• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Propoven Propoven Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PROPOVEN 2  INJEKCINĖ ARBA INFUZINĖ EMULSIJA IR NUO KO JI VARTOJAMA

  Injekcinė arba infuzinė emulsija yra balta emulsija “aliejus vandenyje”. Kartono dėžutėje yra 1, 10 arba 15 buteliukų. Kiekviename jų yra 50 ml emulsijos.

  Propoven 2  emulsija yra į veną injekuojamas trumpo bendrojo poveikio anestetikas. Jis vartojamas toliau išvardytais atvejais.

   Bendrajai anestezijai sukelti ir palaikyti.  Slopinamajam poveikiui sukelti ligoniams, kuriems atliekamas dirbtinis kvėpavimas ir kurie gydomi intensyviosios terapijos skyriuje (ITS).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PROPOVEN 2  INJEKCINĖS ARBA INFUZINĖS EMULSIJOS

  Propoven 2  emulsijos draudžiama vartoti toliau išvardytais atvejais.  Jei organizmo jautrumas propofoliui arba nors vienai iš pagalbinių preparato medžiagų padidėjęs.  Jei pacientai yra alergiški sojai arba žemės riešutams.  16 metų ir jaunesniems vaikams slopinamajam poveikiui sukelti, kadangi tokio amžiaus pacientams preparato saugumas nenustatytas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - pacientams, kuriems yra širdies, kvėpavimo, inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimas, pagyvenusiems arba nusilpusiems pacientams, epileptikams, ligoniams, kuriems pasireiškė hipovolemija arba sąmonės sutrikimas, Propoven 2  būtina infuzuoti atsargiai ir mažesniu greičiu; - prieš infuziją širdies, kraujotakos ir plaučių funkcijos nepakankamumą bei hipovolemiją reikia sunormalinti; - prieš anesteziją būtina patikrinti, ar pacientas, jeigu jis epileptikas, vartoja preparatų nuo epilepsijos. Nors keli tyrimai parodė, kad epilepsijos priepuolis buvo nuslopintas veiksmingai, tačiau tokiems ligoniams propofolio infuzija gali didinti traukulių atsiradimo riziką; - ligoniams, sergantiems progresuojančiu širdies funkcijos nepakankamumu arba kitokiomis sunkiomis širdies raumens ligomis, Propoven 2  emulsijos infuzuoti draudžiama, nebent vaisto vartojama labai atsargiai ir ligonio būklė nuolat sekama; - kadangi propofolis neblokuoja parasimpatinės nervų sistemos, todėl gali pasireikšti reliatyvi vagotonija. Yra duomenų, kad ji būna susijusi ne tik su bradikardija (labai retais atvejais sunkia) bet ir asistolija. Reikia apsvarstyti, ar nevertėtų prieš anesteziją ir jos palaikymo metu į veną suleisti anticholinerginio poveikio vaistų, ypač tuo atveju, jei vyraujanti ligonio nervų sistema yra cholinerginė arba jei Propoven 2  emulsijos vartojama kartu su medikamentais, sukeliančiais bradikardiją; - medikamento vartoti tuo metu, kai gydymo tikslu pacientui elektra sukeliami traukuliai, nerekomenduojama; - propofolio, kaip ir kitų slopinamojo poveikio vaistinių preparatų, vartojant slopinimui sukelti operacinių procedūrų metu, ligoniui gali atsirasti nevalingi judesiai. Procedūrų, kurių metu būtinas paciento nejudrumas, tokie judesiai gali kelti pavojų operuojamai vietai;

  - ypač atsargiai preparato reikia vartoti pacientams, kurių riebalų metabolizmas sutrikęs arba kuriems yra kitokių sutrikimų, kurių metu riebalų emulsijos reikia vartoti atsargiai. Jei pacientas maitinamas parenteraliniu būdu, būtina apsvarstyti, kokį lipidų kiekį, kaip sudedamąją Propoven 2  emulsijos dalį, reikėtų infuzuoti (1 ml Propoven 2  emulsijos yra 0,1 g riebalų); - ligonį pradėjus gydyti intensyviosios terapijos skyriuje, po 3 dienų reikia pradėti sekti lipidų koncentraciją; - kadangi pacientams, kurių antsvoris yra labai didelis, reikia didelės dozės, būtina atsižvelgti į preparato sukeliamo hemodinaminio poveikio įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai. - Labai atsargiai preparato reikia infuzuoti pacientams, kurių intrakranialinis spaudimas didelis, o vidutinis arterinis spaudimas mažas, nes gali labai sumažėti smegenų perfuzija; - anestezijos sukėlimo metu, siekiant sumažinti injekcijos vietos skausmą, prieš Propoven 2  emulsijos infuziją reikia injekuoti lidokaino. - preparato, atskiesto lidokaino tirpalu, draudžiama vartoti pacientams, kuriems yra paveldėta ūminė porfirija;

