• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Orofar Orofar Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA OROFAR IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Orofar sudėtyje yra priešinfekcinė ir anestetinė medžiagos. Jo vartojama lokaliam lengvų burnos ir ryklės infekcijų, sukeliančių skausmingą faringitą, stomatitą ar gingivitą gydymui, burnos ir ryklės skausmo malšinimui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OROFAR

  Orofar vartoti negalima:

  Orofar vartoti negalima, jei esate alergiškas kitiems preparatams, kuriuose yra ketvirtinio amonio junginių ar lidokaino, ar esate jautrus bet kuriai sudedamajai vaisto medžiagai.

  Vaikai Orofar nerekomenduojamas jaunesniems kaip ketverių metų vaikams.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, prieš pradėdama vartoti Orofar, kaip ir kitus vaistus, pasitarkite su gydytoju

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Orofar medžiagas Orofar kietosiose pastilėse yra sorbitolio – jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Orofar purškale yra etanolio – šio vaistinio preparato sudėtyje yra mažas etanolio kiekis.

  Kreipkitės į gydytoją, jei karščiuojate ar gerklę skauda ilgiau kaip 5 dienas.

  Kietosios pastilės pasaldintos sacharinu ir sorbitoliu todėl Orofar nesukelia dantų ėduonies. Pastaba sergantiesiems diabetu: dešimt Orofar kietųjų pastilių atitinka vieną vaisių vienetą.

  3. KAIP VARTOTI OROFAR

  Orofar visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Orofar kietųjų pastilių nekramtyti ir neryti. Orofar kietųjų pastilių su lidokainu nevartoti valgant ar prieš pat valgį dėl lidokaino sukeliamos burnos gleivinės ir ryklės nejautros, nes yra pavojus užspringti.

  Kietosios pastilės Burnoje ištirpinti po vieną kietąją pastilę kas dvi ar tris valandas. Nevartoti daugiau kaip dešimt kietųjų pastilių per parą.

  Purškalas Orofar purkšti į burną ar žiotis nuo trijų iki šešių kartų per parą. Purškiklį laikykite stačią, kiekvieną kartą purkšti po keturis purškimus. Prieš pirmą vartojimą, papurkšti kelis kartus į orą, kad užsipildytų pompa.

  Vaikai Orofar galima skirti vaikams nuo ketverių metų, bet dozę reikia mažinti. Neskirti daugiau kaip šešių kietųjų pastilių per parą. Kiekvieną kartą purškalo purkškite ne daugiau kaip po du - tris papurškimus.

  Pavartojus per didelę Orofar dozę

  Jei netyčia nurijote daug tirpalo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Taip pat kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, jei Jums atrodo, kad vaistas veikia per silpnai ar per stipriai.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Orofar, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kartais gali atsirasti nesunkių vietinių trumpalaikių sudirginimo reiškinių, dantų ir liežuvio spalvos pokyčių. Labai retai gali pasireikšti alerginių reakcijų, tokių kaip odos bėrimas, burnos ar ryklės paburkimas. Atsiradus šiems reiškiniams, nebevartokite Orofar ir kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI OROFAR

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Orofar kietosios pastilės: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Orofar burnos gleivinės ir ryklės purškalas: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės po {Tinka iki} nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Orofar vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Orofar sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yrs benzoksonio chloridas ir lidokaino hidrochloridas. Vienoje Orofar pastilėje yra 1 mg benzoksonio chlorido ir 1 mg lidokaino hidrochlorido. 1 ml Orofar purškalo yra 2 mg benzoksonio chlorido ir 1,5 mg lidokaino hidrochlorido.

  - Pagalbinės medžiagos yra:

  Orofar kietosios pastilės: sorbitolis, sacharino natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, makrogolis 6000, kukurūzų krakmolas, natrio chloridas, magnio stearatas, citrinų rūgštis monohidratas, apelsinų kvapo medžiaga. Orofar purškalas: etanolis, glicerolis, pipirmėčių eterinis aliejus, mentolas, vandenilio chlorido rūgštis, išgrynintas vanduo.

  Orofar išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Orofar pastilės yra kietos, apvalios, abipusiai išgaubtos, gelsvos spalvos. Orofar pastilės tiekiamos lizdinėse plokštelėse, kuriose yra 16 arba 24 pastilės.

  Orofar purškalas yra bespalvis, mėtų kvapo tirpalas. Orofar purškalas tiekiamas butelyje, kuriame yra 30 ml purškalo.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!