• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • PRONORAN PRONORAN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PRONORAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  PRONORAN yra vaistas nuo Parkinsono ligos, kai pasireiškia stiprus galūnių drebulys. Vaistas vartojamas kartu su kitis vaistais nuo Parkinsono ligos.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PRONORAN

  PRONORAN vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) piribediliui arba bet kuriai pagalbinei tablečių medžiagai. - jeigu yra ūminė miokardo infarkto fazė arba kitokia sunki širdies ir kraujagyslių sistemos liga. Be to, ne Parkinsono liga sergantiems ligoniams PRONORAN draudžiama vartoti ir kartu su pykinimą ir vėmimą šalinančiais neuroleptikais.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu gydymo metu atsiranda didelis mieguistumas arba prasideda staigaus miego priepuoliai, būtina kreiptis į gydytoją.

  Jeigu kyla kokių nors abejonių, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  PRONORAN vartojimas su maistu ir gėrimais Medikamento patariama gerti po valgio..

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims PRONORAN vartoti nerekomenduojama.

  Jeigu esate nėščia arba jei planuojate pastoti, pasakykite gydytojui prieš gydymą PRONORAN.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, informuokite gydytoją prieš gydymą PRONORAN.. Žindymo laikotarpiu moterims PRONORAN vartoti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jeigu atsiranda mieguistumas arba prasideda staigūs miego priepuoliai, vairuoti ir dirbti darbą, kurio metu dėl budrumo sumažėjimo gali kilti sunkaus sužeidimo arba net mirties pavojus ne tik pačiam ligoniui, bet ir kitiems žmonėms (pvz., vairuoti, valdyti mechanizmus), negalima tol, kol minėtas poveikis neišnykęs.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PRONORAN medžiagas PRONORAN tabletėje yra laktozės. Jeigu gydytojas jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Taip pat PRONORAN tabletėje yra natrio vandenilio karbonato. Šios medžiagos negali vartoti žmonės, kurie laikosi dietos, kurioje mažai natrio.

  Raudonieji Cochineal A aliumininiai pigmentai (E 124). Ši medžiaga gali sukelti alerginę reakciją, įskaitant bronchinę astmą. Ji dažniau pasireiškia tiems žmonėms, kurie yra alergiški aspirinui.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu su kai kuriais medikamentais PRONORAN vartoti draudžiama (žr. poskyrį “PRONORAN vartoti draudžiama”). PRONORAN nepatariama vartoti kartu su psichikos sutrikimą šalinančiais neuroleptikais (išskyrus klozapiną). Kad nepasireikštų PRONORAN ir kitokių vaistų sąveika, gydytojui arba vaistininkui visuomet būtina pasakyti, kokių vaistų vartojama.

  3. KAIP VARTOTI PRONORAN

  PRONORAN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į jį arba vaistininką patarimo.

  Vartojimo būdas PRONORAN tabletės geriamos.

  Vartojimo laikas ir dažnis PRONORAN tabletę reikia nuryti nesukramtytą, užsigeriant puse stiklinės vandens, baigiant valgyti.

  Pavartojus per didelę PRONORAN dozę Pavartojus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti PRONORAN Praleidus vieną arba daugiau dozių, vėliau vietoj jų dvigubos dozės vartoti negalima. Tokiu atveju preparato reikia vartoti įprastine tvarka, t. y. baigiant valgyti, išgerti 1 tabletę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  PRONORAN, kaip ir kiti vaistai, kai kuriems žmonėms gali sukelti šalutinį poveikį. Silpną virškinimo sutrikimą: pykinimą, vėmimą, vidurių pūtimą. mieguistumą, staigaus miego priepuolius. Nervingumą ir sujaudinimą (toks poveikis pasireiškia rečiau). Galvos svaigimą, atsirandantį staigiai atsistojus (ortostatinę hipotenziją).

  Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, informuokite gydytoją.

  5. PRONORAN LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!