• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Otrivin Otrivin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Otrivin ir nuo ko jis vartojamas

  Otrivin yra greitai nosies gleivinės paburkimą mažinantis vaistas, dėl kurio poveikio greitai praeina nosies užgulimas. Preparate yra raminamųjų medžiagų, kurios saugo nosies gleivinę nuo sausmės ir dirginimo.

  Pavartojus Otrivin, nosies užgulimas greitai praeina, todėl kvėpuoti tampa lengviau. Preparatas lengvina nosies užgulimą, kuris atsiranda peršalus, susirgus šienlige ar kitokia alergine sloga bei sinusitu.

  Pavartojus Otrivin, poveikis prasideda pirmąją minutę ir tęsiasi apie 10 valandų. Net tie pacientai, kurių nosies gleivinė yra jautri, vaistą toleruoja gerai.

  Kad sumažėtų nosies ir ryklės gleivinės paburkimas, vaisto galima vartoti ir pasireiškus infekcinei ausų ligai. Jo gali skirti gydytojas net tuo atveju, kai reikia tirti nosį. Otrivin 0,05  nosies lašai skirtas vartoti 2‑6 metų vaikams. Otrivin 0,1 nosies lašai skirtas vyresniems kaip 6 metų vaikams ir suaugusiems žmonėms.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Otrivin

  Otrivin vartoti negalima:

  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nors vienai iš sudedamųjų preparato dalių; jeigu neseniai buvo atlikta operacija pro nosį. Kūdikiams iki 2 metų.

  Jei yra nors viena iš minėtų būklių, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui, nes dėl išvardytų priežasčių preparato vartoti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Otrivin reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jei: sergama padidėjusio kraujo spaudimo, širdies liga, cukriniu diabetu, glaukoma arba jei skydliaukės funkcijos aktyvumas padidėjęs, vartojama antidepresantų. Vartojant Otrivin, reikia atsiminti, kad jis, kaip ir kitokie nosies užgulimą mažinantys preparatai, labai jautriems pacientams gali sukelti miego sutrikimą, galvos svaigimą, tremorą. Jeigu atsiranda tokių simptomų, reikia kreiptis į gydytoją.

  Otrivin, kaip ir kitokių nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų, negalima vartoti ilgiau kaip 10 dienų iš eilės. Jei simptomai tęsiasi, reikia kreiptis į gydytoją. Vartojant vaisto ilgai ar didelėmis dozėmis, nosies užgulimas gali atsinaujinti arba dar sunkėti.

  Nurodytos dozės viršyti negalima, ypač vaikams ir pagyvenusiems žmonėms.

  0,05  Otrivin nosies lašų iki 6 metų amžiaus lašinti galima, tik prižiūrint suaugusiems žmonėms.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėščioms moterims Otrivin vartoti draudžiama. Žindyvė dėl vaisto vartojimo turi pasitarti su gydytoju.

  3. Kaip vartoti Otrivin

  Otrivin 0,05  nosies lašai skirtas vartoti 2‑6 metų vaikams. Lašų lašinti galima, tik prižiūrint suaugusiems žmonėms. Paprastai pakanka vieną arba du kartus per dieną (kas 8 – 10 valandų) į abi nosies landas įlašinti po 1 arba 2 lašus nosies lašų. Negalima vartoti daugiau kaip 3 dozių į kiekvieną nosies landą.

  Otrivin 0,1  nosies lašai skirtas suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams. Į abi nosies landas 3 – 4 kartus per dieną reikia įlašinti po 2 – 3 nosies lašus.

  Nevartokite Otrivin ilgiau kaip 10 dienų iš eilės.

  Vartojimo instrukcija

  1. Išsišnypšti nosį. 2. Patogiai atlošti galvą, arba (gulint) palenkti ją į šoną. 3. Įlašinti lašų į kiekvieną nosies landą ir trumpai palaikyti atloštą galvą tol, kol lašai pasklis nosyje. 4. Po pavartojimo gerai užmauti ant buteliuko dangtelį.

  Pavartojus per didelę dozę

  Netyčia išgėrus medikamento, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Otrivin

  Jei įprastiniu laiku vaisto pavartoti pamirštama ir prisimenama maždaug per 1 valandą, reikia jo vartoti tuoj pat, tačiau jei iki to laiko neprisimenama, šią dozę reikia praleisti ir toliau vartoti įprasta tvarka. Tokiu atveju dozės dvigubinti negalima.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Paprastai Otrivin šalutinio poveikio nesukelia. Kaip ir vartojant kitų vaistų, kai kuriems žmonėms lkartais galima nepageidaujama reakcija. Sekantys šalutiniai poveikiai yra labai reti: alergija (odos išbėrimas, niežulys), neaiškus matymas, nereguliarus arba greitas širdies ritmas. Jei toks poveikis vis dėlto pasireiškia, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gali atsirasti kitoks dažnas nestiprus šalutinis poveikis: nosies gleivinės deginimas, dirginimas arba džiūvimas, pykinimas, galvos skausmas.

  Jei atsiranda informaciniame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis ir manoma, kad jo atsiradimas susijęs su Otrivin vartojimu, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Otrivin

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Otrivin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Otrivin sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. Otrivin 0,05  nosies lašai 1 ml tirpalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido. Otrivin 0,1  nosies lašai 1 ml tirpalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido.

  - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, natrio-divandenilio fosfato dihidratas, dinatrio fosfato dodekahidratas, natrio chloridas, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis), hipromeliozė, išgrynintas vanduo.

  Otrivin išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Otrivin yra bespalvis ir skaidrus tirpalas. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!