  - pastebėta, kad kai kuriems jaunesniems kaip 16 metų vaikams, kurių foniniam slopinamajam poveikiui sukelti buvo neleistinai vartojama propofolio, pasireiškė sunkus nepageidaujamas poveikis, buvo net mirties atvejų, tačiau ar tokį poveikį sukėlė šis preparatas, nežinoma. Dažniausiai toks poveikis siejamas su metabolinės acidozės, hiperlipemijos, rabdomiolizės ir (arba) širdies funkcijos nepakankamumo pasireiškimu. Toks poveikis dažniausiai atsiranda infekcine kvėpavimo takų liga sergantiems vaikams, kuriems reikia didesnių dozių nei slopinamajam poveikiui sukelti suaugusiems žmonėms, gydomiems intensyviojo gydymo skyriuje. Nustatyta, kad labai retai suaugusiems žmonėms, vartojusiems ilgiau kaip 58 valandas didesnę kaip 5 mg/kg kūno svorio per valandą dozę, pasireiškė metabolinė acidozė, rabdomiolizė, hiperkaliemija ir (arba) labai greitai sunkėjantis širdies funkcijos nepakankamumas, retais atvejais sukeliantis net mirtį. Ši dozė yra didesnė už maksimalią (4 mg/kg kūno svorio valandos dozę), t.y. už tokią dozę, kuria rekomenduojama sukelti slopinamąjį poveikį intensyviojo gydymo metu. Daugiausia toks poveikis pasireiškė ligoniams, dėl sunkaus galvos sužeidimo padidėjus intrakranialiniam spaudimui (IKS). Tokiais atvejais pasireiškus širdies funkcijos nepakankamumui, paprastai palaikomasis gydymas širdies inotropinę funkciją stiprinančiais vaistais poveikio nedaro; - gydytojas turi atsiminti, kad, jei įmanoma, negalima viršyti 4 mg/kg kūno svorio per valandą propofolio dozės. Medikas turi būti pasirengęs šalutinio poveikio atsiradimui ir pasireiškus pirmiesiems jo simptomams tuoj pat mažinti preparato dozę arba pakeisti jį tinkamu slopinamojo poveikio medikamentu; - ligonius, kurių intrakranialinis spaudimas padidėjęs, būtina tinkamai gydyti, kad būtų galima palaikyti smegenų perfuzijos spaudimą šio alternatyvaus gydymo metu; - pastebėta, kad pavieniais atvejais po Propoven 2  emulsijos infuzijos, po operacijos, kai dar neatgaunama sąmonė, padidėja raumenų tonusas. Šio periodo atsiradimas nepriklauso nuo to, ar anestetiko poveikis praėjo, ar ne. Nors sąmonė atgaunama spontaniškai, vis dėlto ligonius, kurie dar jos neatgavo, būtina laikyti intensyviojo sekimo skyriuje; - Propoven 2  emulsijoje yra sojų aliejaus, kuris retais atvejais gali sukelti sunkią alerginę reakciją; - prieš išleidžiant ligonį iš intensyviosios terapijos skyriaus, reikia patikrinti, ar jis po bendrosios anestezijos visiškai atgavo sąmonę.

  Nėštumas Ar nėštumo metu vartoti propofolio saugu, nežinoma, nes tyrimų neatlikta, todėl nėščioms moterims jo vartoti galima tik neišvengiamu atveju. Propofolis prasiskverbia per placentą ir gali būti susijęs su naujagimio slopinimu. Anesteziją sukelti didesne kaip 2,5 mg/kg kūno svorio ir ją palaikyti 6 mg/kg kūno svorio/val. arba didesne doze negalima.

