• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Proindap Proindap Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PROINDAP IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Nors yra diuretikas, Proindap kapsulės daugiausiai veikia kraujo apytaką. Jis plečia kraujagysles ir mažina jų pasipriešinimą kraujo srovei. Tai mažina kraujo spaudimą. Šlapimą varantis poveikis stebimas tik vartojant didesnes dozes. Vaistas gerai absorbuojamas iš žarnyno. Išskiriamas daugiausiai per inkstus, tik nedidelis kiekis- su išmatomis. Proindap yra vartojamas tik suaugusiųsų pirminei arterinei hipertenzijai gydyti. Vienas jis vartojamas sergant lengva arba vidutinio sunkumo hipertenzija. Sunkios hipertenzijos atveju skiriamas kaip vienas iš vaistų derinio komponentų. Atsižvelgiant į jo privalumus, Proindap tinka gydyti daugiausia vyresnio amžiaus ligonius, taip pat ligonius, kurių inkstų funkcija sutrikusi, sergančiuosius cukriniu diabetu arba ligonius, kurių lipidų kiekis kraujo plazmoje yra padidėjęs.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PROINDAP

  Proindap vartoti draudžiama: kai yra žinomas padidėjęs organizmo jautrumas sudedamosioms vaisto dalims arba sulfamidų grupės vaistams; jei sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu; po neseno smegenų kraujotakos sutrikimo; jei esate nėščia ar maitinate krūtimi.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Proindap gydomiems pacientams reikia reguliariai stebėti kalio ir šlapimo rūgšties koncentraciją kraujo plazmoje.

  Nėštumas Vos tik patvirtintas nėštumas, pacientės turi apie tai pasakyti savo gydytojui, kuris nustatys tolesnį gydymą. Vaisto negalima vartoti nėščiosioms moterims.

  Žindymo laikotarpis Vaisto negalima vartoti maitinančioms krūtimi moterims.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Proindap paprastai dėmesiui poveikio neturi. Individualiais atvejais, dažniausia pradedant gydymą arba vartojant kartu su kitais kraujo spaudimą mažinančiais vaistais gali pasireikšti neigiamas poveikis dėmesiui ir sugebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Proindap medžiagas Proindap sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Gali pasireikšti Proindap sąveika su kitais kartu vartojamais vaistais. Todėl reikia pasakyti gydytojui apie visus tuo metu vartojamus ar planuojamus vartoti išrašytus ar pačių nusipirktus vaistus. Pacientams, kurie yra gydomi Proindap, patariama pasitarti su gydytoju prieš ruošiantis vartoti pačių nusipirktus vaistus. Pacientams, kurie yra gydomi rusmenės glikozidais (pvz. digoksinu) ar antiaritminiais vaistais, reikia reguliariai stebėti kalio kiekį kraujo plazmoje. Jeigu kartu yra vartojami vaistai, kurių sudėtyje yra ličio, reikia stebėti ličio kiekį kraujo plazmoje.

  3. KAIP VARTOTI PROINDAP

  Dozę visada nustato gydytojas. Įprastinė paros dozė suaugusiesiems yra 1 kapsulė (2,5 mg indapamido). Proindap kapsulę reikia nuryti visą, nekramtant, užsigeriant nedideliu kiekiu vandens. Vaistą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu manote, kad Proindap veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Proindap dozę Arba jei vaisto išgėrė vaikas nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Pirminės pagalbos priemonės yra išgerto vaisto pašalinimas plaunant skrandį ir aktyvintos anglies vartojimas bei po to sekanti vandens ir elektrolitų balanso korekcija specializuotame medicinos centre.

  Pamiršus pavartoti Proindap Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, išgerkite įprastą dozę.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Proindap, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Proindp yra labai gerai toleruojamas. Šalutinis poveikis pasireiškia labai retai. Vaistas gali nedaug sumažinti kalio kiekį kraujo plazmoje ir padidinti šlapimo rūgšties koncentraciją. Proindap gali sukelti ortostatinius (nuo kūno padėties priklausančius) sutrikimus (staigiai atsistojus gali sumažėti krau jo spaudimas, jį lydėti silpnumas ir sąmonės netekimas).

  Jeigu pacientui pasireiškia šios ar kitos neįprastos šalutinės reakcijos, rekomenduojama kiek galima greičiau pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  5. PROINDAP laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25  C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!