• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Plasmalyte Plasmalyte Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Plasmalyte IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Plasmalyte infuzinis tirpalas yra skaidrus be matomų dalelių izotoninis infuzinis tirpalas.

  Infuzinis tirpalas tiekiamas maišais, pagamintais iš poliolefino/poliamido plastiko, kuriuose yra 50, 100, 150, 250, 500 arba 1000 ml tirpalo.

   

  Plasmalyte infuzinis tirpalas gali būti vartojamas: - papildyti skysčių kiekį, kurie prarandami dėl įvairių medicininių priežasčių (dehidracijos), taip pat ir per chirurgines operacijas - kilus hemoraginiam šokui (nukraujavus) ir esant klinikinėms būklėms, kai reikia greitai perpilti kraują - gydant lengvą ir vidutinio sunkumo metabolinę acidozę (kraujo ir kitų organizmo skysčių parūgštėjimą).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Plasmalyte

  Tirpalas tinkamas daugumai pacientų, bet jo negalima vartoti jeigu: - jums yra širdies blokada - kraujyje yra per didelė chloridų, natrio, kalio koncentracija arba per maža kalcio koncentracija - skrandžio skystyje yra per mažai druskos rūgšties - sergate inkstų nepakankamumu - metabolinė arba respiracinė alkalozė, t.y. pakilęs kraujo plazmos pH lygis (pašarmėjimas) - vartojami kalį sulaikantys diuretikai (amiloridas, kalio kanreonatas, spironolaktonas, triamterenas).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu turite širdies, plaučių ar inkstų sutrikimų, didelio tūrio tirpalo infuzija turi būti daroma griežtai prižiūrint. Jeigu jums yra viena iš toliau pateiktų klinikinių būklių, tirpalas bus skiriamas ypatingai atsargiai ir jums tikriausiai reikės atlikti papildomus tyrimus, kad būtų patvirtinta, jog galite vartoti šiuos vaistus. - (Dėl sudėtyje esančio natrio) klinikinės būklės susijusios su natrio sulaikymu, tokios kaip aukštas kraujospūdis, širdies nepakankamumas, skysčių įsiskverbimas ir kaupimas audiniuose (edema), inkstų funkcijos sutrikimas, ypatingai nėštumo metu arba esant neįprastai aukštam aldosterono hormonų lygiui kraujyje - (Dėl sudėtyje esančio kalio) sergant širdies ligomis arba esant neįprastai dideliam kalio kiekiui (esant inkstų ar antinksčių veiklos sutrikimams, dideliam skysčių netekimui, ar didelės apimties kūno audinių pažeidimui, pvz, smarkiai apsideginus) - (Dėl sudėtyje esančio magnio) esant inkstų veiklos sutrikimui, nusilpus raumenims, smarkiai pablogėjus širdies veiklai, esant raumenų atsipalaidavimui arba ką tik atsistačius nervų ir raumenų funkcijai po chirurginės operacijos. Pasakykite daktarui, jeigu jums yra arba praeityje buvo viena iš aukščiau išvardytų būklių.

  Kitų vaistų vartojimas Kai kurie vaistai keičia įprastą Plasmalyte infuzinio tirpalo poveikį arba tirpalas gali keisti jų pačių poveikį. Tirpalas neturi būti vartojamas su tais vaistais, su kuriais pasireiškia kliniškai nepageidaujama sąveika. Jeigu vartojate kurį nors iš žemiau išvardytų vaistų, gydytojas jums tirpalo neskirs.

  Žemiau išvardyti vaistai sąveikauja su šiuo tirpalu: (Dėl sudėtyje esančio natrio) Kortikoidai/steroidai ir karbenoksolonas, kurie sulaiko natrį ir vandenį. (Dėl sudėtyje esančio kalio) – Kalį organizme sulaikantys diuretikai (amiloridas, spironolaktonas, triamterenas atskirai ar junginiuose), – Angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriai (AKFI) (enalaprilis, lizinoprilis, ramiprilis) ir Angiotenzino II receptorių antagonistai (losartanas), – Takrolimuzas ir ciklosporinas Išvardyti vaistai padidina kalio tirpalo koncentraciją ir gali padidinti kalio kiekį iki mirtino lygio, ypač esant inkstų veiklos sutrikimams (Dėl sudėtyje esančio magnio Nervo–raumens jungties blokatoriai (pvz, tubokurarinas, suksametonis ir vekuronis), kurių poveikį padidina magnis, sumažinantis acetilcholino išskyrimą ir receptorių jautrumą jam. Aminoglikozidai (antibakteriniai preparatai) ir nifedipinas, kuris padidina magnio poveikį nervų–raumenų jungčių blokavime. (Dėl sudėtyje esančių acetato ir gliukonato metabolizuotų į bikarbonatus Rūgštiniai vaistai, pvz., salicilatai, barbitūratai ir litis, kuriuos greičiau pašalina inkstai. Šarminiai vaistai, pvz., simpatomimetikai (pvz., efedrinas, pseudoefedrinas) ir stimuliatoriai (pvz., deksamfetamino sulfatas, fenfluramino hidrochloridas), pašalinami lėčiau. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Apribojimų nėštumo arba žindymo laikotarpiu nėra. Turi būti kontroliuojamas elektrolitų kiekis ir skysčių pusiausvyra. Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, pasakykite tai savo gydytojui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Netaikoma.

