• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Panadol Panadol Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA PANADOL, IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Panadol yra apvalios, baltos šnypščiosios tabletės nuožulniais kraštais. Pakuotėje yra 12 tablečių.

  Panadol malšina galvos (įskaitant migreninį), nugaros, dantų, reumatinį, raumenų ir menstruacinį skausmą, lengvina diskomfortą peršalus, sergant gripu ar kai skauda gerklę, bei mažina temperatūrą.

  Panadol yra paracetamolio – analgetiko (malšinančio skausmą) ir antipiretiko (mažinančio karščiavimą). Panadol nedirgina skrandžio.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PANADOL

  Panadol vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei Panadol medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jei yra sunkiai sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija; jei vartojate metoklopramido, domperidono (vaistų nuo pykinimo ir vėmimo) ar cholestiramino (preparato padidėjusiai cholesterolio koncentracijai kraujyje mažinti). Prieš pradėdami vartoti vaisto, pasikonsultuokite su gydytoju.

  Nėštumas Prieš pradėdamos vartoti Panadol, nėščios moterys turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Kitų vaistų vartojimas Šio vaisto negalima vartoti kartu su kitais preparatais, kuriuose yra paracetamolio. Jei vartojate antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką kasdien geriate vaistų nuo skausmo, retkarčiais galima išgerti paracetamolio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Panadol medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI PANADOL

  Panadol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas Suaugusiems žmonėms. Gerti po 1–2 tabletes, ištirpintas stiklinėje vandens, kas 4 valandas (pagal poreikį). Vaisto negalima vartoti dažniau kaip kas 4 valandas ar daugiau kaip 8 tablečių per 24 valandas.

  Vaikams (nuo 6 iki 12 metų). Stiklinėje vandens ištirpinti ½–1 tabletę ir duoti išgerti kas 4 valandas (pagal poreikį). Negalima duoti daugiau kaip 4 tablečių per 24 valandas. Nepasitarus su gydytoju, vaikui negalima vaisto vartoti ilgiau kaip 3 dienas. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams šio medikamento gerti negalima, nebent nurodytų gydytojas. Jei simptomai nepraeina, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Negalima viršyti nurodytos dozės.

  Pavartojus per didelę Panadol dozę Perdozavus paracetamolio, gali būti pažeistos kepenys. Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojamą dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, net jei jaučiatės gerai.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Panadol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Labai retas nepageidaujamas poveikis (pasitaikantis mažiau kaip 1 iš 10 000 gydytų pacientų): tam tikrų kraujo ląstelių sumažėjimas (pvz., trombocitų ar leukocitų); padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant odos išbėrimą ir angioedemą.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. PANADOL LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės ir dvisluoksnės juostelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!