• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Pilokarpin-V Unimed Pharma Pilokarpin-V Unimed Pharma Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Pilokarpinas priklauso vaistų, kuriais gydoma glaukoma, grupei. Įlašinus į akis šio vaisto, pagerėjus akies skysčio nutekėjimui ir susitraukus vyzdžiui, sumažėja akispūdis.

  Akispūdis labiausiai sumažėja po 2‑3 valandų po vaisto įlašinimo. Hipromeliozė (0,5%) padidina akių lašų klampumą, dėl to vaistas ilgiau išlieka akyje (tai palanku vaisto lašinant vakare). Be to, dėl ilgesnio sąlyčio pagerėja veikliosios medžiagos absorbcija ir PILIKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašai veikia ilgiau nei tokios pačios koncentracijos (2%) vandeninis tirpalas.

  PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašais mažinamas padidėjęs akispūdis ūminės ir lėtinės glaukomos atveju (uždaro ir atviro kampo glaukoma).

  Vaistu galima gydyti suaugusiuosius, paauglius ir vaikus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA

  PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pilokarpino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA medžiagai; - jeigu sergate ūminiu rainelės, ragenos ar junginės uždegimu bei kitomis akies ligomis, kuriomis sergant vyzdžio susiaurėjimas yra nepageidaujamas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu yra tinklainės atšokimo polinkis arba praeityje buvo atšokusi tinklainė; - jeigu sergate bronchų astma, širdies aritmija, hipertireoze, skrandžio ir žarnų opalige, yra virškinimo trakto suaurėjimas arba šlapimo išsiskyrimo sutrikimų (pvz., dėl šlapimtakių susiaurėjimo). Tokiais atvejais vaistą galima vartoti tik tada, kai tai neabejotinai būtina.

  Gydantis šiuo vaistiniu preparatu naudoti minkštų kontaktinių lęšių negalima. Jeigu galima, gydymo metu reikėtų nenešioti ir kietų kontaktinių lęšių. Jeigu lęšius nešioti būtina, prieš vaistinio preparato įlašinimą kietus kontaktinius lęšius reikia išsiimti. Juos vėl įsidėti galima ne anksčiau kaip po 20 minučių po akių lašų įlašinimo.

  Kitų vaistų vartojimas PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašai gali sąveikauti su kitais kartu vartojamais vaistais. Jeigu vartojate, neseniai vartojote arba ketinate vartoti kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu ketinate į akis lašinti be recepto įsigytų vaistų kartu su PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašais, pasakykite apie tai gydytojui. Jeigu gydytojas nori skirti Jums naujų vaistų, pasakykite, kad jau vartojate PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašus.

  Vaistas gali sustiprinti vaistų, kuriais gydomas širdies nepakankamumas, poveikį. Jis gali pailginti ar susilpninti raumenis atpalaiduojamųjų vaistų veikimą bendrosios nejautros metu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA vartoti galima tik atidžiai prižiūrint gydytojui ir tik kruopščiai įvertinus naudos ir rizikos santykį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašus, susiaurėja akių vyzdžiai. Dėl to pablogėja adaptacija tamsoje ir sumažėja akies skiriamoji geba prieblandoje, o tai gali nepalankiai veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, ypač naktį arba prieblandoje. Taigi vartojant šį vaistinį preparatą vairuoti ir valdyti mechanizmus, o taip pat dirbti aukštyje, nerekomenduojama.

  3. KAIP VARTOTI PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA

  Tikslią vaisto dozę ir gydymo trukmę nustato gydytojas. PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprasta dozė lėtinės glaukomas atveju – 1 lašas į junginės maišelį 2‑4 kartus per parą. PILOKARPIN‑V UNIMED PHARMA akių lašai išlieka akyje ilgiau nei tokios pačios koncentracijos (PILOKARPIN 2%) vandeninis tirpalas, taigi santykinai pailgėja vaisto veikimas. Dėl to šį vaistą tinka vartoti vakare.

  Pavartojus per didelę PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA dozę Vartojant rekomenduojamą vaisto dozę, perdozavimo atvejų nenustatyta. Perdozavimo požymiai tokie patys, kaip šalutinio poveikio. Jeigu vaisto atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Paprastai vaistas toleruojamas gerai. Visgi įlašinus vaisto, gali pasireikšti vietinis (akių sutrikimai) ir sisteminis šalutinis poveikis.

  Vietinį nepageidaujamą poveikį dažniausiai sukelia vyzdžių susiaurėjimas. Toks poveikis pasireiškia laikinu regėjimo aštrumo sumažėjimu (jauniems ligoniams pasireiškia trumpalaikė trumparegystė), regėjimo tamsoje sutrikimu ir regėjimo prieblandoje pablogėjimu. Kartais jaučiamas lengvas akių deginimas ir ašarojimas, galvos skausmas. Be to, retais atvejais gali būti padidėjusio jautrumo reakcijų, parausti vokai, pasireikšti išbėrimas ir niežulys.

  Pavieniais atvejais, ypač po pakartotinio dažno vaisto lašinimo į akis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas, smarkus prakaitavimas, smarkus seilėtekis, pilvo diegliai ir bronchų spazmas. Jeigu absorbuojama didelė vaisto dozė, gali sutrikti širdies veikla.

  Jeigu pasireiškė anksčiau aprašytos vietinės arba sisteminės reakcijos, sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Po kiekvieno vaisto įlašinimo, butelį reikia gerai uždaryti. Pirmą kartą atsukus buteliuką, vaisto tinkamumo laikas 1 mėnuo.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA sudėtis

  - Veiklioji medžiaga ‑ pilokarpino hidrochloridas. - Pagalbinės medžiagos: hipromeliozė, karbetopendecino bromidas, borato rūgštis, natrio tetraboratas, išgrynintas vanduo.

  PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA išvaizda ir kiekis pakuotėje Skaidrus, bespalvis tirpalas.

  Tiekiami rudo stiklo buteliai, su plastiko dangteliu ir guminiu lašintuvu. Butelyje yra 10 ml akių lašų.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!