• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Plendil Plendil Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PLENDIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Felodipinas priklauso vaistų, vadinamų kalcio antagonistais, grupei. Jis plečia smulkiąsias kraujagysles, todėl mažina kraujospūdį. Širdies veiklos šis vaistas netrikdo. Plendil vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (hipertenzijai gydyti) ir širdies (krūtinės) skausmui, kurį sukelia, pvz., fizinis krūvis arba stresas (stabiliąjai krūtinės anginai) gydyti.

  Pailginto atpalaidavimo tabletės pagamintos taip, kad vaistas patektų į organizmą nustatytu greičiu, todėl jo veikimas visą parą būna vienodas. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba patvirtino Plendil vartojimą aukščiau išvardytoms ligoms gydyti, tačiau gydytojas gali skirti šio vaisto ir kitais atvejais. Laikykitės jo nurodymų. Jei norėtumėte sužinoti daugiau, klauskite gydytojo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PLENDIL

  Plendil vartoti negalima: Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) felodipinui arba bet kuriai pagalbinei Plendil medžiagai. Jei kuris nors kitas vaistas buvo sukėlęs neįprastą reakciją, apie tai reikia informuoti gydytoją. Plendil negalima vartoti sergant nekompensuotu širdies nepakankamumu, nestabiliąja krūtinės angina, taip pat ištikus ūminiam miokardo infarktui arba krūtinės anginos priepuoliui, kuris be pertraukos tęsėsi 15 min. ar ilgiau arba buvo sunkesnis negu paprastai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Felodipinas (kaip ir kiti kraujospūdžio mažinamieji vaistai) retais atvejais gali per daug sumažinti kraujospūdį, todėl kai kuriems pacientams gali sutrikti širdies kraujotaka. Jei anksčiau buvo sveikatos sutrikimų, apie tai pasakykite gydytojui. Jei Plendil, kuris nors kitas vaistas arba kuri nors pagalbinė medžiaga (žr. šio informacinio lapelio pradžioje) buvo sukėlusi alerginę, nemalonią arba neįprastą reakciją, apie tai pasakykite gydytojui. Jeigu apie anksčiau minėtas problemas gydytojui nepasakėte arba dėl to abejojate, prieš pradėdami vartoti Plendil, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Visada pasakykite gydytojui apie kitus sveikatos sutrikimus, ypač jei padidėjęs organizmo jautrumas felodipinui. Felodipino negalima vartoti nėščiosioms. Jei Plendil vartojanti moteris pastojo, apie tai ji turėtų kuo greičiau pasakyti gydytojui. Nevartokite vaisto, kurio pakuotė pažeista. Nevartokite Plendil kitoms ligoms gydyti, nebent nurodytų gydytojas. Nevartokite Plendil, kurio gydytojas skyrė kitam žmogui. Plendil negalima duoti vaikams.

  Kitų vaistų vartojimas

  Plendil veikimas gali pakisti, jį vartojant kartu su kai kuriais vaistais nuo opaligės (cimetidinu), antibiotikais (eritromicinu), vaistais nuo grybelio (itrakonazoliu, ketokonazoliu), migdomaisiais (barbitūratais) ar vaistais nuo epilepsijos (fenitoinu, karbamazepinu). Be to, Plendil veikimas gali pakisti nuo greipfrutų sulčių. Vartojant Plendil, gali pakisti takrolimuzo (vaisto, vartojamo norint išvengti persodinto organo, pvz., inkstų arba kepenų, atmetimo) koncentracija kraujyje. Įtakos Plendil poveikiui taip pat gali turėti kai kurie kiti vaistai, alkoholis ir maisto produktai. Prieš pradėdami vartoti Plendil, pasakyte gydytojui apie visus kitus vaistus, kuriuos vartojate (įskaitant nereceptinius ir tuos, kurių šiek tiek laiko nevartojote).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėščiosioms felodipino vartoti nealima. Felodipino išsiskiria į motinos pieną, tačiau, vartojant Plendil įprastomis dozėmis, poveikio žindomam kūdikiui neturėtų pasireikšti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Felodipinas neturėtų sukelti gebėjimo vairuoti ir dirbti su technika pokyčių.

  Vaikams ir senyviems žmonėms

  Vaikams Plendil nerekomenduojamas. Senyviems žmonėms galima vartoti Plendil. Jiems dažnai pakanka mažų dozių.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Plendil medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI PLENDIL

  Kokiomis dozėmis vartoti Plendil, pasakys gydytojas. Jo nurodymų būtina laikytis, kad pasireikštų pilnutinis vaisto poveikis.

