• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Prenewel Prenewel Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PRENEWEL 2 mg/0,625 mg TABLETĖS IR KAM JOS VARTOJAMAS

  Šis vaistas skirtas didelio kraujo spaudimo ligai gydyti, jei gydymas vien perindopriliu yra neveiksmingas.

  Prenewel 2 mg/0.625 mg tabletėje yra dvi veikliosios medžiagos: perindoprilis ir indapamidas.

  Perindoprilis priklauso angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių grupei.

  Indapamidas yra diuretikas, t. y. vaistas, didinantis šlapimo išsiskyrimą pro inkstus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PRENEWEL 2 mg/0,625 mg TABLEČIŲ

  Prenewel 2 mg/0,625 mg tablečių vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) perindopriliui, bet kokiam AKF inhibitoriui, sulfamidams (dažniausiai vartojami tokios struktūros vaistai yra tiazidų grupės diuretikai bei sulfamidiniai antimikrobiniai preparatai) arba bet kuriai pagalbinei Prenewel medžiagai; jeigu pavartojus AKF inhibitorių buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (padidėjusio jautrumo reakcija su staigiu lūpų, veido, kaklo bei galimu rankų ar pėdų patinimu, kvėpavimo pasunkėjimu ar užkimimu); jeigu bet kuriam kraujo giminaičiui buvo angioneurozinė edema arba jeigu ji Jums buvo pasireiškusi kitokiomis aplinkybėmis; jei sergate sunkia inkstų liga arba esate gydomas dializėmis; jei sergate sunkia kepenų liga arba yra sutrikimas, vadinamas hepatine encefalopatija (kepenų pažeidimo sukeltas smegenų funkcijos sutrikimas); jei yra hipokaliemija (labai sumažėjęs kalio kiekis kraujyje); jei segate negydytu dekompensuotu širdies nepakankamumu (organizme kaupiasi daug skysčių, pasunkėja kvėpavimas); jei esate nėščia arba maitinate krūtimi.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jei neseniai labai vėmėte ar viduriavote; jei sergate ateroskleroze (arterijos yra sukietėjusios); jei yra aortos stenozė (pagrindinės iš širdies išeinančios kraujagyslės susiaurėjimas), hipertrofinė kardiomiopatija (širdies raumens liga) arba inksto arterijos stenozė (arterijos, tiekiančios kraują inkstui, susiaurėjimas); jei sergate kolagenoze, pvz., sistemine raudonąja vilklige (tam tikra lėtinio uždegimo forma) ar sklerodermija (jungiamojo audinio liga); jei esate diabetikas; jeigu sergate podagra; jei kraujo spaudimas mažas; jei ribojamas suvartojamos druskos kiekis arba jei vartojate druskos pakaitalų, kuriuose yra kalio; jei yra kitokių širdies ar inkstų sutrikimų; jei sergate kepenų liga; jei esate senyvas; jei planuojama desensibilizacija (padidėjusio jautrumo širšių ar bičių nuodams mažinimas); jei bus atliekama hemodializė arba MTL cholesterolio aferezė (cholesterolio iš organizmo šalinimas medicininiais aparatais); jei bus atliekama anestezija ir (arba) operacija.

  Jūsų gydytojas, siekdamas stebėti gydymo poveikį, gali nurodyti reguliariai atlikinėti laboratorinius tyrimus.

  Sportininkams reikia žinoti, kad preparate esanti veiklioji medžiaga indapamidas, gali lemti teigiamą reakciją dopingo testo metu.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate: kitokių vaistų nuo padidėjusio kraujo spaudimo ir (arba) širdies funkcijos nepakankamumo, įskaitant šlapimo kiekį didinančius vaistus (kalį organizme sulaikančius diuretikus, pvz., amilorido, spironolaktono ir triamtereno); vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo (pvz., digoksino, kitokių širdį veikiančių glikozidų, chinidino, hidrochinidino, dizopiramido, amjodarono, bretilio ir sotalolio); vaistų, galinčių sukelti širdies ritmo sutrikimą (pvz., astemizolo, bepridilio, į veną injekuojamo eritromicino, halofantrino, pentamidino, sultoprido, terfenadino, vinkamino); vaistų nuo diabeto (pvz., insulino ar geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių vaistų, pvz., metformino); baklofeno (juo gydomas raumenų sustingimas, kurį sukelia tokios ligos kaip išsėtinė sklerozė); alopurinolio (juo gydoma podagra); kortikosteroidų, kuriais gydomi įvairūs sutrikimai, įskaitant sunkią astmą ir reumatoidinį artritą; tetrakozaktido (vaisto nuo Krono ligos); imuninę sistemą slopinančių vaistų, vartojamų autoimuninėms ligoms gydyti ar po organų persodinimo (pvz., ciklosporino); vaistų nuo vėžio; ličio (juo gydoma depresija); nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (jais malšinamas skausmas, mažinamas karščiavimas ir su reumatu susiję sutrikimai), pvz., ibuprofeno, indometacino, diklofenako ar didelių acetilsalicilo rūgšties dozių); amfotericino B (vaisto nuo grybelio); vaistų nuo vėžio; kai kurių antidepresantų (pvz., imipramino) bei vaistų nuo psichikos sutrikimų; kalio tablečių, druskos pakaitalų, kuriuose yra kalio; kalcio druskų; kai kurių vidurius paleidžiančių preparatų; kontrastą sukeliančių medžiagų, kuriose yra jodo (jų vartojama, kad inkstai ar skrandis rentgenologinio tyrimo metu būtų matyti); anestetikų (vaistų, vartojamų operacijos metu anestezijai sukelti).