  Žindymo laikotarpis Nors tyrimai parodė, kad į žindamų moterų pieną propofolio prasiskverbia nedaug, vis dėlto, žindyvei pavartojus propofolio, 24 valandas kūdikio žindyti negalima, pieną reikia išpilti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Po Propoven 2  emulsijos pavartojimo paciento būklę tam tikrą laiką būtina sekti. Ligonį reikia įspėti, kad jis nevairuotų automobilio, nedirbtų su mechanizmais arba kitokio pavojingo darbo, negertų alkoholio.

  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Propoven 2  emulsijos galima vartoti kartu su kitais medikamentais, skirtais anestezijai sukelti (vaistais, skirtais premedikacijai, inhaliuojamaisiais anestetikais, analgetikais, raumenų relaksantais arba lokalaus poveikio anestetikais). Jų vartojant kartu, pastebėta sunkių nesuderinamumo atvejų. Kai kurie šių centrinio poveikio preparatų gali sukelti slopinamąjį poveikį kraujotakai ir kvėpavimui. Toks poveikis didėja, jei kartu vartojama Propoven 2  emulsijos.

  Mažesnių propofolio dozių gali prireikti tuo atveju, jei bendroji anestezija sukeliama kartu su regionine. Pastebėta, kad propofolio vartojant kartu su benzodiazepinais, anticholinerginiais vaistais arba inhaliuojamaisiais anestetikais anestezijos trukmė ilgėja ir retėja kvėpavimas. Premedikacijai pavartojus opioidų, slopinamasis propofolio poveikis gali stiprėti ir ilgėti.

  Nesuderinamumas Preparatą maišyti su kitais medikamentais draudžiama.

  3. KAIP VARTOTI PROPOVEN 2  INJEKCINĘ ARBA INFUZINĘ EMULSIJĄ

  Propoven 2  emulsiją galima vartoti tik ligoninėje arba dienos stacionare, kuriame yra tinkama įranga. Medikamento injekuoti gali tik patyręs anesteziologas arba intensyviosios terapijos specialistas. Būtina nuolat sekti ligonio kraujotakos ir kvėpavimo funkciją (pvz., daryti EKG, atlikti pulsinę oksimetriją) ir turėti įrangą, kurią bet kuriuo atveju būtų galima panaudoti kvėpavimo takų priežiūrai, dirbtiniam kvėpavimui daryti ir kitokioms neatidėliotinos pagalbos priemonėms taikyti.

  Propoven 2  emulsiją reikia dozuoti atsižvelgiant į paciento reakciją į vaistą ir pavartotą premedikaciją. Paprastai, vartojant Propoven 2  emulsijos, reikia vartoti ir analgetikų.

  Dozavimas  Bendroji anestezija suaugusiems žmonėms

  Bendrosios anestezijos sukėlimas Siekiant sukelti anesteziją, Propoven 2  emulsijos reikia infuzuoti palaipsniui (maždaug 20 - 40 mg kas 10 sekundžių), atsižvelgiant į paciento reakciją, tol, kol atsiras anestezijos pradžios požymių. Daugeliui jaunesnių kaip 55 metų suaugusių pacientų reikia vartoti 1,5 – 2,5 mg/ kg kūno svorio propofolio dozę.

  Vyresniems kaip 55 metų žmonėms ir pagal Amerikos anesteziologų asociacijos (ASA) klasifikaciją ligoniams, priklausantiems III arba IV grupei, ypač tiems, kurių širdies funkcija sutrikusi, anestezijai sukelti paprastai medikamento reikia mažiau ir bendra Propoven 2   emulsijos dozė gali būti sumažinama mažiausiai 1 mg propofolio /kg kūno svorio. Ją būtina infuzuoti lėčiau, t.y. maždaug po 1 ml (20 mg) kas 10 sekundžių.

   Anestezijos palaikymas Anestezija palaikoma nepertraukiama Propoven 2  emulsijos infuzija. Siekiant palaikyti anesteziją, paprastai vartojama 4 - 12 mg/kg kūno svorio per valandą dozė. Jei reikia atlikti labai nedidelę, mažiau žalojančią chirurginę procedūrą, reikia mažinti palaikomąją propofolio dozę, t.y. vartoti maždaug 4 mg /kg kūno svorio per valandą.

