• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Postinor-2 Postinor-2 Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA POSTINOR – 2 TABLETĖS IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

  Postinor-2 tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas, kurį galima vartoti po nesaugaus lytinio akto arba tuo atveju, jeigu naudota kontraceptinė priemonė neveikė. Šis kontracepcijos būdas dažnai vadinamas “sekančio ryto tablete”. Vienoje dėžutėje yra dvi baltos apvalios tabletės, kiekvienoje jų yra 750 mikrogramų veikliosios medžiagos levonorgestrelio. Postinor-2 tabletės, pavartotos per 72 valandas ( tris dienas) po nesaugaus lytinio akto, 84% apsaugo nuo nėštumo. Postinor-2 tabletės neapsaugo nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet ji esti veiksmingesnė, kai po nesaugaus lytinio akto vartojama anksčiau ( geriau išgerti tabletę pirmos dienos metu nei trečią dieną). Manoma, kad Postinor-2 tabletės veikia: • slopindamos kiaušialąstės atsiskyrimą iš kiaušidės; • trikdydamos apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi; • neleisdamos apvaisintai kiaušialąstei įsitvirtinti gimdos gleivinėje.

  Taigi Postinor-2 tabletės veikia neprasidėjus nėštumui. Jos neveikia, jei jau esate pastojusi.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT POSTINOR – 2 TABLETES

  Postinor-2 tablečių vartoti draudžiama: Jeigu yra padidėjęs jautrumas ( alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Postinor-2 tablečių medžiagai. Specialių atsargumo priemonių reikia: Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes Postinor-2 tabletės kaip skubios kontracepcijos priemonė gali Jums netikti: jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti jau pastojusi; jeigu mėnesinės vėluoja arba paskutinį kartą jos buvo ne tokios kaip visada; jeigu nuo to paties ciklo metu buvusio nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 val. ( nėštumas jau gali būti prasidėjęs, ir vaistinis preparatas neveiks); jeigu sergate plonosios žarnos liga ( pvz., Krono liga), kurios metu sutrinka virškinimas; jeigu sergate sunkia kepenų liga; jeigu vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų, kadangi jie gali mažinti Postinor-2 tabletės veiksmingumą: • barbitūratų arba kitų vaistų nuo epilepsijos ( pvz., primidono, fenitoino, karbamazepino); • vaistų nuo tuberkuliozės ( pvz., rifampicino, rifabutino); • vaistų ŽIV infekcijai gydyti ( pvz., ritonaviro); • vaistų nuo grybelių sukeltų ligų ( pvz., grizeofulvino); • vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra jonažolės ( Hypericum perforatum); jeigu vartojate vaisto ciklosporino.

  Jei kuri nors iš čia paminėtų aplinkybių Jums tinka, Postinor-2 tabletės kaip skubios kontracepcijos priemonė gali Jums netikti arba kiti skubios kontracepcijos būdai gali būti tinkamesni.

  Nėštumas Nevartokite šio preparato, jeigu jau esate nėščia. Jeigu nuo to paties ciklo metu buvusio nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 val., Jūs galite būti pastojusi ir vaistinis preparatas neveiks. Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad preparatas pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu jaučiate stiprų pilvo skausmą, Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo daryta kiaušintakių operacija arba sirgote su uždegimu susijusia mažojo dubens organų liga.

  Žindymo laikotarpis Labai nedaug veikliosios Postinor-2 tablečių medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenktų kūdikiui, tačiau jei nerimaujate, tabletes galite išgerti iškart po žindymo. Tuomet tabletes išgersite likus pakankamai laiko iki sekančio žindymo ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate vaistų, išvardytų pastraipoje Specialių atsargumo priemonių reikia, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei kyla bet kokių abejonių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

   

  Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų

  Šis vaistas neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tik prezervatyvas gali tai padaryti. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

  3.KAIP VARTOTI POSTINOR – 2 TABLETES

  Po nesaugaus lytinio akto išgerkite dvi tabletes kaip galima greičiau, geriausia per 12 valandų ir ne vėliau kaip po 72 valandų ( trijų dienų). Tabletės nuryjamos nekramtytos, jei reikia, užsigeriant vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletes. Jos bus tuo veiksmingesnės, kuo greičiau jas išgersite po nesaugaus lytinio akto. Jeigu jau vartojate reguliariai geriamų kontraceptinių tablečių, galite jų vartojimą tęsti kaip įprasta.

  Kaip dažnai galima vartoti Postinor-2 tablečių

  Postinor-2 tablečių vartojama tik neatidėliotinu atveju ir jos nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Jei Postinor-2 tabletės vartojamos dažniau nei vieną kartą per ciklą, gali sutrikti mėnesinių ciklas. Postinor-2 tabletės nėra tokios veiksmingos, kaip įprastinės reguliariai naudojamos kontraceptinės priemonės. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

  Ką daryti, jei vemiate

  Jei išgėrus tablečių 3 valandų laikotarpiu imate vemti, reikia išgerti dar dvi tabletes. Jums gali prireikti nedelsiant kreiptis į gydytoją, slaugytoją ar šeimos planavimo kliniką patarimo ir kitų tablečių.

  Pavartojus per didelę dozę

  Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus pernelyg daug tablečių pasireikštų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku, gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tablečių poveikis gali būti per silpnas.

  Išgėrus Postinor-2 tablečių

  Išgėrus Postinor-2 tablečių kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba makšties gaubtelį su spermicidais tuo atveju, jei reguliariai nevartojate kontraceptinių tablečių, kadangi Postinor-2 tabletės antro nesaugaus lytinio akto metu bus neveiksmingos iki sekančio ciklo.

  Pavartojus Postinor-2 tablečių, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir įsitikinti, kad tabletės buvo veiksmingos. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

  Jei toliau vartojant geriamųjų kontraceptikų laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir įsitikinkite, ar nesate pastojusi.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Postinor-2 tabletės, kaip ir kiti medikamentai, gali sukelti ir šalutinį poveikį. • Išgėrus vaisto, trumpam gali atsirasti šleikštulys. • Išgėrus vaisto, galimas vėmimas.

  Jei atsirastų vėmimas, perskaitykite skyrių “Ką daryti, jei vemiate”. Gali kisti mėnesinių laikas. Daugumai moterų įprastinis mėnesinių laikas nekinta, tačiau kai kurioms jos gali prasidėti keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Iki sekančių mėnesinių taip pat gali atsirasti nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų. Jeigu mėnesinės vėluoja daugiau negu 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai silpnas ar neįprastai gausus, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją. Išgėrus šio vaisto, gali didėti krūtų jautrumas, atsirasti galvos, pilvo apatinės dalies skausmas, viduriavimas, svaigulio ar nuovargio pojūtis. Šie simptomai per keletą dienų susilpnėja.

  Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui, vaistininkui, slaugytojui ar šeimos planavimo klinikos specialistui.

  5.POSTINOR-2 TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!