  Plendil pailginto atpalaidavimo tabletės geriamos rytą su vandeniu. Tabletės negalima dalyti, traiškyti ar kramtyti. Jos vartojamos nevalgius arba nedidelio užkandžio (pvz., lengvų pusryčių) metu.

  Hipertenzija Pradinė dozė – 5 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali ją didinti arba papildomai skirti kito kraujospūdį mažinančio vaisto. Įprastinė dozė ilgalaikiam gydymui – 5-10 mg 1 kartą per parą. Senyviems žmonėms gydytojas iš pradžių gali skirti 2,5 mg per parą.

  Stabilioji krūtinės angina Pradinė dozė – 5 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali padidinti dozę iki 10 mg 1 kartą per parą.

  Pavartojus per didelę Plendil dozę

  Viršijus rekomenduojamą Plendil dozę, gali labai sumažėti kraujospūdis ir (kai kuriais atvejais) širdies susitraukimų dažnis, todėl labai svarbu vartoti Plendil gydytojo nurodytomis dozėmis. Jei pasireiškė alpimas, apsvaigimas ar galvos svaigimas, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Plendil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasiriškia ne visiems žmonėms. Jeigi pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

  Pastebėti Plendil nepageidaujami poveikiai nurodyti žemiau. Dauguma jų pasireiškia pradedant vartoti šį vaistą arba padidinus dozę. Paprastai nepageidaujami poveikiai būna trumpalaikiai ir ilgainiui silpnėja. Jei atsiranda ir nepraeina paraudimas dėl kraujo priplūdimo, galvos skausmas, širdies plakimo pojūtis, galvos svaigimas, nuovargis arba kulkšnių patinimas, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Aprašyta atvejų, kai, vartojant kalcio antagonistus (įskaitant felodipiną), truputį padidėjo dantenos, pasireiškė burnos uždegimas (gingivitas ar periodontitas). Dantenų padidėjimo galima išvengti arba jį sumažinti kruopščiai laikantis dantų higienos. Pastebėta ne tik aukščiau minėtų, bet ir kitokių nepageidaujamų poveikių, tačiau daugeliu atveju nenustatyta, ar jų sukėlė felodipinas: retais atvejais – išbėrimas ar niežulys, nenormaliai dažni širdies susitraukimai, alpimas, pavieniais atvejais – sąnarių skausmas, raumenų skausmas, deginimo ar badymo pojūtis ar nejautra, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, kepenų fermentų koncentracijos padidėjimas, padažnėjęs šlapinimasis, karščiavimas, impotencija ar lytinės funkcijos sutrikimas, padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., dilgėlinė, tinimas ir padidėjusio jautrumo saulės šviesai odos reakcijos). Gali pasireikšti ir kitokių nepageidaujamų poveikių. Jei, vartojant Plendil, pasireiškė varginanti arba neįprasta reakcija, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

  5.kaip laikyti PLENDIL

  Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Nelaikykite vaisto, kurio tinkamumo laikas pasibaigęs.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  Svarbi pastaba Šiame pakuotės lapelyje nurodoma, kada reikia kviesti gydytoją, tačiau gali būti ir nenumatytų atvejų. Kilus klausimų ar abejonių dėl Plendil vartojimo, reikia pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku nepriklausomai nuo to, kas parašyta šiame informaciniame lapelyje.

  6. KITA INFORMACIJA

  Plendil sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra felodipinas. Pagalbinės medžiagos yra karnaubo vaškas, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, makrogolis 6000, makrogolis 40, propilo galatas, natrio ir aliuminio silikatas, natrio stearilfumaratas. Dažikliai: rausvai rudas geležies oksidas E172, geltonas geležies oksidas E172, titano dioksidas E171.

  Plendil išvaizda ir kiekis pakuotėje Plendil 2,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės 2,5 mg tabletės yra geltonos, apvalios, vienoje pusėje paženklintos “A/FL”, kitoje – “2.5”. Plendil 5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės 5 mg tabletės yra rožinės, apvalios, vienoje pusėje paženklintos “A/Fm”, kitoje – “5”. Plendil 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletės 10 mg tabletės yra rausvai rudos, apvalios, vienoje pusėje paženklintos “A/FE”, kitoje – “10”.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!