• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Pentoxifyllinum Biotika Pentoxifyllinum Biotika Vaistai →   Pagrindinis →  

  PREKINIS VAISTO PAVADINIMAS PENTOXIFYLLINUM BIOTIKA 100 mg/5 ml, injekcinis tirpalas

  KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS Veiklioji medžiaga: 5 ml tirpalo (vienoje ampulėje) yra 100 mg pentoksifilino. Pagalbinės medžiagos: natrio chloridas, injekcinis vanduo. Natrio kiekis: 2,606 mg/ml, kas atitinka 0,113 mmol/ml.

  VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE Injekcinis tirpalas. Pakuotėje yra 5 ampulės po 5 ml.

  FARMAKOTERAPINĖ VAISTO GRUPĖ Reologinių savybių turinti medžiaga, vazodilatatorius. Apibūdinimas Pentoksifilinas yra metilksantino darinių grupės medžiaga. Jis gerina periferinę kraujotaką. Kraujotaka pagerėja dėl poveikio pakitusioms kraujagyslių sienelėms bei daugiausia dėl reologinių kraujo savybių pokyčio – sumažėjusio klampumo, padidėjusio eritrocitų lankstumo, sumažėjusios trombocitų agregacijos ir taip pat sumažėjusios fibrinogeno koncentracijos. Farmakokinetika Vaisto pasiskirstymas yra tolygus, metabolitai susidaro kepenyse, du iš jų yra ypač veiklūs. Vaistas yra šalinamas daugiausia su šlapimu (maždaug 94%) bei išmatomis (4%). Maždaug 90% visos dozės yra pašalinama per 4 valandas po vaisto suvartojimo.

  PREKYBOS LEIDIMO SAVININKAS Hoechst –Biotika spol. s.r.o., Sklabinska 30, 036 80 Martin, Slovakija Pagal licenziją: Biotika a.s., Slovenska L’upča

  INDIKACIJOS Simptominės periferinės kraujotakos sutrikimo, atsiradusio dėl arterijų eksliuzijos, pvz., protarpinio šlubumo, gydymas.

  KONTRAINDIKACIJOS Neseniai ištiktas miokardo infarktas, sunkus kraujavimas, hemoragijos, padidėjęs organizmo jautrumas. Reliatyvi kontraindikacija yra sunki koronarų ar smegenų arterijų sklerozė.

  ATSARGUMO PRIEMONĖS VARTOJANT PREPARATĄ Pacientams, kuriems yra labili kraujotaka ar žemas kraujo spaudimas, po pentoksifilino suleidimo gali staigiai sumažėti kraujo spaudimas net iki kolapso arba pasireikšti stenokardijos simptomai. Patariama kraujo spaudimą stebėti ir atliekant infuziją. Sergantiems širdies nepakankamumu reikia skirti pakankamas širdį veikiančių glikozidų dozes. Esant sutrikusiai inkstų funkcijai vaisto dozę reikia sumažinti. Sergantiems cukriniu diabetu reikia koreguoti insulino dozę, taip bus išvengta hipoglikemijos.

  SĄVEIKA SU KITAIS VAISTAIS, KITOKIA SĄVEIKA Pentoksifilinas gali stiprinti antihipertenzinių vaistų poveikį. Skiriant kartu su simpatolitikais, ganglioblokatoriais bei kraujagysles plečiančiais vaistais gali mažėti kraujo spaudimas. Skiriant cukriniu diabetu sergantiesiems dideles vaisto dozes stiprinamas insulino ir geriamų priešdiabetinių vaistų poveikis.

  NĖŠTUMAS IR LAKTACIJA Nėra pakankamai patirties. Nedidelis pentoksifilino kiekis patenka į motinos pieną.

  DOZAVIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS Gydymo pradžioje reikia nustatyti, kaip ligonis toleruoja šį vaistą - tam yra leidžiama pusė ampulės vaisto, praskiesto izotoniniu natrio chlorido tirpalu ( 10 ml). Paprastai gydant yra leidžiama po vieną ampulę (100 mg pentoksifilino) labai lėtai (5 minutes) į veną arba į arteriją gulinčiam pacientui 1-2 kartus per dieną. Veiksmingiau vaistą yra skirti infuzija – 200 arba 300 pentoksifilino yra praskiedžiama 250 arba 500 ml infuzinio tirpalo ir lašinama.

  PERDOZAVIMAS Simptomai: perdozavimas gali pasireikšti hipotenzija, bradikardija bei atrioventrikuline blokada. Metabolinių sutrikimų ar centrinės nervų sistemos sudirginimo nestebėta. Gydymas: simptominis, specifinio antidoto nėra žinoma. Esant bradikardijai galima skirti atropiną.

  ŠALUTINIS POVEIKIS 4-6% pacientų pasireiškia pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas ir tempimas, galvos svaigimas bei veido “degimas”. Taip pat gali pasireikšti kraujo spaudimo sumažėjimas bei širdies ritmo sutrikimas, retai niežėjimas ir dilgėlinė.

  TINKAMUMO LAIKAS Negalima vartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės.

  YPATINGOS LAIKYMO SĄLYGOS Laikyti 10-25°C temperatūroje. Saugoti nuo vaikų!

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!