• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Panadol Extra Panadol Extra Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PANADOL EXTRA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Panadol Extra yra baltos, plėvele dengtos, kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „PANADOL EXTRA“.

  Kartoninėje dėžutėje yra 12 arba 24 plėvele dengtos tabletės.

  Panadol Extra greitai ir efektyviai malšina galvos (įskaitant migreninį), nugaros, dantų, reumatinį, raumenų ir menstruacinį skausmą, taip pat lengvina diskomfortą peršalus, sergant gripu ar kai skauda gerklę, bei mažina temperatūrą.

  Į Panadol Extra sudėtį įeina dvi veikliosios medžiagos: paracetamolis yra analgetikas (malšina skausmą) ir antipiretikas (mažina karščiavimą), o kofeinas stiprina skausmą malšinantį paracetamolio poveikį. Panadol Extra nedirgina skrandžio.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PANADOL EXTRA

  Panadol Extra vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Panadol Extra medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu yra sunkiai sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija; - jeigu vartojate metoklopramido, domperidono (vaistų nuo pykinimo ir vėmimo) ar cholestiramino (vaisto padidėjusiai cholesterolio koncentracijai kraujyje mažinti); - jeigu vartojate kitų preparatų, kuriuose yra paracetamolio.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką kasdien geriate vaistų nuo skausmo, retkarčiais galima išgerti paracetamolio. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI PANADOL EXTRA

  Panadol Extra visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems žmonėms. Gerti po 2 tabletes ne daugiau kaip 4 kartus per parą (pagal poreikį). Vaisto negalima vartoti dažniau kaip kas 4 val. ar daugiau kaip 8 tablečių (4 dozių) per 24 val. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Šio preparato vartoti nerekomenduojama. Jei simptomai nepraeina per 3 dienas, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Jeigu manote, kad Panadol Extra veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Panadol Extra dozę Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojamą dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jei jaučiatės gerai. Perdozavus paracetamolio, gali būti pažeistos kepenys.

  Pamiršus pavartoti Panadol Extra Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Panadol Extra, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Vartojant Panadol Extra ir geriant per daug arbatos ar kavos, gali atsirasti irzlumas ir psichinė įtampa.

  Labai retas nepageidaujamas poveikis (pasitaikantis mažiau kaip 1 iš 10 000 gydytų pacientų): tam tikrų kraujo ląstelių sumažėjimas (pvz., trombocitų ar leukocitų); padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant odos išbėrimą ir angioedemą.

  Dažniausi su kofeinu susiję šalutinio poveikio simptomai: vėmimas dėl virškinimo trakto sudirginimo, nemiga ir nuovargis dėl centrinės nervų sistemos stimuliavimo.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PANADOL EXTRA LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!