  Pagyvenusiems bei tiems žmonėms, kurių bendroji būklė nestabili, ligoniams, kuriems yra širdies funkcijos sutrikimas, kurių kraujo tūris sumažėjęs, arba kurie pagal ASA klasifikaciją priklauso III ar IV grupei, rekomenduojama, atsižvelgus į paciento būklę ir anestezijos atlikimo techniką, mažinti Propoven 2  emulsijos dozę.

   Bendroji anestezija vyresniems kaip 3 metų vaikams

  Bendrosios anestezijos sukėlimas 1 mėnesio – 3 metų vaikams bendrajai anestezijai sukelti vartoti Propoven 2  emulsijos nerekomenduojama, nes jiems reikia labai mažo preparato kiekio, o mažiems vaikams tokio stiprumo preparatą yra sunku dozuoti. Jei norima tokio amžiaus vaikams sukelti anesteziją, reikia spręsti, ar nereikėtų vartoti Propoven 1  emulsijos, jei manoma, kad reikiama dozė bus mažesnė kaip 100 mg per valandą. Jaunesniems kaip 1 mėnesio vaikams nerekomenduojama infuzuoti nei Propoven 2  , nei Propoven 1  emulsijos.

  Jei norima sukelti anesteziją, rekomenduojama Propoven 2  emulsijos lėtai palaipsniui infuzuoti tol, kol atsiras anestezijos pradžios simptomų.

  Dozę būtina koreguoti atsižvelgiant į amžių ir (arba) kūno svorį. Jei anesteziją reikia sukelti vyresniems kaip 8 metų vaikams, vartojama maždaug 2,5 mg/kg kūno svorio propofolio dozė. Jei vaikas yra jaunesnis kaip 8 metų, dozė gali būti didesnė. Pradinė dozė turi būti 3 mg /kg kūno svorio. Jei būtina, galima papildomai infuzuoti 1 mg propofolio /kg kūno svorio. Kadangi trūksta klinikinės patirties, pagal ASA klasifikaciją priklausantiems padidintos rizikos, - t.y. III ar IV grupės, jauniems pacientams rekomenduojama vartoti mažesnes dozes.

  Vaikams propofoliu sukelti bendrąją anesteziją, naudojant tikslinę kontroliuojamąją infuzijų sistemą (TKS), nepatariama.

  Anestezijos palaikymas

  Siekiant palaikyti anesteziją nepertraukiama infuzija, propofolio reikia vartoti 9 – 15 mg/kg kūno svorio per valandą. Duomenų apie anestezijos palaikymą vaikams, kartotinai injekuojant propofolio, nėra. Dozę būtina nustatyti kiekvienam vaikui, ypač atkreipiant dėmesį į tinkamą analgezijos sukėlimą.

  Vaikams propofoliu sukelti bendrąją anesteziją, naudojant tikslinę kontroliuojamąją infuzijų sistemą, nepatariama.

   Slopinamojo poveikio sukėlimas intensyviosios terapijos skyriuje gydomiems suaugusiems žmonėms

  Jei reikia sukelti slopinamąjį poveikį ligoniams, kuriems atliekamas dirbtinis kvėpavimas ir kurie gydomi intensyviosios terapijos skyriuje, rekomenduojama infuzuoti Propoven 2  emulsijos nepertraukiamai. Dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į tai, kokio stiprumo slopinamąjį poveikį reikia sukelti. Kad pasireikštų slopinamasis poveikis, paprastai reikia nepertraukiamai infuzuoti 0,3 – 4 mg propofolio/kg kūno svorio per valandą. Infuzuoti didesniu kaip 4 mg/kg kūno svorio per valandą greičiu nerekomenduojama (žr. 4.4 skyrių „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Slopinamajam poveikiui sukelti 16 metų ar jaunesniems ligoniams, gydomiems intensyviosios terapijos skyriuje, vartoti propofolio draudžiama (žr. 4.3 skyrių „Kontraindikacijos).

  Slopinamajam poveikiui sukelti ligoniams, gydomiems intensyviosios terapijos skyriuje, infuzuoti Propoven 2  emulsijos tiksline kontroliuojamąja infuzijų sistema (TKS) nepatariama.

  Vartojimo metodas

  Infuzija į veną Neatskiestą Propoven 2  emulsiją į veną galima infuzuoti nepertraukiamai. Jei reikia palaikyti anesteziją, Propoven 2  emulsijos kartotinai iš karto injekuoti visą dozę, draudžiama.

