• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Pantoprazol-ratiopharm Pantoprazol-ratiopharm Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Pantomed IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Pantomed yra vaistas, kuris mažina skrandžio rūgščių gamybą (selektyvus protonų siurblio inhibitorius). Pantomed skiriamas: - lengvos gastroezofaginio refliukso ligos (stemplės liga dėl rūgštaus turinio patekimo iš skrandžio) gydymui ir su ja susijusių simptomų (pvz., rėmens, rūgštaus turinio regurgitacijos, skausmingo rijimo) šalinimui; - ilgalaikiam stemplės uždegimo (refliuksinio ezofagito) gydymui ir jo atkryčio profilaktikai; - skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų profilaktikai pacientams, gaunantiems vaistus nuo skausmo (neselektyvių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU)).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Pantomed

  Pantomed vartoti negalima: Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pantoprazolui arba bet kuriai pagalbinei Pantomed medžiagai. Jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra darinio atazanaviro (ŽIV infekcijai gydyti).

  Specialių atsargumo priemonių reikia Jei sergate sunkia kepenų liga, pasakykite savo gydytojui, kuris nuspręs, kokią dozę Jums paskirti. Jei Pantomed vartojate ilgą laiką (pvz., ilgiau nei 1 metus), Jūsų gydytojas turi reguliariai Jus stebėti. Praneškite savo gydytojui apie atsiradusius bet kokius naujus simptomus arba kokias nors išskirtinas aplinkybes. Jei kada nors Jums buvo vitamino B12 stoka, praneškite savo gydytojui ir jis ištirs vitamino B12 kiekį. Jei sergate reumatine liga arba vartojate antireumatinius vaistus dėl kitos priežasties ir jei Jums yra kada nors buvusi skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa šių vaistų vartojimo metu. Jūsų gydytojas nuspręs, ar priklausote taip vadinamai „rizikos grupei“. Jei neseniai netekote svorio arba pasireiškia pasikartojantis vėmimas, skausmas ryjant ar vėmimas krauju, arba pastebėjote kraujo išmatose ar jos labai tamsios, turite kreiptis į gydytoją. Jūsų gydytojas turėtų atlikti papildomus diagnostinius tyrimus (pvz., gastroskopiją - stemplės, skrandžio ir viršutinės žarnyno dalies apžiūrą). Informuokite savo gydytoją, jei simptomai išlieka nepaisant tinkamo gydymo šiuo vaistu. Vaikai iki 12 metų amžiaus: Pantomed negalima duoti vaikams, nes nėra patirties Pantomed vartojimo vaikams.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Informuokite savo gydytoją, jei vartojate vieną iš šių vaistų: Vaistai skirti grybelinei infekcijai gydyti (pvz., ketokonazolas arba itrakonazolas) ir kiti vaistai, kurių kiekiai kraujyje priklauso nuo rūgšties sekrecijos skrandyje. Kraują skystinantys vaistai (taip vadinami „kumarino derivatai“, tokie kaip fenprokumonas arba varfarinas), šiuo atveju Jūsų gydytojas turi kontroliuoti Jūsų kraujo krešėjimo parametrus. Atazanavirą, vaistą ŽIV infekcijos gydymui, vartoti su Pantomed draudžiama.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Reikiamų duomenų apie pantoprazolo vartojimą nėštumo metu nėra. Nėra žinoma ar veiklioji medžiaga išsiskiria su žmogaus pienu. Pantomed tabletės turėtų būti vartojamos nėštumo ir žindymo metu tik tuo atveju, jei laukiama nauda motinai yra didesnė už galimą nepageidaujamą poveikį vaisiui arba kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Pantomed gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau, pasireiškus kaip kuriems nepageidaujamiems poveikiams, tokiems kaip galvos svaigimas ir regėjimo pablogėjimas, gali paveikti Jūsų gebėjimą reaguoti, ir tai gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Pantomed medžiagas

  Jeigu Jūsų gydytojas Jums sakė, kad Jums yra tam tikrų angliavandenių netoleravimas, prieš vartodami šį vaistą kreipkitės į jį.

