• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Paracetamolis L Paracetamolis L Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA PARACETAMOLIS L IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Tabletės supakuotos į lizdines plokšteles po 10 tablečių, kurios sudėtos į kartoninę dėžutę su informaciniu lapeliu. Dėžutėje yra 50 tablečių.

    Kodėl vaistas sukelia analgetinį poveikį, galutinai nėra ištirta. Manoma, kad jis pasireiškia dėl prostaglandinų sintezės slopinimo centrinėje nervų sistemoje ir skausmo impulsų generacijos blokavimo periferijoje. Paracetamolis veikia pagumburio temperatūros reguliacijos centrą, todėl išsiplečia periferinės kraujagyslės, suintensyvėja odos kraujotaka, padidėja prakaitavimas ir mažėja karštis.

    Dėl įvairių priežasčių prasidėjusiam nedideliam ir vidutinio stiprumo skausmui (galvos, dantų, po operacijų, traumų, mėnesinių ir kt.) malšinti bei karščiavimui mažinti suaugusiems žmonėms ir vaikams.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARACETAMOLIO L

    Paracetamolio L draudžiama vartoti Padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba sudedamosioms vaisto dalims.

    Specialios atsargumo priemonės Paprastai vaistas toleruojamas. Negalima viršyti maksimalios leistinos dienos dozės. Paracetamolio atsargiai reikėtų vartoti tuo atveju, jei sergama alkoholizmu, virusiniu hepatitu ar kepenų ligomis, nes didėja kepenų pažeidimo pavojus. Jei yra fenilketonurija, ypač mažiems vaikams, preparato reikia vartoti atsargiai. Jei inkstų funkcija pažeista, geriant vaistą ilgai ir didelėmis dozėmis, didėja šalutinio poveikio atsiradimo pavojus. Tokiu atveju vaisto galima vartoti tik būtinu atveju. Pasibaigus tinkamumo laikui, preparato vartoti negalima

    Paracetamolio L vartojimas su maistu ir gėrimais Ilgalaikis ir gausus alkoholio vartojimas gali didinti paracetamolio sukeliamą toksinio poveikio kepenims riziką. Todėl paracetamolio vartojimo laikotarpiu negalima vartoti alkoholio. Alkoholikams reikia žinoti, kad negalima reguliariai ir didelėmis dozėmis vartoti paracetamolio.

    Nėštumo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar nėštumo metu preparatą vartoti saugu, nežinoma, todėl jo neturėtų vartoti nėščios arba tos moterys, kurios planuoja pastoti, nebent vaistas būtų gyvybiškai svarbus. Paracetamolio išsiskiria į motinos pieną, tačiau ar žindomam kūdikiui jis gali būti pavojingas, nežinoma, todėl kūdikio žindymo laikotarpiu vaisto vartoti nereikėtų.

    Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Paracetamolio išsiskiria į motinos pieną, tačiau ar žindomam kūdikiui jis gali būti pavojingas, nežinoma, todėl kūdikio žindymo laikotarpiu vaisto vartoti nereikėtų.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikis gebėjimui vairuoti ir dirbti su mechanizmais. Vartojant paracetamolio, vairuoti automobilį ir dirbti su mechanizmais galima.

    Kitų vaistų vartojimas Paracetamolio rezorbcijos greitis priklauso nuo skrandžio išsituštinimo greičio. Medikamentai, kurie pagreitina skrandžio išsituštinimą, padidina paracetamolio rezorbciją ir greitina jo poveikį, o vaistai, kurie lėtina skrandžio išsituštinimą, lėtina paracetamolio rezorbciją ir poveikį. Pacientams, vartojantiems paracetamolio kartu su su migdomaisiais ar antiepilepsiniais preparatais (fenobarbitaliu, meprobamatu, fenitoinu), rifampicinu ir alkoholiu, didėja kepenų pažeidimo pavojus. Pacientus, vartojančius kraujo krešėjimą mažinančių vaistų, turi stebėti gydytojas, ypač tuo atveju, jei paracetamolio jie vartoja ilgai ir didelėmis dozėmis. Ilgą laiką kartu su paracetamoliu vartojant dideles aspirino ar kitų nesteroidinių preparatų nuo uždegimo dozes, didėja inkstų pažeidimo pavojus. Šių vaistų vartoti kartu galima tik gydytojo leidimu ir tik trumpą laiką. Lėtinis piktnaudžiavimas alkoholiu sustiprina hepatotoksinį paracetamolio poveikį.

    3. KAIP VARTOTI PARACETAMOLIO L

    Suaugusiems žmonėms vaisto reikia gerti po 500-1000 mg kas 4-6 valandas. Dienos dozė neturi viršyti 4 g. Tabletes reikia gausiai užsigerti vandeniu.

    Vaikams vienkartinė dozė yra 40-480 mg (ji priklauso nuo vaiko svorio bei amžiaus). Mažiems vaikams per dieną negalima duoti daugiau kaip 1,2 g preparato.

    Jei gydytojas nenurodė kitaip, ilgiau kaip 10 dienų vaisto vartoti negalima.Perdozavus preparato, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

    Pavartojus per didelę Paracetamolio L dozę Perdozavus vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją Yra duomenų, kad suaugusiems žmonėms suvartojus 15 g preparato, gali pasireikšti kepenų pažeidimas, o suvartojusieji 25 g ar didesnę dozę gali mirti dėl kepenų nepakankamumo. Ligoniui būtina duoti gerti su vandeniu 50 g medžio anglies miltelių paracetamolio adsorbcijai plonosiose žarnose sukelti, po to - 500 ml atšaldyto 20 manitolio žarnynui išvalyti. Atsiradus kepenų nepakankamumui, skiriamas specifinis gydymas.

    Pamiršus pavartoti Paracetamolio L Pamiršus pavartoti medikamento, prisiminus, jo reikia tuoj pat išgerti, ir toliau vartoti įprasta tvarka.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Paracetamolis L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Vartojant paracetamolio, šalutinis poveikis pasireiškia nedažnai ir jis būna nereikšmingas. Retais atvejais gali pasireikšti agranulocitozė (gerklės skausmas, atsirandantis dėl neaiškių priežasčių), anemija (neįprastas nuovargis arba silpnumas), alerginis dermatitas (odos išbėrimas, diegliai arba niežulys), hepatitas (pageltę akių obuoliai arba pageltusi oda). Ligoniams, kurių inkstų funkcija yra labai pažeista, vartojant vaisto ilgai ir didelėmis dozėmis, prasideda inkstų diegliai: stiprus ir (arba) aštrus skausmas, atsirandantis juosmens ir (arba) šono srityje. Gali pasireikšti trombocitopenija (paprastai ji būna besimptomė), retais atvejais atsiranda neįprastas kraujavimas, kraujosrūvų, kraujo šlapime ar išmatose (jos pajuosta) ir kt. Vaikų gydymo trukmę nurodo gydytojas.

    5. PARACETAMOLIO L TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!