• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Paracetamol Sopharma Paracetamol Sopharma Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PARACETAMOL SOPHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Paracetamol Sopharma yra skausmą malšinantis ir karščiavimą mažinantis vaistinis preparatas. Jo skiriama nestipriam arba vidutinio stiprumo skausmui malšinti (galvos, dantų, po operacijos, po traumos), karščiavimui mažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PARACETAMOL SOPHARMA

  Paracetamol Sopharma vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai; sergant sunkia kepenų liga.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: sergant kepenų arba inkstų ligomis, taip pat stebint kepenų ir inkstų funkcijas. Vartojamas paracetamolis gali pakeisti šlapimo rūgšties ir gliukozės kraujyje laboratorinių tyrimų parodymus. Esant sunkiam inkstų funkcijos nepakankamumui, laiko tarpas tarp dviejų vaisto dozių vartojimo turėtų būti ne mažiau 8 valandų; norint išvengti perdozavimo, neturėtų būti skiriama kitų preparatų, kurių sudėtyje yra paracetamolio (ypač kai preparato pavadinimas rodo, kad jame yra paracetamolio).

  Kitų vaistų vartojimas Paracetamolis, vartojamas kartu su aminofenazonu, gali sustiprinti abiejų preparatų poveikį. Taip pat gali sustiprėti jų toksiškumas. Paracetamolis sustiprina antikoaguliantų poveikį. Fenobarbitalis sustiprina toksinį paracetamolio poveikį kepenims. Geriamieji kontraceptikai ir rifampicinas susilpnina paracetamolio poveikį. H2 blokatorius cimetidinas mažina paracetamolio toksiškumą ir stiprina skausmą malšinantį poveikį. Paracetamolis stiprina chloramfenikolio poveikį, didina vaisto nepageidaujamų poveikių riziką. Paracetamolis, vartojamas kartu su alkoholiu ir hepatotoksiniais vaistais, didina kepenų pažeidimo riziką. Norint išvengti galimų vaistų sąveikų, Jūs turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, jei kartu vartojate kitus vaistus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Preparato nerekomenduotina vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Vėliau nėščioms moterims šio vaisto gali būti skiriama. Žindymo laikotarpiu vaistas vartojamas griežtai laikantis nustatytos dienos dozės ir gydymo trukmės.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Neigiamo poveikio dėmesiui, motoriniam aktyvumui ir refleksams vairavimo arba mechanizmų valdymo metu nenustatyta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Paracetamol Sopharma medžiagas Sudėtyje yra laktozės ir kviečių krakmolo. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).

  3. KAIP VARTOTI PARACETAMOL SOPHARMA

  Suaugusiems žmonėms reikia gerti 500 mg (vieną tabletę) tris – keturis kartus per dieną. Vaikams, vyresniems kaip 6 metų – 250-500 mg (pusė tabletės arba viena tabletė) vieną - tris kartus per dieną. Vaikams paracetamolio galima gerti ne ilgiau kaip tris dienas, o suaugusiems žmonėms – ne ilgiau kaip penkias dienas. Praėjus šiam laiko tarpui, jei būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Paracetamol Sopharma dozę Perdozavus preparato, pasireiškia tokių simptomų: sunkumas ir skausmas pakrūtinyje, vėmimas, apetito praradimas (suaugusiems žmonėms 10 g paracetamolio, vaikams daugiau kaip 150 mg vienam kilogramui kūno svorio). Sunkiais atvejais pažeidžiamos kepenys ir smegenys, dėl to ištinka koma. Tokiais atvejais pacientą būtina nedelsiant hospitalizuoti, nutraukti vaisto vartojimą, plauti skrandį, taikyti reanimacijos priemones ir skirti simptominių vaistų. Specifinio priešnuodžio N-acetilcisteino injekuojama į veną arba geriama.

  Nustojus vartoti Paracetamol Sopharma

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Paracetamol Sopharma, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Retais atvejais vaistas sukelia alerginę reakciją, dažniausiai odos niežėjimą, įvairaus pobūdžio išbėrimą. Vartojamas ilgą laiką ir didelėmis dozėmis gali sukelti toksinį kepenų pažeidimą, kurio ankstyvieji simptomai yra pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, bendras silpnumas. Labai retais atvejais gali pasireikšti nežymių virškinimo trakto sutrikimų (pykinimas, vėmimas). Aprašyta trombocitopenijos (trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas), anemijos (mažakraujystė) ir kitų kraujo ligų atvejų. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PARACETAMOL SOPHARMA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Vidinę pakuotę laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  6. KITA INFORMACIJA

  Paracetamol Sopharma sudėtis Veiklioji medžiaga yra yra paracetamolis. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, povidonas, kviečių krakmolas, talkas, magnio stearatas.

  Paracetamol Sopharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

  PVC/aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra dvi arba keturiasdešimt plokštelių ir pakuotės lapelis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!