• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Pertusinas N Pertusinas N Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PERTUSINAS N IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Pertusino N veikliosios medžiagos, t. y. skystojo čiobrelių ekstrakto, sudėtyje yra eterinio aliejaus, todėl jis gerina atsikosėjimą ir atpalaiduoja bronchų spazmus, pacientams, sergantiems ūminiu ir lėtiniu bronchitu, kokliušu bei viršutinių kvėpavimo takų ligomis, ne tik didina sekreciją, bet ir gerina bronchų virpamojo epitelio aktyvumą. Toks poveikis pasireiškia visų pirma dėl tiesioginio poveikio bronchų gleivinei, kadangi dalis eterinio aliejaus išsiskiria pro plaučius. Eterinio aliejaus veikliosios medžiagos timolis ir karvakolis sukelia antimikrobinį bei antispazminį poveikį. Be to, skystojo čiobrelių ekstrakto sudėtyje yra, flavonoidų, triterpenų, rauginių ir kitokių medžiagų, nuo kurių tikriausiai priklauso vaisto farmakologinis poveikis. Vaistas tinka viršutinių kvėpavimo takų kataro, ypač užsitęsusio, simptomams mažinti bei atsikosėjimui lengvinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PERTUSINAS N

  Pertusinas N vartoti draudžiama: - jei padidėjęs jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai vaisto sudėtyje. Kadangi vaisto sudėtyje yra etanolio ir cukraus, jo negalima vartoti pacientams, sergantiems kepenų ligomis ir (arba) cukriniu diabetu. Be to, jis netinka jaunesniems negu 6 metų vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - kadangi vaisto sudėtyje yra etanolio ir cukraus, jo negalima vartoti pacientams, sergantiems kepenų ligomis ir (arba) cukriniu diabetu. Be to, jis netinka jaunesniems negu 6 metų vaikams.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kadangi preparato sudėtyje yra etanolio, nėščioms moterims vaisto galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kadangi preparato sudėtyje yra etanolio, žindyvėms vaisto galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Preparatas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimui vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius mechanizmus įtakos nedaro, todėl jo vartoti yra saugu.

  Kitų vaistų vartojimas Nėra duomenų.

  3. KAIP VARTOTI PERTUSINAS N

  Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, suaugusiems žmonėms reikia gerti tris kartus per dieną po valgomąjį šaukštą, vyresniems kaip 6 metų vaikams – tris kartus per dieną po vieną arbatinį šaukštelį preparato. Jeigu manote, kad Pertusinas N veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Nors čiobrelių preparatai paprastai nepageidaujamo poveikio nesukelia, negalima atmesti sisteminės alerginės reakcijos galimybės. Pacientams, kurių jautrumas beržų žiedadulkėms arba salierams yra padidėjęs, gali atsirasti kryžminis jautrumas čiobrelių preparatams.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PERTUSINAS N laikymo SĄLYGOS

  Vidinę pakuotę laikyti sandarią. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!