• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • PARAMAX Rapid PARAMAX Rapid Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PARAMAX Rapid 500 mg IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Tabletės yra baltos, kapsulių pavidalo, 18 mm ilgio ir 7,5 mm pločio, su dalomąja vagele. Tiekiama po 10 arba 30 tablečių, supakuotų į PVC/PVdC/Al lizdines plokšteles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  PARAMAX Rapid 500 mg tabletės vartojamos trumpalaikiam karščiavimui mažinti bei simptominiam silpnam ir vidutinio stiprumo galvos, dantų, menstruacijų, raumenų, sąnarių arba pasireiškusio po operacijos skausmui malšinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARAMAX Rapid 500 mg

  PARAMAX Rapid 500 mg vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas paracetamoliui ar bet vienai pagalbinei medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs vartojate dideles arba ilgalaikes PARAMAX Rapid 500 mg dozes (daugiau nei 6 g suaugusiems žmonėms arba ilgiau kaip 3 savaites). Jo vartojimas gali sukelti kepenų pažeidimą. - kai Jūsų kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas yra vidutinio sunkumo arba sunkus. Ilgalaikis paracetamolio vartojimas gali didinti inkstų funkcijos pažeidimo pavojų.

  PARAMAX Rapid 500 mg vartojimas su maistu ir gėrimais Preparato poveikiui maistas ir gėrimai įtakos nedaro.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms rekomenduojamas paracetamolio dozes vartoti galima.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindamoms moterims rekomenduojamas paracetamolio dozes vartoti galima. Šiek tiek medikamento patenka į motinos pieną, tačiau gydomosios jo dozės poveikio kūdikiui sukelti neturėtų.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas PARAMAX Rapid 500 mg tabletės gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PARAMAX Rapid 500 mg medžiagas Duomenys neaktualūs.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Karbamazepinas, fenitoinas, fenobarbitalis, rifampicinas ar probenecidas gali padidinti paracetamolio toksinį poveikį kepenims. Jeigu vartojate šiuos vaistinius preparatus pasakykite gydytojui. Kad vaistinio preparato neperdozuoti, vartoti kitų vaistų, kuriuose yra paracetamolio, negalima.

  3. KAIP VARTOTI PARAMAX Rapid 500 mg

  PARAMAX Rapid 500 mg visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra 500 mg.

  Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų vaikai (sveriantys daugiau kaip 40 kg) Reikia gerti po 1 – 2 tabletes 1 – 3 kartus per parą.

  Vyresni kaip 3 metų vaikai Dozė priklauso nuo vaiko svorio. Didžiausia paracetamolio dozė yra 15 mg/kg kūno svorio. Ją reikia gerti ne daugiau kaip 3 kartus per parą. Šios dozės be gydytojo nurodymo negalima viršyti.

  Jei vaikas sveria 17 – 25 kg, reikia gerti po pusę tabletės 1-3 kartus per parą. Jei jis sveria 25 – 32 kg, reikia gerti po pusę tabletės arba vieną tabletę 1-3 kartus per parą. Sveriantiems daugiau kaip 32 kg, reikia gerti po vieną tabletę 1-3 kartus per parą. Paracetamolio vartoti jaunesniems kaip 3 metų vaikams arba ilgai galima tik gydytojo nurodymu. Jeigu manote, kad PARAMAX Rapid 500 mg veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę PARAMAX Rapid 500 mg dozę Vartojant didesnes, negu rekomenduojama, paracetamolio dozes, gali atsirasti kepenų pažeidimas. Pirmieji perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas ir skrandžio skausmas. Perdozavus paracetamolio, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją arba apsinuodijimų centrą.

  Pamiršus pavartoti PARAMAX Rapid 500 mg Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai nutraukus PARAMAX Rapid 500 mg vartojimą Duomenys neaktualūs.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  PARAMAX Rapid 500 mg, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažnai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/10, > 1/100) Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, vėmimas.

  Nedažnai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/100, >1/1000) Bendri sutrikimai: galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija. Nervų sistemos sutrikimai: galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas. Virškinimo trakto sutrikimai: diarėja, pilvo skausmas, įskaitant dieglius ir deginimą, obstipacija. Kvėpavimo sistemos ir krūtinės ląstos sutrikimai: gerklės deginimas.

  Retai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/1000, >1/10000) Bendri sutrikimai: odos paraudimas.

  Labai retai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/10000, įskaitant sporadinius atvejus) Paracetamolio sukelta sunki alerginė reakcija (Kvinkės edema, dispnėja, kraujo spaudimo sumažėjimas, net šokas), kraujodaros sutrikimas (trombocitopenija, leukopenija, pavieniai agranulocitozės atvejai, aplazinė anemija) ir bronchų spazmas (analgetikų sukelta astma).

  Klinikinių ir epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad ilgai vartojant analgetikų gali pasireikšti nefropatija, įskaitant inkstų spenelių nekrozę ir intersticinį nefritą bei antrinį pielonefritą.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PARAMAX Rapid 500 mg LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!