vartojamos prieš valgį, užgeriant stikline vandens. Propranololį reikėtų vartoti tirek laiko, kiek nurodė gydytojas. Su juo nepasitarus nutraukti šio vaisto vartojimą gali būti pavojinga. Įprastinis dozavimas nurodytas žemiau.

  Suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų Krūtinės angina, migrena ir drebulys. Iš pradžių skiri ama po 40 mg 2–3 kartus per parą. Gydant krūtinės anginą, vėliau skiriama 120–240 mg, o gydant migreną ar drebulį – 80–160 mg per parą.

  Aukštas kraujospūdis. Išpradžių skiriama po 80 mg 2 kartus per parą, vėliau – 160–320 mg per parą.

  Nereguliari ar padažnėjusi širdies veikla, pernelyg intensyvi skydliaukės veikla. Skiriama po 20–40 mg 3–4 kartus per parą.

  Po širdies priepuolio (miokardo infarkto) iš pradžių (2–3 dienas) skiriama po 40 mg 4 kartus per parą, vėliau – po 80 mg 2 kartus per parą.

  Feochromacitoma. 3 dienas prieš operaciją skiriama 60 mg per parą.

  Nerimas. Geriama 40 mg prieš nerimą sukeliančią situaciją. Ilagalaikiam nerimui mažinti vartojama po 40 mg 2–3 kartus per parą.

  Kraujo spaudimo kepenyse padidėjimas. Iš pradžių skiriama po 40 mg 2 kartus per parą, vėliau, atsižvelgiant į vaisto poveikį, dozė didinama iki po 80 mg 2 kartus per parą. Didžiausia dozė – po 160 mg 2 kartus per parą.

  Senyviems pacientams aukščiau nurodytas dozes kartais galima mažinti.

  Jaunesniems kaip 12 metų vaikams Migrena – po 20 mg 2–3 kartus per parą.

  Visais kitais atvejais dažniausiai dozuojama individualiai. Jei propranololis vartojamas ilgalaikiam nerimui mažinti, kas 6–12 mėnesių paprastai apsvarstoma tolesnio gydymo taktika.

  Pavartojus per didelę Propranolol Actavis dozę Jei netyčia išgėrėte per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į artimiausią ligoninę arba savo gydytoją. Pasiimkite likusias tabletes ir vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti Propranolol Actavis Jei užmiršote išgerti šio vaisto, prisiminę tai padarykite nedelsdami, o kitos dozės vartojimo laiko nekeiskite. Negalima iš karto gerti dviejų dozių. Senyviems pacientams ypač svarbu šį vaistą vartoti tiksliai pagal gydytojo nurodymus.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Propranolol Actavis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinių poveikių, ypač iš pradžių, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Gali pasireikšti pykinimas, šalti plaštakos ir pėdos, sutrikti miegas, atsirasti galvos svaigimas, odos sausumas ir pleiskanojimas, bendras nuovargis, palukų slinkimas, nuotaikos pakitimų, badymo pojūtis, nesamų daiktų matymas ar kitoks jų jutimas, skrandžio sutrikimų, regos sutrikimų, dusulys, sumažėti širdies susitraukimų dažnis. Jei šie sutrikimai vargina arba nepraeina, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Be to, gali išberti odą ir (labai retai) jaustis sausumas akyse. Jeigu pasireiškė nurodytų ar kitokių šalutinių poveikių, būtina nedelsiant informuoti gydytoją ir paklausti, ar vartoti šias tabletes toliau. Vartojant šį vaistą, gali pakisti kraujo ląstelių skaičius ir forma. Jei padažnėja kraujosruvos, kraujavimas iš nosies, gerklės uždegimas arba infekcijos, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui, kuris gali patarti ištirti kraują. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PROPRANOLOL ACTAVIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Propranolol Actavis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  Propranolol Actavis sudėtis – Veiklioji medžiaga yra propranololio hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 40 mg propranololio hidrochlorido. – Pagalbinės medžiagos yra laktozė, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, polisorbatas, stearino rūgštis, E122, E171, E172

  Pakuotėje yra 50 Propranolol Actavis 40 mg plėvele dengtų tablečių.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!