• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Posterisan forte Posterisan forte Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA POSTERISAN FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Tepalas POSTERISAN FORTE, kurio sudėtyje yra lokalaus poveikio gliukokortikoidų grupės medikamentas tinka su hemorojumi, išangės įplėšoms, įtrūkoms ir egzema susijusiam stipriam išangės srities niežėjimui ir uždegimui mažinti.

  Tepalas POSTERISAN FORTE tiekiamas pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 25 g tepalo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT POSTERISAN FORTE

  POSTERISAN FORTE vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) hidrokortizonui arba bet kuriai pagalbinei POSTERISAN FORTE medžiagai. - jeigu gydymo vietoje yra bakterijų sukelta odos liga, pvz. tuberkuliozė, sifilis, gonorėja; jeigu gydymo vietoje yra grybelių sukelta liga.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Tepalo POSTERISAN FORTE galima vartoti tik gydytojo leidimu, jei yra: vėjaraupiai ar skiepų sukelta reakcija; grybelių ir bakterijų sukelta odos liga; veido odos uždegimas (apyburnio dermatitas, raudonieji spuogai).

  Jei preparato, kurio sudėtyje yra hidrokortizono, vartojama ilgiau, didesnė dozė arba juo tepamas didesnis odos plotas, vaistas gali sukelti ne tik pageidaujamą lokalų poveikį, bet ir poveikį visam organizmui, t. y. sisteminį poveikį. Vartojant tepalo POSTERISAN FORTE, kurio sudėtyje yra geltonojo vazelino, gali mažėti kartu naudojamų lateksinių prezervatyvų atsparumas įtrūkimui, vadinasi ir jų saugumas. Jei yra grybelių sukeltas pažeidimas, papildomai būtina vartoti lokalaus poveikio preparatų nuo grybelių.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tepalo POSTERISAN FORTE vartojant kartu su kortikosteroidų tabletėmis, lašais ar injekuojamaisiais preparatais, gali stiprėti gydomasis ir nepageidaujamas kortikosteroidų poveikis. Prašom įsidėmėti, kad šie nurodymai tinka net ir tuo atveju, jei vaisto vartota neseniai.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Duomenų, kad tepale POSTERISAN FORTE esantis hidrokortizonas prasiskverbia per placentą ir išsiskiria su žindyvės pienu, nėra. Vis dėlto tepalo POSTERISAN FORTE, kaip ir kitokių medikamentų nėštumo ir žindymo laikotarpiu, vartoti galima (ypač jei gydoma kelias savaites) tik nuolat prižiūrint gydytojui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  3. KAIP VARTOTI POSTERISAN FORTE

  POSTERISAN FORTE visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastinė dozė yra du kartus per dieną. Preparato kiekis priklauso nuo gydomo odos ir gleivinės ploto. Tepalo reikia tepti iš ryto ir vakare, geriausia po tuštinimosi. Kad būtų lengva tepti, preparatą rekomenduojama laikyti 18 – 25 C temperatūroje. Tepalo vartojant ilgiau galima tikėtis geresnio gydomojo poveikio. Tokiu atveju tepalo POSTERISAN FORTE reikėtų vartoti kartą per dieną arba kas 2 – 3 dieną. Jei gydoma išorinė išangės sritis, ją reikia patepti plonu tepalo sluoksniu ir po to jį pirštu atsargiai įtrinti. Pakuotėje yra antgalis, kurio šonuose yra angos. Šiuo įtaisu galima tolygiai užtepti reikiamą tepalo kiekį ant išangės kanalo bei šalia jo esančių tiesiosios žarnos sienelių.

