• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Piridoksinas L Piridoksinas L Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PIRIDOKSINAS L IR NUO KO JO VARTOJAMA

  Preparatai tiekiami polimerinėse talpyklėse, kuriose yra 30 arba 50 tablečių. Talpyklė su informaciniu lapeliu įdėta į kartoninę dėžutę.

  Piridoksino hidrochloridas – tai vitaminas, kuris būtinas žmogaus organizmui. Šio vitamino reikia nedaug ir paprastai jo į organizmą patenka su maistu. Preparatas būtinas CNS ir periferinei nervų sistemai normaliai funkcionuoti, normalioms baltymų, angliavandenių ir riebalų skilimo reakcijoms vykti. Svarbu, kad maistas būtų įvairus, t.y. jame turi būti pakankamas kiekis vitaminų ir mineralų. Vitamino B6 yra įvairiuose maisto produktuose, įskaitant mėsą, bananus, pupeles, kiaušinio trynį, žemės riešutus, sėlenas ir kt. Piridoksino L 5 mg ir 10 mg tabletės. Vitamino B6 trūkumo profilaktika.

  Piridoksino vandenilio chloridas 50 mg tabletės. Vitamino B6 trūkumo gydymas (pvz., dėl etionamido, izoniazido ar cikloserino vartojimo atsiranda neuropatijų arba priešmenstruacinio sindromo, hiperoksalurijos, idiopatinės sideroblastinės anemijos atveju).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PIRIDOKSINO L

  Piridoksino L vartoti draudžiama: - jei yra padidėjęs jautrumas piridoksinui arba bet kuriai pagalbinei Piridoksino L tablečių medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Poreikis vitaminui B6 padidėja, jei vartojama cikloserino, hidralazino, izoniazido, geriamųjų kontraceptikų ir penicilamino. Jei pasireiškė neįprasta alerginė reakcija piridoksinui arba pacientas yra alergiškas kitokioms medžiagoms, pvz., maistui, konservantams arba valgomiesiems dažams, reikia pasakyti gydytojui.

  Nėštumo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Labai svarbu, kad nėščia moteris vartotų pakankamai vitaminų, nes normalus vaisiaus vystymasis priklauso nuo maisto medžiagų, nuolat gaunamų iš motinos, tačiau pernelyg didelės piridoksino dozės kūdikiui gali sukelti priklausomumą nuo vitamino.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Svarbu, kad žindama moteris vartotų pakankamai vitaminų, reikalingų kūdikiui vystytis ir augti. Vis dėlto didelės vitamino dozės gali slopinti prolaktino išsiskyrimą ir laktaciją, todėl šiuo laikotarpiu vitamino B6 reikia vartoti atsargiai.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Preparato vartojimo laikotarpiu vairuoti automobilį ir dirbti su mechanizmais galima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Piridoksino medžiagas Sudėtyje yra gliukozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Su vitaminu B6 vartojant fenobarbitalio arba fenitoino, pastarųjų medikamentų koncentracija serume gali sumažėti. Vitaminas didina levadopos dekarboksilinimą periferijoje, todėl jos mažiau patenka į CNS ir mažėja poveikis.

  3. KAIP VARTOTI PIRIDOKSINO L

  Rekomenduojama vitamino B6 dienos dozė Jei maiste trūksta vitamino B6, rekomenduojama jo vartoti 3 savaites po 10-20 mg per dieną. Toliau rekomenduojama kelias savaites per dieną gerti polivitaminų, kurių sudėtyje yra 2-5 mg piridoksino. Be to, reikia valgyti pilnavertį maistą. Jei vitamino B6 trūkumą reikia gydyti, dozes ir vartojimo būdą nurodo gydytojas.

  Pavartojus per didelę Piridoksino L dozę Pacientams, vartojusiems vitamino B6 ilgai ir dideles dozes, pasireiškė ataksija ir sunkios sensorinės neuropatijos. Nutraukus preparato vartojimą, simptomai tapo lengvesni. Kad jutimų sutrikimai normalizuotųsi, gali prireikti net 6 mėnesių.

  Pamiršus pavartoti Piridoksino L dozę Pamiršus pavartoti Piridoksino L dozę jaudintis nereikėtų, nes preparato koncentracija nepakis, tačiau toliau medikamento reikia vartoti įprasta tvarka.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Piridoksinas L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Preparato vartojant įprastinėmis dozėmis, paprastai, šalutinio poveikio nepasireiškia, tačiau išgėrus didelę dozę gali tirpti rankos arba kojos, žmogus tampa nevikrus. Atsiradus nors vienam iš minėtų simptomų, į gydytoją reikia kreiptis nedelsiant. Jei vitamino vartojimo laikotarpiu pasireiškia bet koks neįprastas šalutinis poveikis, reikia apie tai pasakyti gydytojui.

  5. PIRIDOKSINO L LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!