  3.KAIP VARTOTI Pantomed

  Pantomed visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Nurodymai vartojimui: Nurykite Pantomed tabletes nepažeistas (nesukramtytas ir nesutrintas) užsigerdami nedideliu kiekiu vandens.

  Jei Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, tai įprasta dozė yra tokia:

  Suaugę ir paaugliai (>12 metų amžiaus): Lengvos gastroezofaginio refliukso ligos ir su ja susijusių simptomų (pvz., rėmuo, rūgštaus turinio regurgitacija, skausmingas rijimas) gydymas 1 Pantomed 20mg skrandyje neiri tabletė per parą (atitinka 20 mg pantoprazolo).

  Simptomai paprastai išnyksta per 2-4 savaites. 4 savaičių trukmės gydymo paprastai prireikia išgydyti kartu esantį ezofagitą. Jei šio laikotarpio nepakanka, paprastai išgyjama per sekančias 4 savaites.

  Jei simptomai pasikartoja, jie gali būti gydomi – po pasitarimo su gydytoju – 1 skrandyje neirios tabletės per parą doze (atitinka 20 mg pantoprazolo). Tai vadinama „gydymu pagal poreikį“. Jei tokio gydymo metu nepasiekiamas tinkamas simptomų pagerėjimas, Jūsų gydytojas gali nuspręsti pradėti ilgalaikį gydymą.

  Ilgalaikis stemplės uždegimo (refliuksinio ezofagito) gydymas ir jo atkryčio profilaktika Ilgalaikiam gydymui suaugusiam skiriama 1 Pantomed 20mg skrandyje neiri tabletė per parą (atitinka 20 mg pantoprazolo). Ligos atkryčio atveju dozė padidinama iki 2 skrandyje neirių tablečių (atitinka 40 mg pantoprazolo) per parą. Šiuo atveju tinka viena Pantomed 40mg skrandyje neiri tabletė. Išgydžius ligos recidyvą, dozė vėl gali būti sumažinama iki 1 Pantomed 20mg skrandyje neirios tabletės (atitinka 20 mg pantoprazolo) per parą.

  Suaugę pacientai Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų pacientams gaunantiems vaistus nuo skausmo (neselektyvūs nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU)), profilaktikai. 1 Pantomed 20mg skrandyje neiri tabletė per parą (atitinka 20 mg pantoprazolo).

  Pacientai su sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu Jei priklausote šiai pacientų grupei, pasitarkite su savo gydytoju, kuris nuspręs, ar reikalingas dozės sumažinimas. Dažniausiai, šiems pacientams negalima viršyti 1 Pantomed 20mg skrandyje neirios tabletės per parą (atitinka 20 mg pantoprazolo).

  Vyresnio amžiaus pacientai ir pacientai su sutrikusia inkstų funkcija Jei priklausote šiai grupei, pasitarkite su gydytoju. Tačiau dažniausiai dozės koregavimas nereikalingas.

  Vaikai iki 12 metų amžiaus: Nėra patirties gydant vaikus.

  Jei nėra atsako į gydymą po 4 savaičių, turite pasitarti su gydytoju ir jis spręs ar reikalingas gydymo pratęsimas.

  Pavartojus per didelę Pantomed dozę

  Nėra informacijos apie perdozavimo simptomus žmonėms. Tačiau, jei pastebite apsinuodijimo simptomus, kreipkitės į gydytoją. Priklausomai nuo suvartotos dozės ir (arba) simptomų, gydytojas nuspręs kokių priemonių imtis.

  Pamiršus pavartoti Pantomed

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Paprasčiausiai toliau tęskite įprastos dozės vartojimą įprastu metu.

