• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Pangrol 10000 V Pangrol 10000 V Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Pangrol IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Pangrol 10000 V yra preparatas, kurio sudėtyje yra kasos fermentai.

  Pangrol 10000 V vartojamas tuomet, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir dėl to sutrinka virškinimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Pangrol

  Pangrol 10000 V vartoti draudžiama:

  jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai; esant ūmiam arba paūmėjus lėtiniam kasos uždegimui, kol ligos požymiai yra stipriai išreikšti.

  Specialios atsargumo priemonės

  Esant žarnyno nepraeinamumui panašiems simptomams Cistinė fibrozė kartais gali komplikuotis žarnyno nepraeinamumu. Esant simptomams, panašiems į žarnyno nepraeinamumo požymius, reikia ištirti, ar nėra susiaurėjęs žarnynas. - Pangrol 10000 V sudėtyje yra aktyvaus fermento, kuris, išsilaisvinęs burnos ertmėje, pvz., sukramčius kapsulę, gali pažeisti gleivinę (sukelti opas). Todėl Pangrol 10000 V kapsulę reikia nuryti nesukramčius arba, jei kapsulę reikia atidaryti, iš karto nuryti tik jos turinį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Apie Pangrol 10000 V vartojimą nėščioms moterims tinkamų duomenų nėra. Vartojimo rizika žmonėms nenustatyta. Pangrol 10000 V nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti galima tik gydytojui paskyrus.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vartojant kasos miltelių turinčius medicininius preparatus gali sumažėti folio rūgšties absorbcija (folio rūgšties patekimas į kraujotaką), todėl gali reikėti vartoti papildomai folio rūgšties.

  Kartu su Pangrol 10000 V vartojant vaistus, mažinančius gliukozės kiekį kraujyje (geriamuosius vaistus nuo cukrinio diabeto) akarbozę ir miglitolį, gali sumažėti jų poveikis.

  3. KAIP VARTOTI Pangrol

  Pangrol 10000 V visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pangrol 10000 V vartojimo tikslas – objektyvus normalaus kūno svorio pasiekimas bei išlaikymas ir normali išmatų konsistencija bei tuštinimosi dažnumas.

  Dozė priklauso nuo kasos funkcijos nepakankamo intensyvumo ir vartojamo preparato virškinimo pajėgumo. Dažniausiai rekomenduojama vartoti dozė yra 20000-40000 lipazės vienetų vienam valgymui. Jeigu kitaip nenurodyta, reikia gerti po dvi- keturias Pangrol 10000 V kapsules (atitinka 20000-40000 V lipazės) vieno valgymo metu. Jums reikalinga dozė gali būti ir didesnė. Vaisto dozę galima didinti tik prižiūrint gydytojui ir įvertinus ligos požymius (pvz., riebalų kiekį išmatose ir pilvo skausmo intensyvumą). Negalima viršyti 15000-20000 lipazės vienetų kilogramui kūno svorio paros dozės.

  Vaisto dozę vaikams turi nustatyti gydytojas.

  Kaip ir kuomet vartoti Pangrol 10000 V Pangrol 10000 V kapsulę reikia nuryti jos nekramtant ir užgeriant pakankamu skysčio kiekiu valgymo viduryje. Jeigu jūs nenorite nuryti kapsulės, galima ją atidaryti, turinį iškratyti į kitą indą (pvz., stiklinę) ir iš karto nuryti visą su nedideliu skysčio kiekiu.

  Kiek laiko reikia vartoti Pangrol 10000 V Ilgalaikio gydymo atveju vartojimo trukmę nustato gydytojas.

  Jeigu manote, kad Pangrol 10000 V veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Pangrol 10000 V dozę

  Pangrol 10 000 V vartojama dozė gali būti ir žymiai didesnė negu rekomenduojama. Apsinuodijimo požymių nebuvo pastebėta.

  Pamiršus pavartoti Pangrol 10000 V

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Pangrol 10000 V

  Nustojus vartoti Pangrol 10000 V pernelyg anksti arba nutraukus jo vartojimą, nebus pasiektas laukiamas vaisto vartojimo poveikis arba jūsų būklė „blogas virškinimas“ vėl pasunkės.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Pangrol 10000 V, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio požymių dažnio apibūdinimas:

  labai dažni: pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų, dažni: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų, nedažni: pasireiškia mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 1 000 pacientų, reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 1 000, bet daugiau negu 1 iš 10 000 gydomų pacientų, labai reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 gydomų pacientų; dažnis nežinomas (iš turimų duomenų jo apskaičiuoti neįmanoma).

  Svarbiausieji šalutinio poveikio požymiai, į kuriuos jūs turite atkreipti dėmesį.

  Virškinimo trakto sutrikimai Labai reti: apatinės žarnyno dalies susiaurėjimai sergantiesiems cistine fibroze ir vartojantiems dideles Pangrol 10000 V dozes; alerginės virškinimo trakto reakcijos (viduriavimas, skrandžio veiklos sutrikimas ir pykinimas).

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Sergantiems cistine fibroze pacientams, ypač vartojantiems didelę Pangrol 10000 V dozę, gali padidėti šlapimo rūgšties išsiskyrimas su šlapimu. Norint išvengti uratinių inkstų akmenų susidarymo, gydytojo nurodymu jums reikia tirtis dėl šlapimo rūgšties išsiskyrimo šlapime.

  Imuninės sistemos sutrikimai Labai reti: momentinio tipo alerginės reakcijos (odos bėrimas, sloga, ašarojimas ir bronchų spazmas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PANGROL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Pirmą kartą atidarius butelį, kapsulių tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Pangrol 10000 V sudėtis - Veiklioji medžiaga yra kasos milteliai (iš kiaulių kasos pagamintas pankreatinas). Vienoje kapsulėje yra kasos miltelių, kurių minimalus aktyvumas atitinka 10000 lipazės vienetų pagal Europos farmakopėją, 9000 amilazės vienetų pagal Europos farmakopėją, 500 proteazės vienetų pagal Europos farmakopėją. Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: hidrintas ricinų aliejus, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, kroskarmeliozės natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, simetikono emulsija, metakrilo rūgšties ir etilakrilato (1:1) kopolimeras, talkas, trietilcitratas. Kapsulės apvalkalas: želatina, titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172), indigokarminas (E 132), chinolino geltonasis (E 104).

  Pangrol 10000 V išvaizda ir kiekis pakuotėje Pangrol 10000 V yra nepermatomos kapsulės, jų korpusas yra šviesiai oranžinis, o gaubtelis - gelsvai žalias. Kapsulėje yra rusvos skrandyje neirios mažos tabletės.

  Pakuotė Plastikiniame butelyje yra 20, 50, 100 arba 200 kapsulių ir sausiklis.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!