• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • paxeladine paxeladine Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA paxeladine IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Vaistas skirtas palengvinti sausą ir dirginantį kosulį suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 30 mėnesių vaikams (sveriantiems daugiau nei 15 kg). Preparate yra kosulį slopinančio okseladino.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT paxeladine

  paxeladine vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) okseladino citratui arba bet kuriai pagalbinei paxeladine medžiagai; jeigu atsikosite. Šiuo atveju kosulys yra kaip apsauginė reakcija, kad pasišalintų bronchų sekretas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums sutrikęs atsikosėjimas, Jūs skrepliuojate arba turite temperatūros. Pasikonsultuokite su gydytoju; esant lėtinei (užsitęsusiai) bronchų ar plaučių ligai, kai atsikosima skrepliais. Būtina pasitarti su gydytoju; jeigu sergate diabetu ar vartojate nedaug cukraus, turite atsižvelgti į šio vaisto paros dozėje esantį cukraus kiekį: 4,25 g 5 ml talpos matavimo šaukšte ir 2,125 g 2,5 ml talpos matavimo šaukšte.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Venkite kartu vartoti vaistų, kurie skystina bronchų sekretą (atsikosėjimą lengvinantys, mukolitikai).

  paxeladine vartojimas su maistu ir gėrimais Nenurodoma

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nevartokite šio vaisto, jeigu esate nėščia. Jeigu vaisto vartojimo metu pastojote, kuo skubiau pasitarkite su gydytoju. Tik jis gali paskirti gydymą, atsižvelgdamas į Jūsų būklę. Šio vaisto negalima vartoti žindyvėms.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nenurodoma.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines paxeladine medžiagas Vaiste yra sacharozės (4,25 g 5 ml talpos matavimo šaukšte ir 2,125 g 2,5 ml talpos matavimo šaukšte). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Azodažiklis saulėlydžio geltonasis (E 110) gali sukelti alerginių reakcijų. Metilo parahidroksibenzoatas ir propilo parahidroksibenzoatas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  3. KAIP VARTOTI paxeladine

  paxeladine visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vartoti per burną.

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 30 mėnesių vaikams (sveriantiems daugiau kaip 15 kg) Vartokite 2,5 ml ir 5 ml talpos matavimo šaukštą, esantį pakuotėje kartu su sirupu.

  Vaikams, sveriantiems 15–20 kg (t.y. nuo 30 mėnesių iki 6 metų amžiaus) Viena dozė – vienas 2,5 ml talpos matavimo šaukštas. Vaisto reikia gerti pagal poreikį, bet ne dažniau kaip kas 4 valandas ir ne daugiau 3–4 matavimo šaukštų per parą.

  Vaikams, sveriantiems 20–30 kg (t.y. nuo 6 metų iki 10 metų amžiaus) Viena dozė – vienas 5 ml talpos matavimo šaukštas. Vaisto reikia gerti pagal poreikį, bet ne dažniau kaip kas 4 valandas ir ne daugiau 2–3 matavimo šaukštų per parą.

  Vaikams, sveriantiems 30–50 kg (t.y. nuo 10 metų iki 15 metų amžiaus) Viena dozė – vienas 5 ml talpos matavimo šaukštas. Vaisto reikia gerti pagal poreikį, bet ne dažniau kaip kas 4 valandas ir ne daugiau 3–5 matavimo šaukštų per parą.

  Suaugusiems žmonėms Viena dozė – vienas 5 ml talpos matavimo šaukštas. Vaisto reikia gerti pagal poreikį, bet ne dažniau kaip kas 4 valandas ir ne daugiau 5 matavimo šaukštų per parą.

  Jei šis vaistas veikia neefektyviai, nedidinkite paskirtos dozės ir nevartokite su kitais kosulį slopinančiais vaistais. Pasikonsultuokite su gydytoju.

  Simptominis gydymas turi būti trumpas (keletas dienų) ir skiriamas tik tada, kai atsiranda kosulys.

  Pavartojus per didelę paxeladine dozę Nenurodoma.

  Pamiršus pavartoti paxeladine Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti paxeladine Nenurodoma.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  paxeladine, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Duomenų apie paxeladine šalutinį poveikį nėra.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PAXELADINE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, paxeladine vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  paxeladine sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra okseladino citratas. 5 ml sirupo yra 10 mg okseladino citrato. - Pagalbinės medžiagos yra metilparahidroksibenzoatas, propilparahidroksibenzoatas, saulėlydžio geltonasis (E 110), eritrozinas (E 127), kakavos skonį suteikiančios medžiagos, sacharozė, išgrynintas vanduo.

  Viename 2,5 ml talpos matavimo šaukšte yra 5 mg okseladino citrato ir 2,125 g sacharozės. Viename 5 ml talpos matavimo šaukšte yra 10 mg okseladino citrato ir 4,25 g sacharozės.

  paxeladine išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kartono dėžutėje yra 125 ml sirupo buteliukas, dvigubo dozavimo 2,5 ml ir 5 ml talpos matavimo šaukštas.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!