• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Panadol Rapide Panadol Rapide Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PANADOL RAPIDE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Panadol Rapide yra kapsulės formos, plokščiais kraštais baltos tabletės, ant kurių įspausta raidė „P“. Pakuotėje yra 10 tablečių. Tabletės greitai ir veiksmingai malšina galvos (įskaitant migreninį), dantų, neuralginį, nugaros, reumatinį, raumenų ir menstruacinį skausmą.

  Panadol Rapide taip pat malšina gerklės skausmą, mažina karščiavimą ir lengvina peršalimo ar gripo simptomus.

  Panadol Rapide sudėtyje yra paracetamolio – analgetiko (kuris malšina skausmą) ir antipiretiko (kuris mažina karščiavimą). Tabletės pagamintos taip, kad paracetamolis į kraujotaką absorbuojamas bent du kartus greičiau nei kitokių paracetamolio tablečių.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PANADOL RAPIDE

  Panadol Rapide vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei Panadol Rapide medžiagai; - vartoti kartu su kitais preparatais, kuriuose yra paracetamolio; - vienoje tabletėje yra 173 mg natrio. Nevartokite Panadol Rapide tablečių, jei laikotės sumažinto natrio kiekio dietos.

  Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu: - sergate sunkia inkstų ar kepenų liga; - vartojate metoklopramido, domperidono (vaistų nuo pykinimo ir vėmimo) ar cholestiramino (vaisto padidėjusiai cholesterolio koncentracijai kraujyje mažinti); - vartojate antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką kasdien geriate vaistų nuo skausmo. Retkarčiais išgerti paracetamolio galima; - esate nėščia.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Šio vaisto negalima vartoti kartu su kitais preparatais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Jei vartojate antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką kasdien geriate vaistų nuo skausmo, retkarčiais galima išgerti paracetamolio.

  3. KAIP VARTOTI PANADOL RAPIDE

  Suaugusiems (įskaitant senyvo amžiaus) žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams. Gerti po 1–2 tabletes kas 4 val. (pagal poreikį). Vaisto negalima vartoti dažniau kaip kas 4 val. Negalima vartoti daugiau kaip 8 tablečių per 24 val.

  Jaunesniems kaip 12 metų vaikams šio preparato vartoti nerekomenduojama.

  Jei simptomai išlieka po 3 dienų, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Panadol Rapide dozę Negalima viršyti nurodytos dozės. Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jei jaučiatės gerai. Perdozavus paracetamolio, gali būti pažeistos kepenys. Didelės natrio bikarbonato dozės gali sukelti hipernatriemiją; pacientams turėtų būti stebima elektrolitų koncentracija ir jie tinkamai gydomi.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Panadol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai retas nepageidaujamas poveikis (pasitaikantis mažiau kaip 1 iš 10 000 gydytų pacientų): tam tikrų kraujo ląstelių sumažėjimas (pvz., trombocitų ar leukocitų); padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant odos išbėrimą ir angioedemą.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PANADOL RAPIDE LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!