• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Peteha Peteha Vaistai →   Pagrindinis →  

  PETEHA Veiklioji medžiaga: protionamidas (Protionamidum)

  Sudėtis Plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg veikliosios medžiagos protionamido (PTH) Pagalbinės medžiagos: Kopovidonas, krospovidonas, natrio kroskarmeliozė, laktozės monohidratas, koloidinis silicis, magnio stearatas, makrogolis 6000, hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, dažikliai E 171 ir E 110.

  Indikacijos Tuberkuliozės gydymui kartu su kitais vaistais nuo tuberkuliozės, prieš tai ištyrus mikrobų atsparumą vaistams; atsparių thiosemikarbazonui mikrobų neveikia protionamidas.

  Kontraindikacijos Alerginės reakcijos, ūmus hepatitas, sutrikusi kepenų funkcija.

  Ypatingi įspėjimai ir atsargumo priemonės Atsargiai skirti ligoniams, sergantiems alkoholizmu, psichoze, epilepsija, gastritu, skrandžio opalige, atsikosint krauju.

  Nėštumas Literatūros duomenimis, gydant 105 nėščias moteris ethionamidu vaisto teratogeninis poveikis nepasireiškė.

  Šalutinis poveikis Dauguma ligonių gerai toleruoja įprastas protionamido dozes. Dėl padidėjusio virškinimo trakto jautrumo vaistui retkarčiais gali šiek tiek pykinti. Dažniausiai tai greitai praeina. Ypatingų atsargumo priemonių reikia imtis, jei labai pažeistos kepenys. Jei gydant protionamidu pasireiškia sąmonės sutrikimai, dezorientacija, toliau vaistą vartoti galima tik ligoninėje, gydytojo priežiūroje. Gali džiūti burna, skaudėti skrandžio plote, atsirasti viduriavimas arba užkietėti viduriai, retais atvejais būna stomatitas ir glositas. Poveikis kepenims Palyginti dažnai būna kepenų funkcijos sutrikimai, kurie pasireiškia transaminazių kiekio padidėjimu. Paprastai tai greitai praeina. Retais atvejais gali atsirasti hepatitas ir gelta. Ypatingas dėmesys turi būti atkreiptas į galimą kepenų pakenkimą, kai protionamidas skiriamas kartu su kitais prieštuberkulioziniais vaistais, kurie irgi gali pakenkti kepenis – izoniazidu, rifampicinu ir pirazinamidu. Poveikis periferinei ir centrinei nervų sistemoms Protionamidas kartais gali sukelti funkcinius periferinės ir centrinės nervų sistemos sutrikimus; pranešama apie sunkią polineuropatiją, išsivysčiusią gydant protionamidu kartu su izoniazidu. Protionamidas gali sukelti galvos svaigimą, galvos skausmą, gali sutrikti gebėjimas susikaupti ir atsirasti kitų psichikos sutrikimo simptomų – depresija, sujaudinimas, psichozė, traukuliai, ypač sergantiems epilepsija ir alkoholizmu. Vartojant protionamidą kartu su kitais vaistais nuo tuberkuliozės, veikiančiais psichiką (cikloserinu ir izoniazidu), ar su alkoholiu, sustiprėja šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai. Kiti šalutiniai poveikiai Galimi įvairūs odos bėrimai, pavieniai leukopenijos atvejai, gali šiek tiek sumažėti protrombino ir fibrinogeno.Žinomi atvejai, kai buvo paveikta endokrininė sistema ir pasireiškė ginekomastija, mėnesinių ciklo sutrikimai, amenorėja, cukraus kiekio kitimas kraujyje, todėl gali būti sunku rasti tinkamą insulino dozę diabetikams. Sąveika su kitais vaistais Vartojant kartu su izoniazidu, protionamido kiekis kraujo serume būna 70 proc. didesnis, negu skiriant jį vieną. Jeigu kartu skiriant izoniazidą protionamido dozė busi didesnė kaip 10 mg/kg kūno svorio, gali žymiai padaugėti šalutinių poveikių. Vartojant protionamidą kartu su rifampicinu, izoniazidu ir dapsonu, sustiprėja antimikrobinis poveikis. Skiriant protionamidą kartu su kepenims toksiškais vaistais, kaip antai: izoniazidu, rifampicinu, pirazinamidu, hormoniniais kotraceptiniais vaistais, padidėja kepenų pakenkimo pavojus. Gydant protionamidu diabetu sergančius ligonius, reikia mažinti insulino ir geriamų vaistų nuo diabeto dozes. Protionamidas sulėtina izoniazido ir barbituratų skilimą organizme. Gydant protionamidu, gali sumažėti kraujo serumo baltymų surišto jodo ir tiroksino kiekiai. Rekomenduojamos dozės Jeigu nepaskirta kitaip, vartoti 15 mg/kg kūno svorio per parą.

  Peteha ir izoniazido derinys (Isozid) Vartojant kartu Peteha ir izoniazidą, vaisto dozė turi būti sumažinta iki 10 mg/kg kūno svorio, t.y. pakanka dviejų dengtų Peteha tablečių per parą.

  Vartojimo būdas ir trukmė Tabletė prarijama nesukramtyta valgant, užgeriant nedideliu skysčio kiekiu. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Tai priklauso nuo ligos sunkumo, nuo to, kokie organai pakenkti, ir nuo ligos sukėlėjo tipo.

  Įspėjimas Ligonius, kurie vartoja Peteha, reikia įspėti, kad ir tinkamai vartojamas šis vaistas, kaip ir kiti vaistai nuo tuberkuliozės gali sulėtinti reakciją, todėl pablogėja gebėjimas vairuoti transporto priemonę ar valdyti mechanizmus. Reakaciją ypač pablogina kartu pavartotas alkoholis.

  Pasibaigus tinkamumo laikui vaisto nevartoti  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!