  Tepalo antgalio naudojimas Antgalis užsukamas ant tepalo tūbelės, po to numaunamas jo gaubtuvėlis. Tūbelė spaudžiama tol, kol tepalas užpildo antgalį ir pasirodo šoninėse angose. Po to antgalis atsargiai įkišamas į išangę iki aiškios kliūties (kad geriau slystų, antgalį galima patepti trupučiu tepalo). Tūbelę paspaudus dar kartą, tepalas patenka į išangės kanalą. Kad jis tolygiai pasiskirstytų, tūbelę reikia atsargiai pasukinėti. Po naudojimo antgalį reikia išvalyti: iš jo pro šonines angas išspausti truputį tepalo, nušluostyti paviršių sugeriamuoju popieriumi ir, kad tepalas mažiau džiūtų, uždėti apsauginį gaubtuvėlį.

  Žinotina Žvakutės ir tepalas, vartojamas išangės srityje, dėl kūno temperatūros gali sutepti skalbinius, todėl patariama naudoti minkštą įklotą, pvz,. popierinę nosinę ar vatos tamponą.

  Gydymo trukmę nustato gydytojas. Ji priklauso nuo ligos, jos sunkumo bei gijimo eigos. Tepalu POSTERISAN FORTE reikia gydyti tik tol, kol išnyksta negalavimai. Tepalo be pertraukos ilgiau negu 3 savaites vartoti nepatariama. Ligai paūmėjus, tepalo POSTERISAN FORTE galima vartoti pakartotinai. Kad liga neatsinaujintų, nutraukus tepalo POSTERISAN FORTE vartojimą toliau gydoma preparatu, kuriame nėra gliukokortikoido.

  Jeigu manote, kad POSTERISAN FORTE veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę POSTERISAN FORTE dozę

  Tinkamai vartojamo tepalo POSTERISAN FORTE perdozavimo atvejų nežinoma. Pacientui (pvz., vaikui) nurijus didesnį kiekį tepalo, sunkaus apsinuodijimo tikriausiai nebūtų, tačiau negalavimų, pvz., pilvo skausmas, šleikštulys, atsirasti gali. Kadangi pavartojus tepalo POSTERISAN FORTE vieną ar daugiau kartų dažniau, negu nurodyta, nepageidaujamas poveikis tikriausiai nesustiprės, vartojimą reikia sumažinti iki reikiamos dozės ir toliau vaistą dozuoti taip, kaip nurodyta.

  Pamiršus pavartoti POSTERISAN FORTE

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jei pacientas tepalo netepė vieną kartą ar kelia dienas, toliau reikia vartoti įprastinę dozę. Medikamento nevartojus daugiau dienų, reikia pasitarti su gydytoju, kiek laiko papildomai reikia vartoti vaisto.

  Pokyčiai nutraukus POSTERISAN FORTE vartojimą

  Jei norima vaisto vartojimą pertraukti arba gydymą baigti prieš laiką, galbūt dėl nepageidaujamo poveikio, reikia pasitarti su gydytoju.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  POSTERISAN FORTE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Retai pastebėtas toks nepageidaujamas poveikis: Dėl padidėjusio jautrumo, pvz., konservantui fenoliui, gali atsirasti alerginė odos reakcija. Vartojant ilgai didelę dozę, gali atrofuotis oda, išsiplėsti kapiliarai (pasireikšti telangiektazija), atsirasti odos drūžių ir steroidų sukeltų spuogų.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI POSTERISAN FORTE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  POSTERISAN FORTE sudėtis

  Veikliosios medžiagos yra 2,5 mg hidrokortizono ir 166,7 mg vandeninės suspensijos iš 500 milijonų negyvų žarnyno lazdelių (t. y. bakterijos ląstelės dalių ir medžiagų apykaitos produktų) bei 3,3 mg skystojo fenolio (atitinka 3 mg gryno fenolio), kuris vartojamas kaip konservantas 1 g tepalo. Pagalbinės medžiagos yra geltonasis vazelinas, lanolinas.

  POSTERISAN FORTE išvaizda ir kiekis pakuotėje Pakuotė, kurioje yra aliuminio tūbelė ir kaniulė.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!