• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Piracetamas SANITAS Piracetamas SANITAS Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PIRACETAMAS SANITAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Piracetamas SANITAS normalina smegenų ląstelės medžiagų apykaitą ir didina fiziologinį neuronų aktyvumą bei gerina nervinių impulsų perdavimą.

  Piracetamas SANITAS gydomas centrinės kilmės galvos svaigimas ir su juo susiję simptomai, įskaitant būklę po galvos smegenų infarkto. Be to, Piracetamas SANITAS gydoma galvos smegenų žievės pažeidimo sukelta mioklonija (nevalingas raumenų trūkčiojimas) kartu su kitais vaistais nuo mioklonijos.

  Injekcinio piracetamo skiriama tuo atveju, jei negalima ar neįmanoma vartoti geriamojo preparato.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PIRACETAMAS SANITAS

  Piracetamas Sanitas vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) piracetamui bet kuriai pagalbinei Piracetamas SANITAS medžiagai; jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas; jeigu yra kraujo išsiliejimas į smegenis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Piracetamas slopina trombocitų sukibimą, todėl gydymo laikotarpiu gali padidėti kraujavimo pavojus. Jei yra inkstų funkcijos nepakankamumas, piracetamo dozę reikia mažinti. Gydymo piracetamu negalima nutraukti staiga, nes gali paūmėti mioklonija bei atsirasti traukulių.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate: skydliaukės hormonų; geriamųjų kraują skystinančių vaistų.

  Piracetamas SanitaS vartojimas su maistu ir gėrimais Piracetamas SANITAS ir alkoholio sąveikos nepasireiškia.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Piracetamas SANITAS galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Piracetamas SANITAS vartojimo laikotarpiu vairuoti bei valdyti mechanizmus būtina atsargiai, nes gali pasireikšti raumenų veiklos sutrikimas, stiprus mieguistumas, nervingumas ir depresija.

  3. KAIP VARTOTI PIRACETAMAS SANITAS

  Piracetamas SanitaS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Piracetamo injekcinis tirpalas lėtai švirkščiamas arba infuzuojamas į veną.

  Centrinės kilmės galvos svaigimo ir su juo susijusių simptomų gydymas Rekomenduojama paros dozė 2,4–4,8 g. Ji suleidžiama arba sulašinama per 2‑3 kartus.

  Galvos smegenų žievės pažeidimo sukeltos mioklonijos gydymas Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 7,2 g. Vėliau dozė didinama po 4,8 g kas 3–4 dienas iki 24 g paros dozės. Pagerėjus būklei, paros dozę rekomenduojama palaipsniui mažinti – kas 2 dienas po 1,2 g per parą, kad dėl staigaus vaistinio preparato vartojimo nutraukimo nebūtų ligos atkryčio ar traukulių.

  Dozavimas, jei yra inkstų veiklos sutrikimas Dozę nurodys gydytojas.

  Gydymo trukmė Gydymas piracetamu yra ilgalaikis (iki 12 savaičių), tačiau kai tik įmanoma, reikia pradėti vartoti geriamojo preparato. Jei piracetamo vartota ilgai, gydymo nutraukti staiga negalima: dozę būtina mažinti palaipsniui, t.y. per 1 – 2 savaites.

  Pavartojus per didelę Piracetamas SanitaS dozę Kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Piracetamas SanitaS Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Piracetamas SanitaS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 vienam iš 10) Hiperkinezija (raumenų veiklos sutrikimas), kūno svorio padidėjimas, nervingumas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 vaisto vartojančiam žmogui iš1000, bet mažiau nei 1 vienam iš 100) Astenija, stiprus mieguistumas, depresija.

  Be to, dar gali atsirasti koordinacijos sutrikimas, pusiausvyros laikymo sutrikimas, epilepsijos pasunkėjimas, galvos skausmas, nemiga, galvos sukimasis, pilvo skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, veido, lūpų ir gerklų patinimas (angioneurozinė edema), odos uždegimas, niežulys, dilgėlinė, išbėrimas, jautrumo padidėjimas, ažitacija, nerimas, konfūzija, haliucinacijos.

  Preparato vartojant į veną buvo skausmingumo dūrio vietoje, venos uždegimo su trombų susidarymu, karščiavimo ir hipotenzijos atvejų.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PIRACETAMAS SANITAS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant ampulės etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Piracetamas SanitaS vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Piracetamas SanitaS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra piracetamas. 1 ml tirpalo yra 200 mg piracetamo - Pagalbinės medžiagos: natrio acetatas trihidratas, 1M acto rūgštis ir injekcinis vanduo.

  Piracetamas SanitaS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Piracetamas SANITAS yra skaidrus bespalvis arba vos gelsvas skystis. Kartono dėžutėje yra dešimt 5 ml ampulių ir pakuotės lapelis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!