  3. KAIP VARTOTI Plasmalyte INFUZINĮ TIRPALĄ

  Gydytojas nuspręs, kiek tirpalo jums reikia ir kada jį suleisti. Tai priklausys nuo jūsų amžiaus, svorio, ligos stadijos, taip pat nuo gydymo tikslo, ir bet kurio kito tuo pačiu metu taikomo gydymo. Plasmalyte infuzinis tirpalas bus leidžiamas plastikiniais vamzdeliais į Jūsų veną naudojant sterilią įrangą ir dirbant aseptinėmis sąlygomis. Šis tirpalas gali būti leidžiamas į periferinę veną, nes turi tą pačią jonų koncentraciją kaip kraujas (yra izoosmosinis).

  Plasmalyte infuzinį tirpalą galima maišyti su krauju ir vartoti: - prieš perpilant kraują, perpylimo metu ir po perpylimo - kartu su krauju arba kaip kraujo arba kraujo produktų skiediklį. Vartojant ilgą laiką, gydytojas gali papildomai paskirti tinkamą maisto papildą.

  Jeigu jums suleis daugiau Plasmalyte infuzinio tirpalo negu reikia Per didelis kiekis arba per greitas suleidimas gali sukelti skysčio ir natrio perviršį. Dėl to gali skverbtis ir kauptis skysčiai audiniuose (edema) ypatingai esant inkstų funkcijos sutrikimui.

  Skiriant per daug tirpalo, kuriame yra kalio, gali atsirasti hiperkalemijos (per didelės kalio koncentracijos kraujyje) simptomai, kurie yra: dilgčiojimas galūnėse, pavyzdžiui, rankų ir kojų pirštuose širdies veiklos sutrikimas (nuo širdies ritmo sutrikimo iki širdies sustojimo).

  Magnio turinčio skysčio viršijimas gali sukelti hipermagnezemijos (per didelės magnio koncentracijos kraujyje) simptomus, kurie yra: kvėpavimo slopinimas hipotenzija (kraujospūdžio sumažėjimas) bradikardija (lėtas širdies plakimas) raumenų silpnumas.

  Per didelis skysčio, turinčio acetato ir gliukonato, kiekis gali sukelti elektrolitų ir kraujo pH lygio (rūgščių-šarmų pusiausvyros) nukrypimus ypatingai esant sutrikusiai inkstų funkcijai. Jeigu pajutote kokius nors savijautos pokyčius panaudojus arba naudojant vaistus, nedelsiant praneškite apie juos gydytojui arba slaugytojai. Jūsų gydytojas imsis reikiamų priemonių. Jeigu su infuziniu tirpalu naudojami kokie nors vaistai, perdozavimo požymiai ir simptomai bus susiję su pridėtojo vaisto savybėmis.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Plasmalyte infuzinis tirpalas, kaip ir kiti vaistai, gali turėti šalutinių poveikių. Vartojant Plasmalyte arba netrukus po preparato vartojimo retais atvejais pasitaikė žemiau išvardytos nepageidaujamos reakcijos: Hipervolemija (sumažėjęs kraujo tūris), tromboflebitas (venų uždegimas), venų trombozė, karščiavimas, injekcijos vietos skausmas, injekcijos vietos reakcija, venos uždegimas injekcijos vietoje, injekcijos vietos sudirginimas, injekcijos vietos infekcija, suleidimas šalia kraujagyslės. Su Plasmalyte vartojimu buvo susieti atskiri padidėjusio jautrumo, alergijos, traukulių ir dilgėlinės atvejai.

  Dažnumas Organų sistemos klasė Simptomai (MedDRA 7.0 vartojamas terminas) Retos (<1/1000, >1/10000) Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Hipervolemija (kraujo tūrio padidėjimas) Kraujagyslių sutrikimai Tromboflebitas Venų trombozė Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Karščiavimas, suleidimo vietos skausmas, suleidimo vietos reakcija, venos uždegimas suleidimo vietoje, suleidimo vietos sudirginimas, suleidimo vietos infekcija, suleidimas šalia kraujagyslės. Labai retos (<1/10000) Imuninės sistemos sutrikimai Padidėjusio jautrumo reakcija, alerginė reakcija Nervų sistemos sutrikimai Traukuliai Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dilgėlinė

  Jeigu pajutote šiuos požymius, nedelsiant praneškite apie juos gydytojui arba slaugytojai. Jūsų gydytojas imsis reikiamų priemonių. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

  5. Plasmalyte LAIKYMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS

  Ant kiekvienos Plasmalyte infuzinio tirpalo pakuotės etiketės yra atspausdintas tinkamumo laikas. Šių vaistų jums neskirs, jeigu tinkamumo laikas pasibaigęs, tirpalas neskaidrus, jame yra nuosėdų arba jeigu maišas yra nors kiek pažeistas. Neišimkite vaistinio preparato iš pakuotės, kol nebūsite pasiruošę jį vartoti. Vidinis maišas saugo produkto sterilumą. Bet koks nesunaudotas kiekis turi būti išmestas. Dalinai panaudotų maišų naudoti kitai infuzijai negalima.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!