  Jei abejojate, kurie vaistai priklauso išvardytiems, klauskite gydytojo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims šio vaisto vartoti draudžiama. Jei gydymo metu tapsite nėščia, kiek įmanoma greičiau pasakykite gydytojui. Gydytoją būtina perspėti ir tuo atveju, jei netrukus planuojate pastoti.

  Jei maitinate krūtimi, pasakykite gydytojui, nes žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kai kuriems pacientams gali atsirasti su kraujo spaudimo sumažėjimu susijusių reakcijų (pvz., galvos svaigimas ar silpnumas), todėl laikinai gali pablogėti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Prenewel 2 mg/0,625 mg medžiagas Prenewel 2 mg/0,625 mg sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI PRENEWEL 2 mg/0,625 mg TABLEČIŲ

  Prenewel 2 mg/0,625 mg tablečių visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė paros dozė yra 1 tabletė. Ją geriausia išgerti ryte, prieš pusryčius.

  Tabletę nurykite užgerdami pilna stikline vandens. Gydymo trukmę nustatys gydytojas. Ar veiksminga ir saugu šiuo vaistu gydyti vaikus ir jaunesnius kaip 18 metų paauglius, nenustatyta, todėl Prenewel tablečių tokiems pacientams vartoti nerekomenduojama.

  Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Prenewel 2 mg/0,625 mg tablečių dozę Dažniausias perdozavimo požymis yra labai didelis kraujo spaudimo sumažėjimas (hipotenzija). Be to, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, raumenų mėšlungis, galvos svaigimas, apsnūdimas, sumišimas, šlapinimosi sutrikimas. Tokiu atveju atsigulkite (po galva pagalvės nedėkite) ir susisiekite su gydytoju ar skubios medicinos pagalbos centru.

  Pamiršus pavartoti Prenewel 2 mg/0,625 mg Jei pamiršote išgerti vieną ar daugiau dozių, kitą dozę gerkite, kai tik prisiminsite, vėliau vaisto vartokite taip kaip nurodyta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Prenewel 2 mg/0,625 mg Prenewel tablečių vartojimą nutraukus, gali vėl padidėti kraujo spaudimas ir didelio kraujo spaudimo sukeliamų komplikacijų (širdies, smegenų ir inkstų sutrikimų) rizika.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Prenewel tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinio poveikio pasireiškimo dažnis. Labai dažnas – atsiranda daugiau kaip1 pacientui iš 10. Dažnas – atsiranda daugiau kaip 1, bet mažiau kaip 10 pacientų iš 100. Nedažnas – atsiranda daugiau kaip 1, bet mažiau kaip 100 pacientų iš 1000. Retas – atsiranda daugiau kaip 1, bet mažiau kaip 1000 pacientų iš 10 000. Labai retas, įskaitant pavienius atvejus, – atsiranda mažiau kaip 1 pacientui iš 10 000.

  Dažnas. Gydymo laikotarpiu pasireiškiantis sausas kosulys, praeinantis vaisto vartojimą nutraukus, virškinimo trakto sutrikimai (vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pykinimas, nemalonūs pojūčiai pilve, anoreksija, skonio pojūčio pokytis).

  Nedažnas. Galvos skausmas, astenija, galvos svaigimas, nuotaikos svyravimas, miego sutrikimas, mažas kraujo spaudimas, padidėjusio jautrumo reakcijos (ypač alergiškiems ar astma sergantiems pacientams), su uždegimu susijęs mazginis odos išbėrimas, gausios smulkios kraujosruvos odoje, sisteminės raudonosios vilkligės (kolageninės ligos) pasunkėjimas, odos išbėrimas, raumenų mėšlungis, tirpulys.

  Retas. Kalcio kiekio serume padidėjimas.

  Labai retas. Kraujo sutrikimai (trombocitų ir baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), tam tikros rūšies mažakraujystė (ji dažniau pasireiškia ligoniams, kuriems persodintas inkstas, bei hemodialize gydomiems pacientams), kasos uždegimas, kepenų sutrikimo sukeltas smegenų funkcijos sutrikimas (hepatinė encefalopatija), angioneurozinė edema (padidėjusio jautrumo reakcija su staigiu lūpų, veido, kaklo bei galimu rankų ir pėdų patinimu, dusulio pojūčiu ar užkimimu).

  Gydymo metu galimas laboratorinių parametrų nukrypimas nuo normos: kalio kiekio kraujo serume padidėjimas ar sumažėjimas (laikinas), natrio kiekio kraujo serume sumažėjimas (galintis sukelti skysčio kiekio organizme sumažėjimą, dehidraciją ir kraujo spaudimo sumažėjimą), gliukozės, šlapalo azoto ir kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PRENEWEL 2 mg/0,625 mg TABLETES

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės po EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Prenewel 2 mg/0,625 mg tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Prenewel 2 mg/0,625 mg tablečių sudėtis Veiklioji medžiaga yra tert-butilamino perindoprilis bei indapamidas. Vienoje tabletėje yra 2 mg tert-butilamino perindoprilio (atitinka 1,67 mg perindoprilio) ir 0,625 mg indapamido. Pagalbinės medžiagos yra mikokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, natrio vandenilio karbonatas, koloidinis silicio dioksidas, bevandenis, magnio stearatas.

  Prenewel 2 mg/0,625 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje Tabletės yra pailgos, baltos, šiek tiek abipus išgaubtos, nuožulniais kraštais.

  PVC/PE/PVDC/Al lizdinės plokštelės. Kartono dėžutėje yra 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90 arba 100 tablečių.

  OPA/Al/PVC/Al lizdinės plokštelės. Kartono dėžutėje yra 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!