  Jei Propoven 2  emulsijos reikia infuzuoti į veną, rekomenduojama infuzijos greitį kontroliuoti specialia įranga: biurete, lašų skaitikliu, švirkštine pompa arba tūrine infuzijų pompa.

  Prieš vartojimą buteliuką būtina pakratyti. Vartoti galima tik homogeninį preparatą ir tik tuo atveju, jei buteliukas nepažeistas.

  Prieš vartojimą guminį buteliuko kamštelį būtina dezinfekuoti: užpurkšti spirito arba nuvalyti alkoholyje pamirkytu vatos gabalėliu. Po pavartojimo buteliuką pradurtu kamšteliu būtina išmesti.

  Propoven 2  emulsijoje yra lipidų ir nėra antimikrobinį poveikį sukeliančių konservantų, todėl gali greitai atsirasti mikroorganizmų, jie gali daugintis.

  Nuplėšus apsauginį buteliuko kamštelio dangtelį arba nulaužus ampulę, emulsiją į sterilų švirkštą traukti arba užpildyti infuzijų sistemą būtina laikantis aseptikos reikalavimų. Preparatą būtina pradėti vartoti nedelsiant.

  Visą infuzijos laikotarpį medikamentas ir infuzijų sistema turi būti laikomi aseptinėmis sąlygomis. Kartu su Propoven 2  emulsija infuzuojamus kitokius medikamentus arba skysčius būtina leisti arti kaniulės, naudojant Y formos jungtį arba trijų kanalų vožtuvą.

  Propoven 2  emulsiją draudžiama maišyti su kitais infuziniais ar injekciniais tirpalais, tačiau 5  gliukozės, 0,9  natrio chlorido arba 0,18  natrio chlorido ir 4  gliukozės tirpalų galima injekuoti pro tinkamą šalia kaniulės esantį įtaisą.

  Propoven 2  emulsiją draudžiama infuzuoti naudojant mikrobiologinius filtrus.

  Propoven 2  emulsiją ir bet kokią infuzijų įrangą, kuria infuzuojama šio medikamento, kiekvienam pacientui galima vartoti tik vieną kartą. Po infuzijos likusį Propoven 2  tirpalą reikia išpilti.

  Paprastai Propoven 2  emulsijos, kaip ir riebalų emulsijos, būtina infuzuoti tik viena infuzijų sistema ir ne ilgiau kaip 12 valandų. Po 12 valandų infuzijų sistemą ir indą su likusiu preparatu būtina išmesti arba, jei reikia, infuziją kartoti.

  Siekiant sumažinti injekcijos vietos skausmą, prieš pat Propoven 2  emulsijos vartojimą reikia injekuoti lidokaino arba emulsiją infuzuoti į stambią veną.

  Miorelaksantų, pvz., atrakurijaus ar mivakurijaus, galima leisti per infuzinę sistemą, kuria buvo infuzuojama Propoven 2  emulsija, tik prieš tai ją praplovus.

  Vartojimo trukmė Ilgiau kaip 7 paras preparato vartoti draudžiama.

  Pavartojus per didelę Propoven 2  emulsijos dozę Preparato perdozavus, gali pasireikšti širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo funkcijos slopinimas. Jei slopinama kvėpavimo funkcija, reikia daryti dirbtinį kvėpavimą. Jei pasireiškia širdies ir kraujagyslių funkcijos slopinimas, gali pakakti pacientą paguldyti taip, kad jo galva būtų žemiau arba leisti plazmos pakaitalų, arba kraujagysles sutraukiančių vaistinių preparatų.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Propofolis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai propofolio sukeltas šalutinis poveikis yra hipotenzija ir kvėpavimo funkcijos slopinimas. Šis poveikis priklauso nuo pavartotos propofolio dozės, premedikacijos rūšies ir kitokių kartu vartojamų vaistinių preparatų. Nepageidaujamas poveikis išvardytas toliau.

  Imuninės sistemos sutrikimai Reti (1/10000, 1/1000) Anafilaksija, įskaitant Kvinkės edemą, bronchų spazmas, eritema ir hipotenzija.

  Psichikos sutrikimai Reti (1/10000, 1/1000) Bundant iš narkozės, atsiranda euforija ir seksualinės funkcijos slopinimo panaikinimas.

