• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • PRONTOKET PRONTOKET Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PRONTOKET IR KAM JIS VARTOJAMAS

  PRONTOKET yra nesteroidinis preparatas nuo uždegimo.

  PRONTOKET vartojamas:  minkštųjų audinių skausmui ar uždegimui, atsiradusiam dėl traumos, pvz., sausgyslių patempimo, raumenų pertempimo, sumušimo, malšinti;  skausmingam netrauminiam sąnarių, ypač peties ir alkūnės, bei minkštųjų audinių (sausgyslių, sausgyslių makšties, raiščių ar sąnarių kapsulės) uždegimui gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PRONTOKET

  PRONTOKET vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ketoprofenui arba bet kuriai pagalbinei PRONTOKET medžiagai; - jeigu pavartojus acetilsalicilo rūgšties (aspirino) arba kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pasireiškia bronchinė astma, ūmine sloga, angioneurozinė edema (alerginis sutinimas), dilgėlinė arba kitokia alerginė reakcija; - jeigu yra paskutinieji trys nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis; - jeigu esate jaunesnis negu 15 metų.

  Specialių atsargumo priemonių reikia - Jeigu yra bet koks kraujavimas, prieš preparato vartojimą būtina pasitarti su gydytoju. - Atvirų žaizdų, gleivinės( pvz. akių) ar dėl infekcijos supūliavusio pažeidimo preparatu purkšti negalima. - Papurkštos vietos sandarinamuoju tvarsčiu aptvarstyti nerekomenduojama, kadangi didėja odos alerginių reakcijų dažnis. - Gydymo PRONTOKET metu ir 2 savaites po jo gydomą vietą reikia saugoti nuo tiesioginės saulės šviesos ir dirbtinių ultravioletinių (pvz., soliariumo) spindulių, kad nepadidėtų jautrumas ir nepasireikštų padidėjusio jautrumo šviesai reakcija. - Lokalaus poveikio medikamentais gydantis ilgai, gali padidėti jautrumas. Tokiu atveju preparato vartojimą būtina nutraukti ir tuoj pat kreiptis į gydytoją. - Pacientai, sergantys bronchine astma, alergine sloga, lėtine obstrukcine plaučių liga arba lėtine infekcine plaučių liga, nesteroidiniams preparatams nuo uždegimo yra jautresni, todėl jiems dažniau gali pasireikšti astmos priepuolis, lokali odos ir gleivinių patinimu ar dilgėlinė. - Kartu su PRONTOKET vartojant kitų ketoprofeno preparatų arba kitokių nesteroidinių vaistinių preparatų nuo uždegimo gali padidėti nepageidaujamo sisteminio poveikio (pvz., poveikio virškinimo traktui) dažnis.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Iki šiol nėra PRONTOKET vartojimo nėštumo laikotarpiu patirties. Pirmųjų šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu preparato vartoti nerekomenduojama. Paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu PRONTOKET vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindymo laikotarpiu PRONTOKET vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lokaliai vartojama rekomenduojama PRONTOKET dozė gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus netrikdo.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. PRONTOKET ir kitų vaistų sąveikos nepastebėta.

  3. KAIP VARTOTI PRONTOKET

  Tiek vienos, tiek kitos indikacijos atveju PRONTOKET odos purškalo rekomenduojama dozuoti taip pat, t. y. 3 kartus per parą ant pažeistos vietos plačiai užpurkšti po 3 – 4 išpurškimus ir ją bei aplinkinius audinius pamasažuoti. Rekomenduojamą dozę viršyti draudžiama. Jeigu per 7 gydymo paras simptomai nepalengvėja, būtina kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę PRONTOKET dozę PRONTOKET perdozavimo atvejų nepastebėta. Apie ūminį toksinį ketoprofeno poveikį informacijos yra mažai. Keliems pacientams, išgėrusiems per didelę ketoprofeno dozę, pasireiškė mieguistumas, vėmimas ir pilvo skausmas. Ketoprofeno perdozavus arba atsitiktinai išgėrus didelį kiekį PRONTOKET, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  PRONTOKET, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Padidėjusio jautrumo reakcijos Gydant nesteroidiniais vaistiniais preparatais nuo uždegimo, galimos padidėjusio jautrumo reakcijos: nespecifinės alerginės reakcijos ir anafilaksija (jautrumo padidėjimas), kvėpavimo sistemos reaktyvumo padidėjimas, pasireiškiantis astma arba jos pasunkėjimu, bronchų spazmu bei dusuliu, įvairūs odos sutrikimai, įskaitant niežėjimą, dilgėlinę, purpurą (taškines, retai didesnes kraujosruvas), angioneurozinę edemą (alerginį patinimą) ir įvairios rūšies išbėrimą, rečiau galima eksfoliacinė bei pūslinė dermatozė (odos liga, susijusią su odos lupimusi ir pūslių atsiradimu), įskaitant paviršinio odos sluoksnio (epidermio) nekrozę ir irimą bei daugiaformę raudonę.

  Kitokios retai (nuo  1/10 000 iki  1/1 000) pasireiškiančios reakcijos

  Nervų sistemos sutrikimai Galvos svaigimas, silpnumas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Pūslinė odos reakcija, odos uždegimas, jautrumo šviesai padidėjimas (odos paraudimas, patinimas, raudonė, pūslelių atsiradimas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PRONTOKET LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, PRONTOKET vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  PRONTOKET sudėtis - Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas. 100 ml tirpalo jo yra 5 g. - Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96 %), izopropilo alkoholis (96), propilenglikolis, natrio hidroksidas ir išgrynintas vanduo.

  PRONTOKET išvaizda ir kiekis pakuotėje PRONTOKET purškalas yra skaidrus, permatomas, bespalvis arba šviesiai gelsvas tirpalas. Vienoje kartoninėje dėžutėje yra vienas 50 ml PRONTOKET purškalo buteliukas su mechaniniu puršktuku.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!