  Nustojus vartoti Pantomed

  Visuomet pasitarkite su gydytoju prieš nutraukdami Pantomed vartojimą savo iniciatyva arba baigdami gydymą anksčiau nei turėtumėte. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Pantomed , kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinių poveikių įvertinimas paremtas šiais dažniais: Dažni: mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100 gydytų pacientų Nedažni: mažiau nei 1 iš 100, bet daugiau nei 1 iš 1.000 gydytų pacientų Reti: mažiau nei 1 iš 1.000, bet daugiau nei 1 iš 10.000 gydytų pacientų Labai reti: mažiau nei 1 iš 10.000 gydytų pacientų, nežinoma (negali būti įvertinama iš prieinamų duomenų)

  Sunkūs šalutiniai poveikiai Nedelsiant nutraukite Pantomed vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia vienas iš šių simptomų: Veido, liežuvio ir gerklės tinimas Apsunkintas rijimas Odos reakcijos su pūslių ir opų susidarymu, bei dilgėlinė Kvėpavimo sunkumas Sunkus galvos svaigimas su padidėjusiu širdies dažniu ir prakaitavimu Kiti galimi šalutiniai poveikiai Dažni šalutiniai poveikiai Galvos skausmas, viršutinės pilvo dalies diskomfortas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir vidurių pūtimas.

  Nedažni šalutiniai poveikiai Galvos svaigimas ir regėjimo sutrikimai, tokie kaip pablogėjusi rega, pykinimas, ir vėmimas, alerginės reakcijos, pvz., odos niežėjimas.

  Reti šalutiniai poveikiai Burnos sausumas, skausmingi sąnariai, haliucinacijos, orientacijos sutrikimas ir sumišimas, ypatingai pacientams su polinkiu šiems simptomams, bei šių simptomų pablogėjimas jiems jau esant.

  Labai reti šalutiniai poveikiai Leukocitų kiekio sumažėjimas (tai didina infekcijų riziką), trombocitų sumažėjimas (tai didina kraujosruvų ir kraujavimo riziką), inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), randų susiformavimas, odos ir gleivinių tinimas (angioedema), sunkios odos ir gleivinių reakcijos su pūslėmis (Stevens-Johnson‘o sindromas, daugiaformė eritema), Lyell‘io sindromas („nuplikytos odos sindromas“), padidėjęs jautrumas šviesai, raumenų skausmas, rankų ir kojų apatinių dalių tinimas (periferinė edema), pakilusi kūno temperatūra, hipernatremija vyresnio amžiaus žmonėms, sunkios alerginės reakcijos, pasireiškiančios ūminiais bendrais simptomais, tokiais kaip greitas pulsas, padidėjęs prakaitavimas ir staigus kraujospūdžio kritimas, sunki kepenų liga, sukelianti geltą su ar be kepenų funkcijos nepakankamumo, padidėję kepenų rodiklių kiekiai, padidėję lipidų kiekiai, ginekomastija. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Pantomed

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Pantomed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Tabletėms, supakuotoms plastikiniuose buteliukuose: Pantomed gali būti vartojamas tris mėnesius po pirmo buteliuko atidarymo. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Pantomed sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra: pantoprazolas. Vienoje skrandyje neirioje tebletė yra 20 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės šerdis Maltitolis (E 965), krospovidonas B tipo, karmeliozės natrio druska, bevandenis natrio karbonatas (E 500), kalcio stearatas Tabletės dangalas Polivinilo alkoholis, talkas (E 553b), titano dioksidas (E 171), makrogolis 3350, sojos lecitinas, geltonasis geležies oksidas (E 172), bevandenis natrio karbonatas (E 500), metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras (1:1), trietilo citratas (E 1505)

  Pantomed išvaizda ir kiekis pakuotėje:

  Pantomed yra ovalios, geltonos skrandyje neirios tabletės Pantomed tiekiamas pakuotėmis po 7, 14, 15, 20, 28, 30, 30x1, 56, 60,100, 120 tablečių (lizdinėse plokštelėse) arba pakuotėmis po 7, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60,100, 120 tablečių (buteliukuose). Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!