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni (1/100, 1/10) Anestezijos sukėlimo metu atsiranda spontaninių judesių ir mioklonusas, nedidelis sujaudinimas. Reti (1/10000, 1/1000) Prabundant iš narkozės, atsiranda galvos skausmas ir sukimasis, drebulys arba šalčio pojūtis. Gali atsirasti į epilepsiją panaši būklė, įskaitant traukulius ir opistotonusą.

  Labai reti (1/10000) Į epilepsiją panašios būklės atsiradimo uždelsimas, kuris gali trukti kelias valandas arba kelias paras. Infuzavus propofolio, epileptikams gali didėti traukulių atsiradimo rizika. Gali pasireikšti pooperacinis sąmonės praradimas.

  Širdies ir kraujagyslių sutrikimai Dažni (1/100, 1/10) Anestezijos sukėlimo metu pasireiškia hipotenzija, bradikardija, tachikardija, paraudimas su karščio pojūčiu.

  Nedažni (1/1000, 1/100) Gali labai nukristi kraujospūdis. Tokiu atveju reikia lėtinti Propoven 2  emulsijos infuzijos greitį ir (arba) infuzuoti skysčių pakaitalų, jei būtina, vartoti kraujagysles sutraukiančių vaistų. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad pacientams, kurių sutrikusi koronarinė arba smegenų perfuzija arba kuriems pasireiškė hipovolemija, gali labai nukristi kraujospūdis. Bendrosios anestezijos metu galima bradikardija, kuri gali sunkėti ir pasireikšti net asistolija. Reikia apsvarstyti, ar nepraverstų prieš anesteziją ar jos palaikymo metu į veną injekuoti anticholinerginio poveikio preparatų.

  Reti (1/10000, 1/1000) Prabudimo iš narkozės periodu gali atsirasti aritmija. Gali pasireikšti venų trombozė ir uždegimas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai Dažni (1/100, 1/10) Anestezijos sukėlimo metu gali atsirasti hiperventiliacija, trumpalaikė apnėja, kosulys ir žagsulys.

  Nedažni (1/1000, 1/100) Anestezijos palaikymo metu gali atsirasti kosulys.

  Reti (1/10000, 1/1000) Prabudimo iš narkozės periodu gali atsirasti kosulys.

  Labai reti (1/10000) Plaučių edema

  Virškinimo trakto sutrikimai Reti (1/10000, 1/1000) Prabudimo iš narkozės metu - pykinimas ir vėmimas.

  Labai reti (1/10000) Pastebėta pankreatito, atsiradusio po propofolio pavartojimo, atvejų, tačiau ar jis susijęs su propofolio vartojimu, nenustatyta. Odos ir poodinio audinio sutrikimai Labai reti (1/10000) Jei propofolio atsitiktinai patenka į šalia venos esančius audinius, galimas sunkus jų pažeidimas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Reti (1/10000, 1/1000) Jei propofolio infuzuojama ilgai, gali pakisti šlapimo spalva.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Labai reti (1/10000) Pradedant medikamento vartoti, injekcijos vietoje atsiranda skausmas. Kaip tokio poveikio išvengti, nurodyta toliau. Injekcijos vietos skausmą, kuris gali atsirasti injekuojant Propoven 2  emulsiją, galima labai sumažinti, jei kartu injekuojama lidokaino arba jei propofolio infuzuojama į vieną iš didesnių dilbio arba alkūninės duobės venų. Jei kartu vartojama lidokaino, retais atvejais gali pasireikšti svaigulys, vėmimas, mieguistumas, traukuliai,bradikardija, širdies aritmija ir šokas.

  Reti (1/10000, 1/1000) Gali atsirasti pooperacinis karščiavimas.

  Labai reti (1/10000) Pastebėta, kad pavieniais atvejais atsirasdavo simptomų kompleksas: rabdomiolizė, metabolinė acidozė, hiperkaliemija ir širdies funkcijos nepakankamumas, dėl kurio kartais gali ištikti mirtis. Daugelis šių poveikių atsirado infuzavus didesnę kaip 4 mg/kg kūno svorio per valandą propofolio dozę slopinamajam poveikiui sukelti, ligoniams, gydomiems intensyviosios terapijos skyriuje.

  5. PROPOVEN 2  INJEKCINĖS ARBA INFUZINĖS EMULSIJOS LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!